Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2016 r.
21:25

Lublin: Dotacje na panele fotowoltaiczne, zgłosiło się 320 osób

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Ponad 300 właścicieli domów jednorodzinnych ma chęć na miejskie dotacje do paneli wytwarzających energię elektryczną ze słonecznej. W przyszłym tygodniu wiadomo będzie, kto spełnił warunki i ma szansę na to, że miasto pokryje mu większość kosztów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Panele fotowoltaiczne pozwalają wytwarzać własny prąd i sprzedawać go do sieci. W ten sposób można sobie obniżyć rachunki. Lublin, podobnie jak wiele innych samorządów, chce pokrywać swoim mieszkańcom znaczną część kosztów takich instalacji.

Do programu zgłosiło się 320 właścicieli domów jednorodzinnych. Nie każdy miał jednak szansę na miejskie dotacje do paneli fotowoltaicznych. Zdyskwalifikowani zostaną ci, którzy zalegają miastu z jakimikolwiek opłatami, do programu nie można było zgłaszać budynków, w których prowadzona lub tylko zarejestrowana jest działalność gospodarcza.

Dyskwalifikujący był także dach azbestowy lub skierowany na północ, a o dotacje mogły się starać tylko te gospodarstwa domowe, których roczne zużycie energii elektrycznej nie jest niższe niż 2000 kW.

– Aktualnie trwa dokładna analiza złożonych ankiet – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Wszystkich, którzy złożyli wnioski zaprosimy na spotkanie w połowie marca. Osoby te będą poinformowane, czy zostały zakwalifikowane, a jeśli nie, to dlaczego. Każdy, kto będzie chciał indywidualnie porozmawiać też będzie mieć taką możliwość – dodaje. Na spotkaniu (15 marca, godz. 18, szkoły przy Elsnera) mają być dostępni eksperci, których będzie można dopytać o szczegóły działania paneli.

To, że Ratusz zbierał ankiety nie oznacza jeszcze, że na pewno wypłaci dotacje, bo na razie nie ma na nie pieniędzy. Zamierza je uzyskać od samorządu województwa. Władze miasta spodziewały się, że programem obejmą nawet 600 domów. Czy to, że zgłosiło się ponad 300 oznacza, że będzie dodatkowy nabór? – Nie ma jeszcze decyzji – odpowiada Krzyżanowska.

Jeśli miasto zdobędzie pieniądze na dotacje, będzie pokrywać mieszkańcom 65 proc. kosztów instalacji. Jej orientacyjny koszt (dla mocy 3kW) to od 18 tys. do 24 tys. zł netto. Właściciel domu będzie musiał podpisać z miastem umowę użyczenia dachu, a sama instalacja stanie się jego własnością dopiero po pięciu latach. Wcześniej będzie własnością miasta.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:11
Zapraszam wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką (Panele Słoneczne) do kontaktu w sprawie instalacji.Zainstalowanie paneli z bezzwrotną dotacją Unijną nawet do 85% .Kontakt pod adresem e-mail urbrcent@interia.pl
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 13:53
Zapraszam ,pomogę w zakupie elektrowni słonecznej z dotacją z UE.mail. urbrcent@interia.pl
Avatar
123 / 8 marca 2016 o 09:02

Kurka..., dlaczego piszecie to dopiero po fakcie..? Był bym chętny, czytam regularnie wasze strony i co? I nic, bo ie wiedziałem! ROZPISZCIE DODATKOWY KONKURS, NA KOLEJNE WNIOSKI, PROSZĘ.

byl artykul przed faktem ... czeba czytac regularnie ale ze zrozumieniem ...

