środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

City break - zrób sobie przerwę!

Dodano: 8 grudnia 2015, 02:43
Autor: Promocja

Jeżeli masz kilka dni wolnego, skorzystaj z okazji i wybierz się w podróż. Taka czynna forma odpoczynku odpręży Cię psychicznie.

Czym jest city break?

City break to popularna ostatnio forma spędzania wolnego czasu. Zachęcają do niej biura podróży i tanie linie lotnicze. W czasie weekendu, warto wsiąść w samolot i udać się do jednego z europejskich miast, takich jak Amsterdam czy Mediolan.

Wydawać by się mogło, że po całym tygodniu wypełnionym pracą, weekendowe podróże mogą być męczące. Warto się jednak przekonać, że zmiana otoczenia ma bardzo korzystny wpływ na psychikę, pomaga nam się oderwać od codziennych obowiązków i zmienić nastawienie na lepsze.

Podróżowanie na każdą kieszeń

Słysząc nazwy takie jak Berlin, Madryt czy Rzym myślimy od razu o tym, jak dużo będzie kosztować taka podróż. Wcale jednak za nasz city break nie musimy wiele zapłacić. Z pomocą przychodzą nam tanie linie lotnicze i wyszukiwarki hoteli takie jak booking.com. Takie strony internetowe stanowią świetną bazę danych i zarazem umożliwiają rezerwację miejsc w najlepszych i atrakcyjnych cenowo hotelach całej Europy.

Jeśli chodzi natomiast o samą podróż, dobrze jest skorzystać z portalu takiego jak www.sky4fly.net. Jest on wyszukiwarką lotów. Dzięki stronie przeszukać możemy równocześnie oferty różnych linii, mając dzięki temu pewność, że żadna opcja nam nie umknie. Warto zaglądać od czasu do czasu na portal, ponieważ ciekawe okazje pojawiają się systematycznie i umożliwiają nam na przykład polecenie do jednej z europejskich stolic za kilkadziesiąt, a nie kilkaset złotych. Oczywiście, z im większym wyprzedzeniem kupujemy bilety, tym mniej zapłacimy, zdarzają się jednak również oferty typu last minute. Istnieje natomiast ryzyko, że taka opcja wcale się nie pojawi, albo, że nie będzie wolnych miejsc na lot w wybranym przez nas terminie. Dlatego, zazwyczaj opłaca się działać wcześniej.

City break możemy spędzić zwiedzając, robiąc zakupy, a nawet leniuchując w jednej z licznych kawiarenek i restauracji. Dobrze jest zaopatrzyć się w przewodnik i mapę miasta, tak, aby nie tracić cennego czasu na poszukiwanie miejsc, do których chcemy się wybrać. Wbrew pozorom, przez 2, 3 dni możemy zrealizować naprawdę obszerny plan i zobaczyć mnóstwo niesamowitych miejsc.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!