Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 września 2015 r.
8:45

Bat na piratów. W Lubelskiem zamontowali urządzenie do odcinkowego pomiaru

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 39 A A

Przed Łuszczowem na drodze Lublin-Łęczna zamontowano już urządzenie do odcinkowego pomiaru prędkości. Zacznie działać najpóźniej w grudniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W całym kraju montowanych jest właśnie 29 takich urządzeń. – Będą mierzyć średnią prędkość pojazdu na danym odcinku. W Lubelskiem system obejmie nadzorem ok. 3-kilometrowy odcinek trasy nr 82 za Łuszczowem w kierunku Łęcznej. Lada dzień rozpoczyną się jego testy – mówi Adrian Kurza, z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Na początku i na końcu odcinka objętego kontrolą zamontowane zostały kamery rejestrujący moment wjechania i wyjechania pojazdu. Na podstawie czasu przejazdu wyliczana będzie średnia prędkość. Koszt zakupu i instalacji urządzeń w miejscowości Łuszczów to około 270 tys. zł.

– Przecież tam jest zupełnie bezpiecznie. Poza tym w Łuszczowie właśnie postawili nowy fotoradar. Jeszcze stoi okręcony czarną folią – dziwi się Zbigniew Wesołowski, mieszkaniec Łęcznej.

– Lokalizacja stacjonarnych urządzeń rejestrujących była konsultowana z policją. Korzystano także z opracowania przygotowanego na zlecenie Głównego Inspektora Transportu Drogowego przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej i Politechniki Krakowskiej – mówi Adrian Kurza. – Na podstawie tego dokumentu wybrano także lokalizację urządzenia rejestrującego wjazd na czerwonym świetle.

Pojawi się ono w Anielinie na pierwszym skrzyżowaniu za nowym mostem na Wiśle, jadąc w kierunku Radomia. – dodaje Adrian Kurza.

Rejestrator w Anielinie także jest w fazie testów. Zacznie działać w październiku lub listopadzie
Przybędzie także nowych fotoradarów. W całym kraju zainstalowana zostanie ich setka, w tym sześć przy drogach województwa lubelskiego. Nowe fotoradary czekają na rozruch w Janowie Lubelskim, Polichnie, Firleju, Łuszczowie, Pełczynie i Przytocznie.

W sumie do końca 2015 r. na terenie naszego województwa, w ramach systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, funkcjonować będzie 27 fotoradarów, odcinkowy pomiar prędkości oraz rejestrator wjazdu na czerwonym świetle.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 20:17
U nas ciągle się łupi polskich kierowców! Udostępniamy nasze dane Niemcom, choć oni swoich nie udostępniają! Tymczasem u nas kierowcy "zagraniczni" ciągle jeżdżą sobie bezkarnie! Co za problem nawet takich a pomiaru z fotoradaru (zza wschodniej granicy) czy odcinkowego wprowadzić do komputera straży granicznej i zablokować wjazd do Polski dopóki nie zapłaci zaległych mandatów?!
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 08:06
Jaki bat na piratów? Raczej kolejna próba wydarcia pieniędzy z naszych kieszeni. Ja proponuję na rowery się przesiadać chociaż znając pomysłowość naszej policji i władz znajdą i na rower sposób zaraz wprowadzą max dopuszczalną prędkość dla rowerzystów. Paranoja...
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 21:12

jak zwał tak zwał,ale pomiar jest i ''niedzielniacy'' jadący nad jeziora będą mieli kłopot,bo jak wyrą się z metropolii Lublin to szaleją panie oj szaleją.A KARETKI? STRAŻ?Policja?

Avatar
Angela / 11 września 2015 o 20:37

"Przed Łuszczowem na drodze Lublin-Łęczna zamontowano" Zamontowano za Łuszczowem

Ani "przed", ani "za". Zamontowano w Łuszczowie. Zarówno początek jak i koniec odcinka pomiaru znajdują się w Łuszczowie.

