piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Bełżyce: W pomieszczeniach szkoły powstanie oddział rehabilitacyjny SP ZOZ?

Dodano: 17 czerwca 2017, 15:52
Autor: Daniel Drob

Czy w pomieszczeniach szkoły powstanie placówka rehabilitacyjna? – Nie wykluczamy tego, choć byłoby to bardzo kosztowne – mówi starosta

Obecnie przy ul. Przemysłowej mieści się Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki. Działalność dydaktyczna jednak nie potrwa tutaj długo. Od przyszłego roku młodzież będzie uczyła się prawdopodobnie w ZS im. Kopernika przy ul. Bychawskiej.

Kwestię budynków po szkole poruszył na sesji rady powiatu Grzegorz Widelski. Radny zwracał uwagę, że znajdujące się tam budynki mogłyby zostać przeznaczone na cele związane ze służbą zdrowia, głównie rehabilitacją. Za utworzeniem tam placówki rehabilitacyjnego przemawia dodatkowo fakt, że na bełżyckim oddziale jest bardzo duże obłożenie i pacjenci muszą czekać w długich kolejkach.

Odpowiadając na interpelację radnego Paweł Pikula, starosta lubelski przyznał, że główna koncepcja polega na stworzeniu w budynkach przy Przemysłowej pracowni dydaktycznych, w których młodzież ze szkół zawodowych mogłaby przyuczać się do zawodu. Nie wyklucza jednak, że w części budynków mógłby funkcjonować oddział rehabilitacyjny SP ZOZ w Bełżycach.

– Rozważamy taką możliwość, ale żadne decyzje w sprawie tych budynków jeszcze nie zapadły – mówi starosta. – Dostosowanie ich do potrzeb rehabilitacyjnych oznaczałoby bardzo duże nakłady finansowe, prawdopodobnie idące w setki tysięcy złotych. Przynajmniej na chwilę obecną, jest to mało prawdopodobne – dodaje.

Niektóre z budynków, należących do kompleksu szkolnego nie były remontowane od lat i bez poważnych prac niewiele można z nimi zrobić. Zarząd powiatu jednak nie przesądza sprawy i gdyby w przyszłości znalazłyby się środki zewnętrzne, to oddział rehabilitacyjny mógłby powstać. Są też inne koncepcje, które rozważają władze powiatu.

– Myśleliśmy także, by otworzyć tam placówkę opiekuńczo-wychowawczą, ale to również są wstępne plany. Ostatecznie, jeśli nie znajdziemy innego rozwiązania, nieruchomości zostaną przeznaczone na cele komercyjne – przyznaje Pikula.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!