Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

20 grudnia 2017 r.
17:00

Fałszywy policjant z Warszawy wpadł w Lubartowie

Autor: Zdjęcie autora jsz
18 5 A A

Kryminalni zatrzymali 28-latka z Warszawy, który przyjechał okradać mieszkanki Lubartowa. Mężczyzna oszukiwał je metodą „na policjanta”. Wpadł, kiedy wracał z łupem do domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Damian D. mimo młodego wieku ma za sobą bogatą kryminalną przeszłość. Od 2010r. siedział w więzieniu za przestępstwa przeciwko mieniu. We wrześniu wyszedł na wolność. We wtorek wpadł w ręce kryminalnych z Lubartowa i komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został zatrzymany na lubartowskiej stacji kolejowej, kiedy wracał do domu ze skradzionymi pieniędzmi.

– 28-latek oszukał mieszkankę Lubartowa metodą „na policjanta”. Kobieta straciła 25 tys. zł. W momencie zatrzymania Damian D. miał ze sobą ponad 24 tys. zł – wyjaśnia sierż. szt. Ewelina Skorupska, oficer prasowy lubartowskiej policji.

Pokrzywdzona kobieta była przekonana, że pomaga policjantom w akcji przeciwko oszustom. Zostawiła pieniądze w koszu, przy jednym z supermarketów w Lubartowie. Damian D. wziął gotówkę, kupił sobie nową kurtkę, po czym wyruszył w drogę do domu.

Tego samego dnia próbował oszukać przynajmniej 10 innych kobiet. Wszystkie to mieszkanki z Lubartowa. Informacje o telefonach od „policjanta” przekazały prawdziwym mundurowym. Dzięki temu Damian D. został szybko zatrzymany.

– Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące usiłowań i jednego oszustwa metodą „na policjanta” – dodaje Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie.
Śledczy wnioskują o tymczasowe aresztowanie Damiana D.

Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 02:28
Jestem juz emerytem,mam zaskorniaki i diabli mnie biora jak czytam kretynskie wywody co z pieniedzmi robbia starsi ludzie.Na przyklad, pani z Lubartowa miala pare groszy zaoszczedzone na doktora,nie przejadla nie przepila a,ze pracowala ma emeryture z ktorej idzie cos tam oszczedzic.A,ze miala dobre serce chciala komus pomoc i tylko tyle.Jak wielu emerytow tak i ja mam zaskorniaki na leki.doktora a jak mi zostaja oddaje wnukom ktorzy niby nie chca a biora i dlatego no problem.Kiedys mialem tel.od rzekomego wnuczka ale po krotkiej rozmowie nie palal sie spotkaniem ze mna.Wnuczek bardzo zalowal,ze do spotkania nie doszlo gdyz byloby to jego ostatnie spotkanie na wolnosci a w pamieci mialby pobyt w szpitalu na chirurgii lub ortopedii.Gonic wnukow na czter wiatry.
Jestem juz emerytem,mam zaskorniaki i diabli mnie biora jak czytam kretynskie wywody co z pieniedzmi robbia starsi ludzie.Na przyklad, pani z Lubartowa miala pare groszy zaoszczedzone na doktora,nie przejadla nie przepila a,ze pracowala ma emeryture z ktorej idzie cos tam oszczedzic.A,ze miala dobre serce chciala komus pomoc i tylko tyle.Jak wielu emerytow tak i ja mam zaskorniaki na leki.doktora a jak mi zostaja oddaje wnukom ktorzy niby nie chca a biora i dlatego no problem.Kiedys mialem tel.od rzekomego wnuczka ale po krotkiej rozmowie ni... rozwiń
Avatar
33333333333 / 20 grudnia 2017 o 21:19
jak widać w tym przypadków na 10 kobiet trafi sie jedna idiotka....
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 19:17
Ludzie ciułają latami, na wszystkim oszczędzają, a potem nie wiedzą co mają zrobić z tymi oszczędzonymi pieniędzmi. Na wycieczkę nie pojadą bo szkoda wydawać i już nie to zdrowie. Samochód mają lub nie maja prawo jazdy. Najlepiej wychodzi im oddawanie kasy obcym ludziom. Czują się ważni. Nudzi im się. Mają potem o czym gadać latami, taki jest wielu starszych ludzi sens życia. Zbierają kasę na nie wiadomo co, nie umieją wydać oszczędzonych pieniędzy, żałują sobie na wszystko. A tu trafi się ktoś (Policja) co chce ubarwić ich smutne życie. Więc tracą te latami zbierane pieniądze. Paranoja. A cwaniacy widzą, że ludzie mają coraz więcej pieniędzy z którymi nie wiedzą co maja zrobić. Bez tych pieniędzy w życiu emeryta nic się nie zmienia. Listonosz przyniesie emeryturę, jak co miesiąc, więc wolą pozbyć się tego co jest w zasadzie niepotrzebne. A krew żywiej krąży i te emocje. W USA jadą do kasyna i tam zostawiają kasę, u nas zostaje oddać na kościół lub dla oszusta.
Ludzie ciułają latami, na wszystkim oszczędzają, a potem nie wiedzą co mają zrobić z tymi oszczędzonymi pieniędzmi. Na wycieczkę nie pojadą bo szkoda wydawać i już nie to zdrowie. Samochód mają lub nie maja prawo jazdy. Najlepiej wychodzi im oddawanie kasy obcym ludziom. Czują się ważni. Nudzi im się. Mają potem o czym gadać latami, taki jest wielu starszych ludzi sens życia. Zbierają kasę na nie wiadomo co, nie umieją wydać oszczędzonych pieniędzy, żałują sobie na wszystko. A tu trafi się ktoś (Policja) co chce ubarwić ich smutne życie. Wię... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:56
ja pieprzę, że tak zaraz oddają tyle pieniędzy byle idiocie, widocznie te pieniądze im "lekko" też przyszły, bo ja jak za***am na każdy grosz to się zastanawiam nad każdym jego wydaniem
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:27
Nie wierzę w to, że ludzie dalej nabierają się na takie tanie sztuczki. Ksiądz na kazaniu nie może poświęcić kilku niedziel żeby wytłumaczyć ludziom?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2017 o 02:28
Jestem juz emerytem,mam zaskorniaki i diabli mnie biora jak czytam kretynskie wywody co z pieniedzmi robbia starsi ludzie.Na przyklad, pani z Lubartowa miala pare groszy zaoszczedzone na doktora,nie przejadla nie przepila a,ze pracowala ma emeryture z ktorej idzie cos tam oszczedzic.A,ze miala dobre serce chciala komus pomoc i tylko tyle.Jak wielu emerytow tak i ja mam zaskorniaki na leki.doktora a jak mi zostaja oddaje wnukom ktorzy niby nie chca a biora i dlatego no problem.Kiedys mialem tel.od rzekomego wnuczka ale po krotkiej rozmowie nie palal sie spotkaniem ze mna.Wnuczek bardzo zalowal,ze do spotkania nie doszlo gdyz byloby to jego ostatnie spotkanie na wolnosci a w pamieci mialby pobyt w szpitalu na chirurgii lub ortopedii.Gonic wnukow na czter wiatry.
Jestem juz emerytem,mam zaskorniaki i diabli mnie biora jak czytam kretynskie wywody co z pieniedzmi robbia starsi ludzie.Na przyklad, pani z Lubartowa miala pare groszy zaoszczedzone na doktora,nie przejadla nie przepila a,ze pracowala ma emeryture z ktorej idzie cos tam oszczedzic.A,ze miala dobre serce chciala komus pomoc i tylko tyle.Jak wielu emerytow tak i ja mam zaskorniaki na leki.doktora a jak mi zostaja oddaje wnukom ktorzy niby nie chca a biora i dlatego no problem.Kiedys mialem tel.od rzekomego wnuczka ale po krotkiej rozmowie ni... rozwiń
Avatar
33333333333 / 20 grudnia 2017 o 21:19
jak widać w tym przypadków na 10 kobiet trafi sie jedna idiotka....
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 19:17
Ludzie ciułają latami, na wszystkim oszczędzają, a potem nie wiedzą co mają zrobić z tymi oszczędzonymi pieniędzmi. Na wycieczkę nie pojadą bo szkoda wydawać i już nie to zdrowie. Samochód mają lub nie maja prawo jazdy. Najlepiej wychodzi im oddawanie kasy obcym ludziom. Czują się ważni. Nudzi im się. Mają potem o czym gadać latami, taki jest wielu starszych ludzi sens życia. Zbierają kasę na nie wiadomo co, nie umieją wydać oszczędzonych pieniędzy, żałują sobie na wszystko. A tu trafi się ktoś (Policja) co chce ubarwić ich smutne życie. Więc tracą te latami zbierane pieniądze. Paranoja. A cwaniacy widzą, że ludzie mają coraz więcej pieniędzy z którymi nie wiedzą co maja zrobić. Bez tych pieniędzy w życiu emeryta nic się nie zmienia. Listonosz przyniesie emeryturę, jak co miesiąc, więc wolą pozbyć się tego co jest w zasadzie niepotrzebne. A krew żywiej krąży i te emocje. W USA jadą do kasyna i tam zostawiają kasę, u nas zostaje oddać na kościół lub dla oszusta.
Ludzie ciułają latami, na wszystkim oszczędzają, a potem nie wiedzą co mają zrobić z tymi oszczędzonymi pieniędzmi. Na wycieczkę nie pojadą bo szkoda wydawać i już nie to zdrowie. Samochód mają lub nie maja prawo jazdy. Najlepiej wychodzi im oddawanie kasy obcym ludziom. Czują się ważni. Nudzi im się. Mają potem o czym gadać latami, taki jest wielu starszych ludzi sens życia. Zbierają kasę na nie wiadomo co, nie umieją wydać oszczędzonych pieniędzy, żałują sobie na wszystko. A tu trafi się ktoś (Policja) co chce ubarwić ich smutne życie. Wię... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:56
ja pieprzę, że tak zaraz oddają tyle pieniędzy byle idiocie, widocznie te pieniądze im "lekko" też przyszły, bo ja jak za***am na każdy grosz to się zastanawiam nad każdym jego wydaniem
Avatar
Gość / 20 grudnia 2017 o 17:27
Nie wierzę w to, że ludzie dalej nabierają się na takie tanie sztuczki. Ksiądz na kazaniu nie może poświęcić kilku niedziel żeby wytłumaczyć ludziom?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 0

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 9

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 7

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 6

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!