poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubartów

"To jest najgorszy w okolicy fragment drogi krajowej". Miasto doczeka się remontu

Dodano: 26 lipca 2017, 16:38
Autor: p.p.

(fot. Google Street View)

Na ten remont mieszkańcy Kocka czekali od lat. Drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej od Krępy do Kocka.

– To jest najgorszy w okolicy fragment drogi krajowej – mówi Maciej Tracz, zastępca burmistrza Kocka. – Dla nas ten remont jest ważny z dwóch powodów: zwiększy się komfort jazdy i poprawi się bezpieczeństwo. Dziś jazda po tym odcinku jest niebezpieczna – dodaje.

Przypomnijmy, że przez DK 48 mieszkańcy Kocka dojeżdżają do „17”, która już wkrótce będzie drogą  ekspresową do Warszawy.

Przetarg zakłada poszerzenie nawierzchni do 7 m z jednoczesnym wzmocnieniem konstrukcji istniejącej jezdni, by mogły nią jeździć tiry. – To tylko część prac, jakie będzie musiał przeprowadzić wykonawca wyłoniony w przetargu na rozbudowę ok. 10-kilometrowego odcinka DK48 w okolicy Kocka. Prace potrwają ok. dwóch lat od podpisania umowy – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prowadząca z Dęblina do Kocka DK48 była w ostatnich latach sukcesywnie przebudowywana.
Teraz do gruntownej modernizacji trafi ostatni odcinek tej trasy, od Krępy do Kocka. – Wykonawca nie tylko poszerzy i wzmocni nawierzchnię, ale również przebuduje skrzyżowania z drogami bocznymi, zbuduje rondo, wykona korektę przebiegu drogi oraz przebuduje i wyremontuje elementy odwodnienia drogi wraz z remontem czterech mostów – dodaje Nalewajko. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki. Umowa ma być podpisana w ciągu kilku tygodni.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA Kock Maciej Tracz
F.
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

F.
F. (27 lipca 2017 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Fakt faktem, ktoś jawnie zapomniał o tym odcinku, ale jeśli szukamy najgorszego to zapraszamy na wojewódzką z lubartowa do parczewa, tam to jest dopiero egzamin zawieszenia
 Przecież ta droga ma być wyremontowana w ciągu najbliższych lat.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2017 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fakt faktem, ktoś jawnie zapomniał o tym odcinku, ale jeśli szukamy najgorszego to zapraszamy na wojewódzką z lubartowa do parczewa, tam to jest dopiero egzamin zawieszenia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!