niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubartów

Lubartów: Zamieszanie z głosowaniem ws. przyszłości placu Piłsudskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2010, 18:35

Czy podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum z dopisanym później miejscem zamieszkania są ważne? Dziś ma się wypowiedzieć w tej sprawie prawnik Urzędu Miasta.

Część członków komisji radnych sprawdzającej listy z podpisami uważa, że z jest z nimi problem. Komisja przegłosowała już nawet, że podpisów z miejscem zamieszkania dopisanym potem nie będzie uwzględniać. Zagłosowali za tym radni Krzystyna Bajda, Ryszard Borowicz oraz Zbigniew Moskaluk.

– Badamy rzetelność dokumentu i zrodziły się wątpliwości. Tym samym charakterem pisma i tym samym długopisem była dopisywana część adresu – mówi radna Krystyna Bajda.

Inicjatorzy referendum chcą, żeby mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali, jak zagospodarować centralny plac w mieście. Sprzeciwiają się jego sprzedaży, o czym myślą władze miasta. Szybko zebrali 3 tysiące podpisów za wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Mieszkańcy Lubartowa wpisywali swoje nazwiska, adresy i numery pesel a na koniec potwierdzili to jeszcze własnoręcznym podpisem. Ale wielu z nich napisało tylko ulicę z numerem domu. Zapomnieli dopisać "Lubartów”. Nazwę miasta dopisali zbierający podpisy.

Zakwestionowanych podpisów jest na tyle dużo, że z tego powodu wniosek o przeprowadzenie referendum może przepaść. – Jeśli zostanie odrzucony, to odwołamy się do sądu – zapowiada Elżbieta Wąs, jedna z inicjatorek referendum. – Mieliśmy prawo do dopisania nazwy miasta. Mieszkańcy podawali swoje numery pesel a wszystko potwierdzali własnoręcznym podpisem.

Jak zakończy się spór? To wyjaśni się dzisiaj. – Zwróciłem się o opinię do radcy prawnego Urzędu Miasta – mówi Zbigniew Moskaluk, przewodniczący komisji. – Nie chcę, żeby o tak ważnej sprawie decydowała komisja. Uważam, że nie można zabić idei referendum tylko przez to, że ktoś czegoś nie dopilnował.

Każda osoba, która podpisała się pod wnioskiem i tak zostanie sprawdzona w ewidencji ludności czy rzeczywiście mieszka w Lubartowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lutego 2010 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko, wszystkim ale radni nie dadzą zrobić z siebie pośmiewiska i zagłosują za referendum.
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2010 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
no tak, wszystko juz ustawione-bedziemy miec kolejny budynek handlowy w centrum,na miejscu terenu zielonego,ktorego tak malo w Lubartowie....zenada...;/

To ty się może Żenada do Warszawy wyprowadzisz, tam nie ma miejsca na psie g...no
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2010 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak, wszystko juz ustawione-bedziemy miec kolejny budynek handlowy w centrum,na miejscu terenu zielonego,ktorego tak malo w Lubartowie....zenada...;/
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2010 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech pokaże za co kase bierze
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2010 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawnik Urzędu Miasta, to i tak już wiadomo jaka podejmie decyzję
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!