Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 grudnia 2017 r.
16:55

Myśliwi chcieli polować, ekolodzy ich blokowali. "Pozamykać do Lublina, do wariatkowa" [wideo]

92 44 A A

Członkowie nieformalnej grupy Lublin Przeciw Myśliwym opublikowali w internecie film, który nagrali podczas święta myśliwych, leśników i jeźdźców w Lubartowie. Na wideo można zobaczyć utarczki słowne między aktywistami a myśliwymi, którzy chcieli tego dnia polować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hubertus Lubartowski to tradycyjne święto, które rozpozyna jesienno-zimowy sezon polowań. Na zbiorowe łowy w sobotę 18 listopada przyjechało ok. stu myśliwych.

Przyjechali także aktywiści z grupy Lublin Przeciwko Myśliwym wspierani przez kolegów z Warszawy. W miejscu polowania znaleźli się w przestrzeni między nagonką (osoby z kołatkami, którymi płoszą zwierzynę) a myśliwymi. W ten sposób chcieli zablokować polowanie spacerując przed lufami strzelb. 

O sprawie pisaliśmy tutaj: Spacerowali przed lufami strzelb myśliwych, aby uniemożliwić polowanie

W czwartek członkowie grupy opublikowali na Facebooku ponad 10-minutowy film z tamtych wydarzeń. Widać na nim kilka sytuacji kiedy myśliwi sprzeczają się z aktywistami. Momentami jest nerwowo.

Cały film można zobaczyć u góry. Wybrane fragmenty z wideo:

Myśliwy: Baranie, nie widzisz, że tu jest polowanie. Debilu Ty
Aktywista: To polowanie jest nielegalne
Myśliwy: Nielegalny to jesteś ty!

Myśliwy: Nie ma kogo słuchać. Pozamykać do Lublina, do wariatkowa. A ten kolczyk, co on mówi, o czym świadczy? Tylko tutaj pani ma czy gdzieś jeszcze? Pytam się, ciekawy jestem. Podobają mi się takie rzeczy.
Aktywistka: - To może sobie pan zrobić

Myśliwy: - Na nich momoże się naród oprzeć. Przyszłość w ich rękach jest, rozumiesz. Zobacz trzeba pozbierać do obozu... gdzieś do pracy
Aktywistka: Frustracja, rozumiemy

Myśliwy: Ale ładne chłopaki. Ach mamusia się ucieszy. Jaki pyszczek. Aj jaki śliczny niuniuś. Wszystkie te dzieci piękne. Porobię im zdjęcia

