IV Liga Lubelska - gr. I

25 marca 2023 r.
21:41

Lewart – Stal Poniatowa 2:4. „Udowodniliśmy komu należy się drugie miejsce” [zdjęcia]

0 1 A A

Mimo zmiany trenera w zimie, w Poniatowej zmianie nie uległy wyniki. Beniaminek nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. Pod wodzą Konrada Szmyrgały wygrał drugie spotkanie i to na bardzo trudnym terenie – 4:2 w Lubartowie z tamtejszym Lewartem.

W pierwszej połowie goście zaskoczyli rywali i zasłużenie prowadzili 1:0. Po prostopadłym podaniu w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem znalazł się Daniel Juchna i posłał piłkę do siatki. Stal miała przewagę i kolejne sytuacje, ale na przerwę schodziła tylko z jedną bramką zaliczki.

Role odwróciły po wznowieniu gry, przynajmniej na 20 minut. Zanim minęła godzina gry do wyrównania doprowadził Łukasz Najda. Po chwili Krystian Żelisko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Lewart złapał wiatr w żagle i się nie zatrzymywał, bo mógł nawet szybko zaliczyć trzecie trafienie. Zamiast 3:1 zrobiło się jednak 2:2, bo po błędzie Wojciecha Majewskiego Konrad Gąsiorowski wyrównał stan meczu.

Minęło jakieś 180 sekund i niespodziewanie to ekipa z Poniatowej cieszyła się z trzeciego gola. Błąd popełnił młody bramkarz Lewartu, który minął się z piłką i pokonał go Hubert Poleszak. To wcale nie był jednak koniec emocji. Podopieczni Grzegorza Białka nie mieli już nic do stracenia, więc zaatakowali. Najlepszą okazję po stronie miejscowych miał Najda, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. A przyjezdni w doliczonym czasie gry dobili Lewart za sprawą Sylwestra Parady, który posłał piłkę do „pustaka” po kontrze trzech na jednego.

– Udowodniliśmy, komu należy się drugie miejsce. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Zdobyliśmy gola i kreowaliśmy sporo sytuacji. Mogło coś wpaść, ale skończyło się na jednej bramce. Po przerwie, przez 15 minut na pewno brakowało nam koncentracji. Przeciwnik wykorzystał też fakt, że na naszej prawej stronie dwóch zawodników miało żółte kartki. Po przerwie nie byli już tak agresywni w pojedynkach jeden na jeden. Zrobiło się 2:1, ale szybko odpowiedzieliśmy i to dwa razy. Lewart miał jeszcze groźne momenty, ale na koniec dobrze rozegraliśmy kontrę i zamknęliśmy mecz – cieszy się Konrad Szmyrgała.

Jak spotkanie ocenia opiekun gospodarzy? – Szkoda, bo po słabej pierwszej połowie potrafiliśmy się podnieść i wyciągnąć wynik na 2:1. Niestety, później popełnialiśmy proste błędy indywidualne, które drogo nas kosztowały. Nawet przy 2:3 mogliśmy jednak pokusić się o wyrównanie. Zabrakło też skuteczności. Nie musieliśmy tego przegrać, ale z drugiej strony w podstawowym składzie wyszło trzech juniorów i kiedyś muszą się uczyć – wyjaśnia Grzegorz Białek.

Lewart Lubartów – Stal Poniatowa 2:4 (0:1)

Bramki: Najda (58), Żelisko (65) – Juchna (24), Gąsiorowski (68), Poleszak (71), Parada (90+3).

Lewart: Tutaj – Michałów (85 Pęksa), Niewęgłowski, Majewski (82 Iskierka), Urban (85 Giletycz), Koneczny (60 Duda), Gliniak, Sulowski (46 Pikul), Najda, Aftyka, Żelisko.

Stal: Szczucki – Wlizło (74 Kędra), Ścibior, Żurek, Kucharczyk, Juchna (60 Parada), Skrzypek, Poleszak, Filipczuk (87 Pyda), Gąsiorowski (85 Baran), Wrzyszcz (68 Tkaczyk).