Avatar
ee2 / 11 września 2015 o 18:49

Nareszczcie !!! Powinni jeszcze postawić 2 fotoradary na tej trasie bo to jedna z najniebiepieczniejszych w regionie głównie za sprawą LLE i wracających z nad jezior małolatów w samochodach tatusiowych .BRAWO!!!! To samo proponuję zrobić na Kraśnik na starej trasie .Pomiar oddcikowy w 3 miejscach i 3 fotoradary .Zobaczycie jak się wszyscy nauczą respektpwać prawo.


Nareszczcie !!! Powinni jeszcze postawić 2 fotoradary na tej trasie bo to jedna z najniebiepieczniejszych w regionie głównie za sprawą LLE i wracających z nad jezior małolatów w samochodach tatusiowych .BRAWO!!!! To samo proponuję zrobić na Kraśnik na starej trasie .Pomiar oddcikowy w 3 miejscach i 3 fotoradary .Zobaczycie jak się wszyscy nauczą respektpwać prawo.

kontynuujesz najlepsze tradycje tow. Berii

kontynuujesz najlepsze tradycje tow. Berii

rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 18:21

Podpowiadam, że mandaty wystawiane na podstawie tego kolejnego złodziejstwa bedą wystawiane bezprawnie.

Zgodnie z art. 4 § 2 Kodeksu Wykroczeń  „Wykroczenie uważa się za popełnione na miejscu, gdzie sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany, albo gdzie skutek nastąpił lub miał nastąpić”. Literatura prawnicza wskazuje, że miejscem popełnienia czynu zabronionego będzie zawsze miejsce czynności sprawczej. W związku z powyższym, nie jesteśmy w stanie ustalić konkretnego momentu popełnienia wykroczenia, a co za tym idzie – odpowiednio go umiejscowić.

Na takim mierzonym odcinku ras ię jedzie wolnije, raz szybciej...kto mi powie kiedy i gdzie dokładnie popełniłem wykroczenie?

Na odcinku od-do. Jest to wystarczająco dokładne określenie. A jeżeli nie - zdefiniuj miejsce.

Jest to wystarczająco dokładne określenie. A jeżeli nie - zdefiniuj miejsce.

rozwiń
Avatar
Monia / 11 września 2015 o 16:41

Droga Lublin - Łęczna przypomina mi pewną anegdotę o koniu co furman chciał go oduczyć pierdzenia. Przy takim natężeniu ruchu jaki występuje na tej drodze niech domalują z obu stron ścieżki rowerowe i pogłębią jeszcze rowy "przeciwczołgowe", a będzie jeden wielki korek i nikt nie pojedzie za szybko.

Jak brzmi anegdota o tym jak furman chciał oduczyc konia pierdzenia?

Avatar
Gość / 11 września 2015 o 15:46
No ja go rowerem pokonam przy wyższej prędkości niż dopuszczalna w kominiarce i bez rejestracji.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 15:40
Tak za Łuszczowem zostały zamontowane kamery rejestrujące a nie rejestrujący. Podmiotem są kamery a nie moment.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 14:42
"Przed Łuszczowem na drodze Lublin-Łęczna zamontowano" Zamontowano za Łuszczowem
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 20:17
U nas ciągle się łupi polskich kierowców! Udostępniamy nasze dane Niemcom, choć oni swoich nie udostępniają! Tymczasem u nas kierowcy "zagraniczni" ciągle jeżdżą sobie bezkarnie! Co za problem nawet takich a pomiaru z fotoradaru (zza wschodniej granicy) czy odcinkowego wprowadzić do komputera straży granicznej i zablokować wjazd do Polski dopóki nie zapłaci zaległych mandatów?!
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 08:06
Jaki bat na piratów? Raczej kolejna próba wydarcia pieniędzy z naszych kieszeni. Ja proponuję na rowery się przesiadać chociaż znając pomysłowość naszej policji i władz znajdą i na rower sposób zaraz wprowadzą max dopuszczalną prędkość dla rowerzystów. Paranoja...
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 21:12

jak zwał tak zwał,ale pomiar jest i ''niedzielniacy'' jadący nad jeziora będą mieli kłopot,bo jak wyrą się z metropolii Lublin to szaleją panie oj szaleją.A KARETKI? STRAŻ?Policja?