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 19:31
+2
Dzisiaj jest płacz bo zabijają zwierzynę, jutro będzie płacz bo zwierzyna wejdzie Wam do miasta i zrobi krzywdę jakiemuś dziecku albo uszkodzi Wasze wypucowane autko jak nadmiar nie będzie odstrzelony, od jakiegoś czasu już się pojawia dzika zwierzyna w miastach. Głaskajcie ich po dupkach a jutro wejdą wam na głowy. A może pieniacze zapłaćcie rolnikom którym dzika zwierzyna niszczy uprawy za straty. Jak dla mnie to banda pieniaczy co nie ma co robić i tyle!!!
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 17:04
+2
Nie widzę problemu z zakazem polowania ale pod warunkiem że ekolodzy zaczną zwracać koszty zniszczonych upraw przez dziki. Zapłacą osobom poszkodowanym w powodziach .Tuma..m odpowiem dlaczego ,nie dają meliorować rzek,budować drug bo tędy zapierda,a jakiś robak.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 20:57
+1
Tysiące lat człowiek zdobywał pożywienie polując w środowisku naturalnym... Czy unijni ekoterroryści wola wpiep..ac sterydowe kurczaki tuczone antybiotykami oraz świnie karmione paszami z padłych zwierząt ??? Zaiste postęp... na miarę ubogacania kulturowego Europy przez śniadych imigrantów.
Avatar
Krystyna / 2 grudnia 2017 o 20:36
+1
Pewnie ekolodzy to wszysycy wegetarianie.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 19:49
+1
XXI wiek powiadacie... Zobaczcie lepiej jak hodowane są np. kury czy świnie :) I wy oraz wasze dzieci nowosmieszni spozywacie ten syf..
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 19:48
+1
Czy protestujący widzieli kiedyś transport i ubój bydła w rzeźni ??? Są zwykłymi hipokrytami i ignorantami.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 19:45
+1
Przykro jest widzieć tyle niedoinformowanych, niedouczonych osób w jednym miejscu. To grupa ludzi nie mających pojęcia o gospodarce łowieckiej, o szkodach rolnych spowodowanych przez zwierzęta leśne, o szkodach leśnych i o potrzebie kontrolowania liczebności gatunków, które wrogów naturalnych obecnie prawie nie mają.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 18:40
+1
lewaki eko robaki i tak nic nie wskóracie !!! ))))))))))
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 18:37
+1
ale afera.....ten dziennikarzyna to Pulicera chyba dostanie....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 18:35
+1
niech płacą szkody rolnikom....
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 13:23
Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami. (tak w skrócie) Nie nazywajcie tych ludzi ekologami bo nie mają oni zielonego pojęcia o ekologii. Proszę zapytać prawdziwych ekologów (osób wykształconych w tym kierunku) co sądzą o tej sprawie.
Avatar
FM-ych / 3 grudnia 2017 o 18:56
undefined napisał:
Przywiązać tych ekoterrorystów do drzew głowami do dołu i niech wiszą do końca polowania. Jak będzie ASF czy inna epidemia, to te lewackie oszołomy będą w stanie tylko transparenty powiesić "stop ASF" i od razu problem zniknie.
 Stare gestapowskie metody! I wszystko wiadomo, kto jest kto...
Avatar
sieDowiedz / 3 grudnia 2017 o 15:34
Jak się nie znam to się nie wypowiadam, dzika jak nie dokarmisz to on nie zdechnie jak chomik w twoim mieszkaniu, dzik zacznie wchodzic do miast bo na wioski juz wchodzi, niszczy ogródki ,uprawy, rozgrzebuje śmieci, problem się rozwiąże a wręcz przeciwnie, dopiero wtedy ignoranci tacy jak ty zobaczę jego ogrom
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 14:49
Przywiązać tych ekoterrorystów do drzew głowami do dołu i niech wiszą do końca polowania. Jak będzie ASF czy inna epidemia, to te lewackie oszołomy będą w stanie tylko transparenty powiesić "stop ASF" i od razu problem zniknie.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 13:26
Czego oni im przeszkadzają ? Przecież jest epidemia ASF i trzeba zmniejszyć populację dzików. No chyba że ekolodzy sami się zobowiążą do wyłapania chorych osobników.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 13:23
Moim zdaniem myśliwych należy wpuszczać do lasu pojedyńczo,bez broni,i urządzać na nich polowania z nagonką.Taka impreza co niedzielę byłaby znakomitą rodzinną rozrywką!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 13:20
Myśliwych powinno się wystrzelać!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:33
Filozof-ekolog "Kto mówi prawdę?" "Moim zdaniem było to realne zagrożenie życia" "To polowanie nie jest legalne"... Po prostu komedia. Jedni polują klka razy w roku, inni zwiedzają. Wchodzisz, widzisz... las jest dla wszystkich. I dla myśliwych również. Tym bardziej jak mają swoje święto.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2017 o 11:12
eurolewackie swiry opłacane przez ???? no wlasnie kto oplaca ten kicz ?
Avatar
xxx / 3 grudnia 2017 o 06:35
undefined napisał:
Nie widzę problemu z zakazem polowania ale pod warunkiem że ekolodzy zaczną zwracać koszty zniszczonych upraw przez dziki. Zapłacą osobom poszkodowanym w powodziach .Tuma..m odpowiem dlaczego ,nie dają meliorować rzek,budować drug bo tędy zapierda,a jakiś robak.
 Jesteś jednak tępy - co innego jest odstrzał np. dzików, co innego jest polowanie na "wszystko co jest w lesie(!)". Myśliwi to niedowartościowani ludzie, tacy co mają prawie wszystko, oprócz paru zabitych zwierząt. To jest zwyczajnie chore. Jak były Prezydent polował to wieszali na nim psy. Jak minister lata ze strzelbą to cacy.  Zakłamani mali ludzie.
 Jesteś jednak tępy - co innego jest odstrzał np. dzików, co innego jest polowanie na "wszystko co jest w lesie(!)". Myśliwi to niedowartościowani ludzie, tacy co mają prawie wszystko, oprócz paru zabitych zwierząt. To jest zwyczajnie chore. Jak były Prezydent polował to wieszali na nim psy. Jak minister lata ze strzelbą to cacy.  Zakłamani mali ludzie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!