Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

23 sierpnia 2017 r.
12:27

Wyprzedzał rowerzystę. Czołowo zderzył się z innym autem

Autor: Zdjęcie autora gr
4 8 A A

W miejscowości Podgłębokie (pow. łęczyński) zderzyły się dwa auta. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło we wtorek około południa. Panowały trudne warunki do jazdy - nawierzchnia była śliska.

41-latek kierujący oplem na łuku drogi zaczął wyprzedzać prawidłowo jadącego rowerzystę. Zjechał jednak na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z audi. Trzy osoby odniosły obrażenia.

Najciężej ranny został 66-letni kierowca audi. Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala w Lublinie. Pasażerka auta doznała obrażeń klatki piersiowej, zaś kierowca opla doznał obrażeń nogi.

Kierujący byli trzeźwi. Sprawca wypadku nie miał aktualnego ubezpieczenia OC. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 1 / 24 sierpnia 2017 o 22:04
Wyprzedzając rowerzystę masz zachować conajmniej 1 metr odległości od niego, więc wykonanie manewru w sposób zgodny z przepisami bez zjeżdżania na przeciwległy pas ruchu było niemożliwe. Powinien za nim grzecznie jechać do momentu, w którym będzie w stanie bezpiecznie wykonać ten manewr. Zapewne kierowca z opla to typ, który zawsze zdąży i wszędzie się z mieści, tym razem się mu nie udało.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 18:07
Wystarczyło nie być oszołomem i nie zjeżdżać na sąsiedni pas przy tym wyprzedzaniu.
Avatar
fork / 23 sierpnia 2017 o 16:42
undefined napisał:
@fork... a kto komu zabrania wyprzedzać rowerzystę? Ten ciołek nie potrafił wykonać tego manewru. Ma auto przed sobą, to powinien grzecznie jechać za rowerzystą nawet 10km/h... dzięki temu kontynuowaliby swą podróż, a tak szpital i śmierć :(
 Odniosłem się do komentarza który wyraźnie ma coś przeciwko wyprzedzaniu rowerzysty przez samochód. To co stwierdzasz stwierdziłem również w swoim komentarzu, trzeba to robić w odpowiednich warunkach.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 16:01
@fork... a kto komu zabrania wyprzedzać rowerzystę? Ten ciołek nie potrafił wykonać tego manewru. Ma auto przed sobą, to powinien grzecznie jechać za rowerzystą nawet 10km/h... dzięki temu kontynuowaliby swą podróż, a tak szpital i śmierć :(
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 23 sierpnia 2017 o 15:46
spadaj hieną jaką firmę odszkodowawczą reprezentujesz
Avatar
fork / 23 sierpnia 2017 o 14:31
undefined napisał:
A wystarczyło grzecznie jechać za rowerzystą... No ale przecież to wielki dyshonor! Przecież to kierowca jest panem świata...
 Ale przecież w samym wyprzedzeniu rowerzysty nie ma nic złego jeśli robisz to w odpowiednich warunkach. Miał jechać 20km/h cały czas?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 14:27
A wystarczyło grzecznie jechać za rowerzystą... No ale przecież to wielki dyshonor! Przecież to kierowca jest panem świata...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 13:36
Mam pilne informacje na temat wypadku. Proszę o kontakt osoby poszkodowane lub rodzinę. m.dabrowska671@wp.pl
Avatar
Gość 1 / 24 sierpnia 2017 o 22:04
Wyprzedzając rowerzystę masz zachować conajmniej 1 metr odległości od niego, więc wykonanie manewru w sposób zgodny z przepisami bez zjeżdżania na przeciwległy pas ruchu było niemożliwe. Powinien za nim grzecznie jechać do momentu, w którym będzie w stanie bezpiecznie wykonać ten manewr. Zapewne kierowca z opla to typ, który zawsze zdąży i wszędzie się z mieści, tym razem się mu nie udało.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 18:07
Wystarczyło nie być oszołomem i nie zjeżdżać na sąsiedni pas przy tym wyprzedzaniu.
Avatar
fork / 23 sierpnia 2017 o 16:42
undefined napisał:
@fork... a kto komu zabrania wyprzedzać rowerzystę? Ten ciołek nie potrafił wykonać tego manewru. Ma auto przed sobą, to powinien grzecznie jechać za rowerzystą nawet 10km/h... dzięki temu kontynuowaliby swą podróż, a tak szpital i śmierć :(
 Odniosłem się do komentarza który wyraźnie ma coś przeciwko wyprzedzaniu rowerzysty przez samochód. To co stwierdzasz stwierdziłem również w swoim komentarzu, trzeba to robić w odpowiednich warunkach.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 16:01
@fork... a kto komu zabrania wyprzedzać rowerzystę? Ten ciołek nie potrafił wykonać tego manewru. Ma auto przed sobą, to powinien grzecznie jechać za rowerzystą nawet 10km/h... dzięki temu kontynuowaliby swą podróż, a tak szpital i śmierć :(
Avatar
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 23 sierpnia 2017 o 15:46
spadaj hieną jaką firmę odszkodowawczą reprezentujesz
Avatar
fork / 23 sierpnia 2017 o 14:31
undefined napisał:
A wystarczyło grzecznie jechać za rowerzystą... No ale przecież to wielki dyshonor! Przecież to kierowca jest panem świata...
 Ale przecież w samym wyprzedzeniu rowerzysty nie ma nic złego jeśli robisz to w odpowiednich warunkach. Miał jechać 20km/h cały czas?
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 14:27
A wystarczyło grzecznie jechać za rowerzystą... No ale przecież to wielki dyshonor! Przecież to kierowca jest panem świata...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 13:36
Mam pilne informacje na temat wypadku. Proszę o kontakt osoby poszkodowane lub rodzinę. m.dabrowska671@wp.pl

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 6

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 8

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 23 18

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”