sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Stop pożarom traw! Zobacz czym to się kończy. Film Czytelnika

Dodano: 9 kwietnia 2016, 12:35
Autor: pab

Na problem wypalania traw zwraca uwagę nasz Czytelnik. Zobacz jego zdjęcia i film z okolic Milejowa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Okolice rzeki Wieprz są bardzo piękne, znajduje się tutaj Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Jednak do ludzi nic nie dociera – pisze Grzegorz Chowicki. – Ostatni przypadek z tego tygodnia, gdzie ktoś podpalił trawy blisko lasu sosnowego zwanego przez mieszkańców potocznie "Dębowiec", po prostu mnie przeraził – dodaje.

W filmie swojego autorstwa pan Grzegorz wylicza straty jakie wyrządza wypalanie traw. I przypomina o akcji profilaktycznej straży pożarnej na temat wypalania traw. Więcej o tym problemie można przeczytać tutaj.

Pan Grzegorz dodaje, że on sam osobiście zamierza „patrolować” co jakiś czas te piękne rejony dronem.  – Na pewno nikt bezkarny nie pozostanie – zapowiada.

>>>

Zdjęcia i wideo otrzymaliśmy na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Masz własne zdjęcia, informacje? Wyślij.

WIDEO

Czytaj więcej o: pożar Milejów przyroda
Gość
SOŁTYS
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co wójt nie ma pieniędzy?

To niech podatków nie umarza, będzie więcej dla służb, sprzątanie miasta i inne cele.

Rozwiń
SOŁTYS
SOŁTYS (12 kwietnia 2016 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ile dostaje OSP w innych gminach za godzinę gaszenia traw?

A PSP w Łęcznej chyba na naprawdę ma inną pracę niż gaszenie łąki Radnego Gminy. 

Takiego zaangażowania Szefa straży nie widziałem w gaszeniu domu w Milejowie jak przy gaszeniu łąki w LANY PONIEDZIAŁEK, w Jaszczowie :)  PODPALACZE TRAW OPAMIĘTAJCIE SIĘ, GODZINA GASZENIA TRAWY TO SĄ OGROMNE KOSZTY DLA I TAK JUŻ MIZERNEGO BUDŻETU GMINY MILEJÓW. 

Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Gminie Milejów jest naprawdę najwięcej zdarzeń o wypalaniu traw, niż w innych gminach powiatu. Dlaczego? Strażacy dostają najwięcej za godzinę i chwała im za to, gdyż to ciężka praca, zwłaszcza że trzeba gasić trawy na przystani w Jaszczowie w drugi dzień świąt wielkiej nocy. Trzeba być naprawdę kimś..., żeby podpalać w tak wielkie święto i zmuszać tych biednych chłopców do pracy. Zastanawiam się tylko, czy Pan który pilnuje przystani cały czas z ramienia Wójta nic nie zauważył, że ktoś kręci się z zapałkami, czy nie dopalonym papierosem? Coś mi to śmierdzi wykorzystywaniem OSP do prywatnego "koszenia trawy" na prywatnej posesji RADNEGO GMINY MILEJÓW Z JASZCZOWA, wbrew prawu i przy zagrożeniu życia strażaków, wykorzystując przy tym środki finansowe Gminy Milejów. POPIERAM TRAFNIE TO UJĄŁEŚ :) SZACUNEK
Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2016 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Gminie Milejów jest naprawdę najwięcej zdarzeń o wypalaniu traw, niż w innych gminach powiatu. Dlaczego? Strażacy dostają najwięcej za godzinę i chwała im za to, gdyż to ciężka praca, zwłaszcza że trzeba gasić trawy na przystani w Jaszczowie w drugi dzień świąt wielkiej nocy. Trzeba być naprawdę kimś..., żeby podpalać w tak wielkie święto i zmuszać tych biednych chłopców do pracy. Zastanawiam się tylko, czy Pan który pilnuje przystani cały czas z ramienia Wójta nic nie zauważył, że ktoś kręci się z zapałkami, czy nie dopalonym papierosem? Coś mi to śmierdzi wykorzystywaniem OSP do prywatnego "koszenia trawy" na prywatnej posesji RADNEGO GMINY MILEJÓW Z JASZCZOWA, wbrew prawu i przy zagrożeniu życia strażaków, wykorzystując przy tym środki finansowe Gminy Milejów.
Rozwiń
Gość
Gość (11 kwietnia 2016 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ładne widoczki, ciekawa akcja i pomysł
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!