poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Angielscy palacze obejdą się smakiem

Dodano: 17 września 2001, 22:20
Autor: (otr, pap)

Przemyt papierosów o szacunkowej wartości ok. 405 tys. zł udaremnili celnicy i Straż Graniczna z Dorohuska - poinformowała wczoraj Barbara Korwin, rzeczniczka Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej.

Papierosy były ukryte w ukraińskim tirze z Zaporoża, który w niedzielny wieczór wjechał na drogowe przejście graniczne w Dorohusku.
Kierowca zgłosił do odprawy ponad 13 ton kabla aluminiowego. - Okazało się, że w bębnach, na które nawinięty był kabel, były papierosy. Przemyt był niezwykle precyzyjnie zamaskowany. Bębny z boku zaślepiono drewnem, zaś na zewnątrz okręcono kilkoma warstwami aluminiowego kabla. Znaleźliśmy ok. 90 tys. paczek jednej z marek popularnych w Anglii - mówi B. Korwin. - Papierosy, ciężarówkę i 40-letniego kierowcę, obywatela Ukrainy, zatrzymano.
To drugi udaremniony ostatnio duży przemyt papierosów na terenie bialskiego Urzędu Celnego, które prawdopodobnie były przeznaczone na rynek angielski. W sierpniu w Koroszczynie ujawniono przemyt przeszło 140 tys. paczek papierosów marek popularnych w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!