Avatar
123 / 8 marca 2016 o 08:20

Dlaczego nie było informacji w gazetach o konkursie

były - czeba czytac ze zrozumieniem

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 07:28
Dlaczego nie było informacji w gazetach o konkursie
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:12
Koko! Ja się Ciebie zapytowywuję, kiedy Polska będzie 52 stanem USA? Friko! Ty się mnie zapytowywujesz, kiedy Polska będzie 52 stanem USA? To ja Ci odpowiadam. Wtedy, gdy Hrabia LWG wywoła wojnę przeciwko USA.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
Problem polega na tym, że japońscy szpiedzy nie wpadli w ręce Amerykanów. Stąd polski patent jest własnością Japonii, a nie np. Rosji, którą zastraszali Amerykanie. Rosja miała gówno do powiedzenia za tzw. KOMUNY, jesli chodzi o polskie patenty. RP jak była, tak nadal jest i dziadem będzie zawsze. Mamy jedynie prawo do napisu MAED IN POLAND, z którego jest zero USD.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:01
E tam. To ja zamiast sombrero założę sobie na klepicho taką panelę i tylko ku słońcu wystawiać się będę. Wuj z przewodami. Wszystko będzie bezprzewodowe. Stare technologie na pewno są złe. Jeśli o takie tu chodzi, to mamy do czynienia z przestępstwem. Niech sobie je Amerykanie wsadzą w dupska.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:00
Kurka..., dlaczego piszecie to dopiero po fakcie..? Był bym chętny, czytam regularnie wasze strony i co? I nic, bo ie wiedziałem! ROZPISZCIE DODATKOWY KONKURS, NA KOLEJNE WNIOSKI, PROSZĘ.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 21:42
Pooglądajcie co Max Kolonko mówi o tych panelach. Naprodukowali i teraz chcą niby oddać... Nie nabierzcie się ludzie na to!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:11
Zapraszam wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką (Panele Słoneczne) do kontaktu w sprawie instalacji.Zainstalowanie paneli z bezzwrotną dotacją Unijną nawet do 85% .Kontakt pod adresem e-mail urbrcent@interia.pl
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 13:53
Zapraszam ,pomogę w zakupie elektrowni słonecznej z dotacją z UE.mail. urbrcent@interia.pl
Avatar
123 / 8 marca 2016 o 09:02

Kurka..., dlaczego piszecie to dopiero po fakcie..? Był bym chętny, czytam regularnie wasze strony i co? I nic, bo ie wiedziałem! ROZPISZCIE DODATKOWY KONKURS, NA KOLEJNE WNIOSKI, PROSZĘ.

byl artykul przed faktem ... czeba czytac regularnie ale ze zrozumieniem ...

Avatar
123 / 8 marca 2016 o 08:20

Dlaczego nie było informacji w gazetach o konkursie

były - czeba czytac ze zrozumieniem

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 07:28
Dlaczego nie było informacji w gazetach o konkursie
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:12
Koko! Ja się Ciebie zapytowywuję, kiedy Polska będzie 52 stanem USA? Friko! Ty się mnie zapytowywujesz, kiedy Polska będzie 52 stanem USA? To ja Ci odpowiadam. Wtedy, gdy Hrabia LWG wywoła wojnę przeciwko USA.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
Problem polega na tym, że japońscy szpiedzy nie wpadli w ręce Amerykanów. Stąd polski patent jest własnością Japonii, a nie np. Rosji, którą zastraszali Amerykanie. Rosja miała gówno do powiedzenia za tzw. KOMUNY, jesli chodzi o polskie patenty. RP jak była, tak nadal jest i dziadem będzie zawsze. Mamy jedynie prawo do napisu MAED IN POLAND, z którego jest zero USD.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:01
E tam. To ja zamiast sombrero założę sobie na klepicho taką panelę i tylko ku słońcu wystawiać się będę. Wuj z przewodami. Wszystko będzie bezprzewodowe. Stare technologie na pewno są złe. Jeśli o takie tu chodzi, to mamy do czynienia z przestępstwem. Niech sobie je Amerykanie wsadzą w dupska.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:00
Kurka..., dlaczego piszecie to dopiero po fakcie..? Był bym chętny, czytam regularnie wasze strony i co? I nic, bo ie wiedziałem! ROZPISZCIE DODATKOWY KONKURS, NA KOLEJNE WNIOSKI, PROSZĘ.
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 21:42
Pooglądajcie co Max Kolonko mówi o tych panelach. Naprodukowali i teraz chcą niby oddać... Nie nabierzcie się ludzie na to!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 17

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 29

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!