Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Śledczy: 22-latek z Lubartowa zaplanował morderstwo i zabił swoją dziewczynę

193 5 A A

Zanim wszedł do domu swojej byłej dziewczyny starannie zaplanował zbrodnię. Do takich wniosków doszli śledczy, badający sprawę brutalnego zabójstwa 21-latki z Lubartowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do sądu w Lublinie trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie zbrodni, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku. W jednym z domów przy ul. Krętej w Lubartowie znaleziono ciało 21-letniej Anny. Dziewczyna z poderżniętym gardłem leżała w kałuży krwi.

Chwilę wcześniej policjanci dostali sygnał o ciężko poparzonym człowieku, który rzuca się pod samochody w pobliskiej miejscowości Tarło. Mężczyzną tym okazał się 22-letni Mateusz K., były chłopak zamordowanej.

Policjanci szybko ustalili, że tego samego dnia odwiedził Annę. Później pojechał do Tarła, na działkę swoich rodziców. Tam podpalił się w samochodzie, próbując popełnić samobójstwo. Poparzony wybiegł z auta i chciał skończyć ze sobą, rzucając się pod samochody. Młody człowiek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Kiedy wybudzono go ze śpiączki, usłyszał zarzut zabójstwa. Nie odniósł się do niego. Twierdził, że niczego nie pamięta. 22-latek trafił na oddział szpitalny aresztu w Warszawie. Po wielu miesiącach biegłym psychiatrom i psychologowi udało się dokończyć jego obserwację. Specjaliści orzekli, że w chwili zbrodni mężczyzna miał ograniczoną poczytalność. Mógł jednak kierować swoim postępowaniem. W rezultacie Mateusz K. został oskarżony o zabójstwo. Jego sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie.

- Mateusz K. skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - mówi Małgorzata Duszyńska, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie.
Śledczy mają bardzo mocne dowody. Pod samochodem, w którym podpalił się 22-latek, znaleziono narzędzie zbrodni. Na nożu były ślady krwi Anny. Jej włos znaleziono również na ubraniu Mateusza K.

Dzień wcześniej para rozstała się. On nie mógł się z tym pogodzić. Wysyłał do Anny SMS-y. - Chciał kontynuowania związku - przyznaje prokurator Duszyńska.
W jednej z wiadomości K. napisał, że teraz "wie, co ma robić”. Anna się przestraszyła, kazała mamie zamykać okna i drzwi na klucz. Niestety, z ustaleń śledczych wynika, że młody mężczyzna miał jeszcze jeden komplet. Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni.

Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie. Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 2 2

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 2 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 2

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 107 7

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 79 9

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 2 6

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)