wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Dotacje do solarów i paneli fotowoltaicznych

Dodano: 9 marca 2016, 12:33
Autor: pp

Także gmina Lubartów chce podłączyć się do zielonej energii. Do 25 marca gmina czeka na deklaracje mieszkańców zainteresowanych urządzeniami OZE.

Do instalacji solarnych i kotłów na biomasę dofinansowanie określono na 85 proc. kosztów, zaś w przypadku fotowoltaiki na 65 proc.
Do instalacji solarnych i kotłów na biomasę dofinansowanie określono na 85 proc. kosztów, zaś w przypadku fotowoltaiki na 65 proc.

Można składać wstępne deklaracje na dofinansowanie zakupu i montażu instalacji solarnych, fotowoltaicznych lub kotłów na biomasę.

– Już po pierwszym dniu widać, że największym zainteresowaniem cieszą się instalacje solarne. Wczoraj prawie wszystkie deklaracje dotyczyły paneli słonecznych – mówi Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów.

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby zameldowane w gminie Lubartów i będące właścicielami lub użytkownikami budynku mieszkalnego położonego na terenie tej gminy.

Do instalacji solarnych i kotłów na biomasę dofinansowanie określono na 85 proc. kosztów, zaś w przypadku fotowoltaiki na 65 proc. 

– Do tych kwot należy doliczyć VAT, który nie jest kosztem kwalifikowanym. I tu też są różnice. Na instalacje solarne oraz kotły na biomasę VAT wynosi 8 proc., w przypadku fotowoltaiki aż 23 proc. Chcemy, aby z programu skorzystało 2 tys. gospodarstw w naszej gminie – dodaje wójt Kopyść.
Ankiety można składać w Urzędzie Gminy Lubartów do 25 marca.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!