Szefowa MOPS odwołana. Urząd wytyka jej nieprawidłowości

Szykuje się zmiana kierownictwa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Prezydent odwołał dotychczasową szefową, Ewę Borkowską. Urząd zarzuca jej nieprawidłowości przy dofinansowaniach do turnusów rehabilitacyjnych.

Kierowca zasnął za kierownicą. W wypadku zginęła mała dziewczynka i dwie kobiety

Bus roztrzaskał się o drzewo. Na miejscu zginęły dwie kobiety i sześcioletnia dziewczynka. Prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ukraińskiemu kierowcy.

Zachowaj ostrość widzenia, zadbaj o swój wzrok
WIDEO

Optyk, okulista, optometrysta – wszystkie te zawody zaczynają się na literę O, ale łączy ich także coś innego. Wszyscy dbają o nasz wzrok. Jak zadbać o nasze oczy, kto i kiedy powinien się wybrać na badania, a także coś o soczewkach kontaktowych i okularach przeciwsłonecznych opowiedzą Katarzyna Piątkowska oraz Bożena Kliza-Puszka – optometrystka i optyczka.

Lubelski Dworzec zostanie Cudem Polskim 2024?

Dworzec Lublin ma szanse na wygraną w konkursie organizowanym przez czasopismo National Geographic Polska.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze i rozwiązania egzaminu z matematyki

W środę uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną i na przykład obliczyć zysk ze sprzedaży truskawek i czy różnicę w wysokości wież.

Po ponad pięciu latach zmienił urząd. U wojewody zarobi mniej niż u prezydenta

Po ponad pięciu latach u boku prezydenta Michała Litwiniuka (PO), Maciej Buczyński zmienił miejsce pracy. Od wtorku jest szefem bialskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zarobi tu mniej niż w ratuszu.

Uwaga na oszustów. LPEC ostrzega mieszkańców

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ostrzega, że w ostatnim czasie oszuści podszywają się pod pracowników firmy.

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła może nie tylko ogrzewać dom i wodę użytkową zimą, ale i chłodzić pomieszczenia latem. Stawiając pytanie o opłacalność inwestycji, należałoby przede wszystkim przyjrzeć się temu, w jaki sposób pompa ciepła generuje oszczędności, jaki jest koszt jej zakupu i montażu oraz po jakim czasie zwróci się inwestycja w to urządzenia. Te kwestie poruszymy w niniejszym wpisie.

Maszerują, aż miło popatrzeć

Równy krok defilady, młynki karabinami i wiele innych elementów zaprezentowali młodzi ludzie podczas pokazu musztry. Na terenie  19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, stacjonującej przy ul. Herberta  w Lublinie, ekipy mundurowe walczyły w wojewódzkim etapie Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. Wygrała….

Wystarczyła chwila, a seniorka oddała 270 tys. zł oszczędności

Policjanci z Lublina otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa na „policjanta”. Seniorka mając przeświadczenie, że jej oszczędności są zagrożone przelała je na inne konta.

Potrącenie cyklistki w Zamościu
WIDEO

Policjanci z Zamościa ustalają przyczyny wypadku do którego doszło we wtorek na jednym ze skrzyżowań.

Wyjątkowe warsztaty kulinarne z mamami
LUBLIN

W piątek 24 maja, z okazji Dnia Matki, Lublin organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne dla mam i ich pociech. Od 17 maja ruszy rekrutacja na to wydarzenie.

Liga Narodów: Udane otwarcie siatkarek reprezentacji Polski

Na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek reprezentacja Polski pokonała Włoszki 3:0. Kolejnym rywalem Polek będzie w piątek drużyna Francji.

Kolejni pijani kierowcy złapani

Policjanci z Ryk złapali motocyklistę, który kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Natomiast pijany kierowca z Hrubieszowa zatrzymali kierowcę, który ukrył się przed nimi w szafie.

Złoty medal Akademii Zamojskiej i brąz Politechniki Lubelskiej na AMP w tenisie stołowym

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zostały rozegrane w Gdańsku. W rywalizacji panów ponownie najlepsza okazała się Akademia Zamojska. Z kolei wśród pań tytuł obronił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Brąz wywalczyła za to Politechnika Lubelska.