sobota, 24 marca 2018 r.

Lubartów

Jutro manifestacja w obronie placu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2008, 16:22
Autor: (d.j.)

Mieszkańcy Lubartowa będą we wtorek protestować przeciwko oddaniu w prywatne ręce placu w centrum miasta. Manifestacja rozpocznie się o 15.30, w miejscu gdzie jeszcze niedawno stał pomnik 35-lecia PRL.

Pomnik został rozebrany latem. Decyzję o jego likwidacji podjęła rada miejska na wniosek Jerzego Zwolińskiego, burmistrza miasta. Władze miasta uznały pomnik za relikt minionej epoki, który powinien zniknąć z Lubartowa. Po rozbiórce w centrum miasta został niemal pusty plac, który należy do samorządu.

Burmistrz Jerzy Zwoliński, nie ukrywa, że jest zwolennikiem tego, by plac został zabudowany obiektami usługowymi. Niektórzy radni są za tym, aby stary pomnik został zastąpiony nowym np. Józefa Piłsudskiego.

- Na pewno plac nie powinien zostać sprzedany - uważa Elżbieta Wąs, organizator dzisiejszej manifestacji. - Mieszkańcy powinni zdecydować jak go zagospodarować.

Manifestacja będzie częścią akcji Masz Głos, nad którą patronat ma Fundacja Batorego. Fundacja wspiera lokalnych społeczników, którzy chcą się przyglądać jak działają władze samorządowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lump
zarys
obserwator
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lump
lump (2 grudnia 2008 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie niech wybudują następny pomnik a lubartowskie pijaczki będą miały miejsce na spędzanie czasu przy winku.
Właściciel sklepu czy innej prywatnej posesji na to nie pozwoli. Tylko sine nosy się cieszą , bo to jest ich plac.
Czy ktoś widział tam normalnego , trzeźwego człowieka siedzącego na ławeczce?
Zapewniam , że nie a przechodzę tamtędy kilka razy dziennie.
Rozwiń
zarys
zarys (2 grudnia 2008 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie znam do końca sytuacji bo nie jestem z Lubartowa ale jak się taki plac odda w prywatne ręce to powstanie tam albo sklep albo mieszkania czyli koniec z placem, zielenią i spokojem w okolicy bo do powyższych potrzebny jest parking, więc niech dobrze że mieszkańcy protestują.
PS Jak to się dzieje że nasi południowi sąsiedzi potrafią takie pomniki trzymać a my wyburzamy?
Rozwiń
obserwator
obserwator (1 grudnia 2008 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram takie oddolne ruchy społeczne. tylko czy Fundacja Batorego wie, że dała do dyspozycji logo a przede wszystkim idee bardzo ważną i potrzebną dla inicjatyw lokalnych osobie nie do końca właściwej. Ta Pani to nie społecznik zaangażowany w życie lokalnej społeczności. To kandydatka na radną w ostatnich wyborach samorządowych, kojarzona z partia lewicową, czynny polityk lokalny. Poprzez takie uprawianie polityki zaprzecza wszystkim zasadom działania, całej ideii akcji Masz Głos,a oto one:Zasady działania uczestników akcji „Masz głos, masz wybór”:


1. Akcja służy budowie dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami samorządowymi. Władze samorządowe traktowane są na zasadach partnerskich.
2. Na debaty i spotkania zapraszamy przedstawicieli różnorodnych środowisk lokalnych. Podczas dyskusji możliwość wypowiedzi i zaprezentowania swoich argumentów mają osoby reprezentujące różne poglądy.
3. Przedstawiamy opinie, interesy i postulaty różnych grup mieszkańców, a nie tylko członków własnej organizacji.
4. Wypowiadamy się w imieniu tylko tych mieszkańców, których opinię poznaliśmy.
5. Nie wykorzystujemy naszych działań do promocji władz samorządowych, ewentualnych kandydatów w kolejnych wyborach samorządowych, partii politycznych czy komitetów wyborczych.
6. O swoich działaniach informujemy wszystkie zainteresowane osoby, relacje z debat i spotkań prezentujemy w lokalnych mediach oraz umieszczamy na stronie internetowej akcji www.maszglos.pl
7. W przypadku konfliktu interesów (obecność przedstawicieli lokalnych władz we władzach organizacji, powiązania rodzinne), organizacja uczestnicząca w Akcji powinna zwrócić się z propozycją prowadzenia monitoringu do innej organizacji działającej na terenie gminy lub w sąsiedniej gminie, ewentualnie innej organizacji uczestniczącej w akcji.

A na pewno taka forma protestu nie służy dialogowi. Ciekawe czy władze miasta dostały zaproszenie na tą manifestacje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!