Avatar
Angela / 11 września 2015 o 20:37

"Przed Łuszczowem na drodze Lublin-Łęczna zamontowano" Zamontowano za Łuszczowem

Ani "przed", ani "za". Zamontowano w Łuszczowie. Zarówno początek jak i koniec odcinka pomiaru znajdują się w Łuszczowie.

Avatar
ee2 / 11 września 2015 o 18:49

Nareszczcie !!! Powinni jeszcze postawić 2 fotoradary na tej trasie bo to jedna z najniebiepieczniejszych w regionie głównie za sprawą LLE i wracających z nad jezior małolatów w samochodach tatusiowych .BRAWO!!!! To samo proponuję zrobić na Kraśnik na starej trasie .Pomiar oddcikowy w 3 miejscach i 3 fotoradary .Zobaczycie jak się wszyscy nauczą respektpwać prawo.


Nareszczcie !!! Powinni jeszcze postawić 2 fotoradary na tej trasie bo to jedna z najniebiepieczniejszych w regionie głównie za sprawą LLE i wracających z nad jezior małolatów w samochodach tatusiowych .BRAWO!!!! To samo proponuję zrobić na Kraśnik na starej trasie .Pomiar oddcikowy w 3 miejscach i 3 fotoradary .Zobaczycie jak się wszyscy nauczą respektpwać prawo.

kontynuujesz najlepsze tradycje tow. Berii

kontynuujesz najlepsze tradycje tow. Berii

rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 18:21

Podpowiadam, że mandaty wystawiane na podstawie tego kolejnego złodziejstwa bedą wystawiane bezprawnie.

Zgodnie z art. 4 § 2 Kodeksu Wykroczeń  „Wykroczenie uważa się za popełnione na miejscu, gdzie sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany, albo gdzie skutek nastąpił lub miał nastąpić”. Literatura prawnicza wskazuje, że miejscem popełnienia czynu zabronionego będzie zawsze miejsce czynności sprawczej. W związku z powyższym, nie jesteśmy w stanie ustalić konkretnego momentu popełnienia wykroczenia, a co za tym idzie – odpowiednio go umiejscowić.

Na takim mierzonym odcinku ras ię jedzie wolnije, raz szybciej...kto mi powie kiedy i gdzie dokładnie popełniłem wykroczenie?

Na odcinku od-do. Jest to wystarczająco dokładne określenie. A jeżeli nie - zdefiniuj miejsce.

Jest to wystarczająco dokładne określenie. A jeżeli nie - zdefiniuj miejsce.

rozwiń
Avatar
Monia / 11 września 2015 o 16:41

Droga Lublin - Łęczna przypomina mi pewną anegdotę o koniu co furman chciał go oduczyć pierdzenia. Przy takim natężeniu ruchu jaki występuje na tej drodze niech domalują z obu stron ścieżki rowerowe i pogłębią jeszcze rowy "przeciwczołgowe", a będzie jeden wielki korek i nikt nie pojedzie za szybko.

Jak brzmi anegdota o tym jak furman chciał oduczyc konia pierdzenia?

Avatar
Gość / 11 września 2015 o 15:46
No ja go rowerem pokonam przy wyższej prędkości niż dopuszczalna w kominiarce i bez rejestracji.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 15:40
Tak za Łuszczowem zostały zamontowane kamery rejestrujące a nie rejestrujący. Podmiotem są kamery a nie moment.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 14:42
"Przed Łuszczowem na drodze Lublin-Łęczna zamontowano" Zamontowano za Łuszczowem
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!