wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Bezrobocie w Lubelskiem: W których powiatach jest najgorzej z pracą?

Dodano: 5 grudnia 2016, 17:28

Lubelski Urząd Statystyczny opublikował nowe dane na temat stopy bezrobocia w naszym województwie. Pod koniec października spadła ona do 9,9 proc. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach włodawskim, chełmskim i hrubieszowskim.

W ciągu ostatniego roku bezrobocie w województwie lubelskim spadło o 1,1 procenta. Największą poprawę pod tym względem zaobserwowano w powiecie parczewskim, tomaszowskim i łukowskim oraz w Chełmie. Najniższe bezrobocie utrzymuje się natomiast w powiecie biłgorajskim i łukowskim (po 6 procent) oraz łęczyńskim (6,4 procent). Spadek tego wskaźnika zaobserwowano we wszystkich powiatach, poza kraśnickim, gdzie liczba osób bezrobotnych nieznacznie wzrosła.

Problemy ze znalezieniem pracy mają mieszkańcy wschodnich regionów województwa. Najwyższy poziom bezrobocia zanotowano w powiecie włodawskim (18 procent), hrubieszowskim (14,7 proc.) i chełmskim (14,7 proc.).

Pod koniec października ilość bezrobotnych bez prawa do zasiłku wynosiła niecałe 84 tysiące. W takiej sytuacji znajdowało się aż 93 procent osób pozostających bez pracy. To także w większości osoby nazywane długotrwale bezrobotnymi. Co trzeci bezrobotny nie ukończył 30 roku życia, a niemal co czwarty ukończył już lat 50. Co warte odnotowania, według badań, w ciągu ostatniego roku nieznacznie wzrósł odsetek osób bezrobotnych posiadających co najmniej jedno dziecko do szóstego roku życia.

Pod względem poziomu bezrobocia województwo lubelskie zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w Polsce. Daleko nam do Wielkopolski (5 procent), ale pod względem rynku pracy wyprzedzamy m.in. woj. kujawsko-pomorskie (11,6 proc.), czy warmińsko-mazurskie (13,7 proc.).

Czytaj więcej o: praca bezrobocie
Sylwia Consultor
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sylwia Consultor
Sylwia Consultor (8 lutego 2017 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szanowni państwo! firma consultor sp. z o.o.  w dniach 30.01.2017- 17.02.2017r . planuje rekrutacje do projektu „zatrudnij się sam!”. projekt prowadzony jest w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa lubelskiego na lata 2014-2020, podziałania 9.3  rozwój przedsiębiorczości   . w ramach naboru wniosków przyznawane będą dotacje na uruchomienie  i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. z bezzwrotnej dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej mogą skorzystać osoby bezrobotne i bierne zawodowo w wieku 30 lat i więcej z województwa lubelskiego projekt skierowany jest do 52 osób (27 kobiet, 25 mężczyzn)  w wieku 30 lat i więcej zamieszkujących w województwie lubelskim  pozostających bez pracy zamierzających  rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem zarejestrowanych w centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, krajowym rejestrze sądowym, lub prowadzących działalność na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu, w tym w szczególności: [justify] − osoby bezrobotne, poszukujące pracy (pozostające bez zatrudnienia) i bierne zawodowo, znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj.: [/justify] [justify] • kobiety, [/justify] [justify] • osoby powyżej  50 r. życia, [/justify] [justify] •  osoby z niepełnosprawnościami, [/justify] [justify]              •  osoby długotrwale bezrobotne, [/justify] [justify]              •  osoby niskowykwalifikowane, [/justify] [justify]         − osoby odchodzące z rolnictwa zarejestrowane jako bezrobotne oraz członkowie ich rodzin zarejestrowani jako bezrobotni, pod warunkiem, że należą do osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, a ich gospodarstwa rolne nie przekraczają 2 ha przeliczeniowych ( pierwszeństwo w rekrutacji) [/justify]   kandydaci zainteresowani udziałem powinni złożyć w biurze projektu „zatrudnij się sam!” komplet wymaganych dokumentów   w terminie 30.01.2017r.-17.02.2017r.   formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami może być wysłany pocztą  lub kurierem na adres biura projektu: consultor sp.z o.o., ul. droga męczenników majdanka 74, 20-325 lublin , tel. 81 745 41 91, 509 897 677 ***zatrudnijsiesam.consultor.pl
Rozwiń
Gość
Gość (10 grudnia 2016 o 06:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiadomo słoiki z Lublina tylko pakują kasę w Lublin i okolice a powiaty wschodnie mają w ........ . Odłączyć się od tego dziadowskiego Lublina i stworzyć swoje województwo
Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2016 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam troje dzieci ,wszystkie pracują za granicą, Tyle pracy w kraju raju :/
Rozwiń
emigrant
emigrant (9 grudnia 2016 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Praca po 55-tym roku życia ? Marzenie sciętej głowy. Nie chcesz być bezrotnym to zakładaj DG i płać daniny do ZUS-u. A z czego masz żyć ? Z tego co ukradniesz....
Rozwiń
klient_spokojnej
klient_spokojnej (6 grudnia 2016 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkim piewecom "bogactwa pracowego" polecam lekturę ofert pracy na portalu mup Lublin. Zarejestrowalem się tam - jako osoba poszukujaca pracy - żeby mieć szansę na skorzystanie z ich oferty. I doopa! Poczytajcie i nie piszcie bzdur o spadającym bezrobociu. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!