piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Euro 2012: Komisja chwali projekt z Lubelszczyzny

Dodano: 26 maja 2008, 20:28

Czy któryś z finalistów Euro 2012 zamieszka w Puławach, Kazimierzu lub Nałęczowie? To jest możliwe.

Miasta "trójkąta turystycznego” przygotowały atrakcyjną ofertę. Pokazały ją wczoraj.

Wczoraj delegaci Polskiego Związku Piłki Nożnej i spółki PL.2012, która odpowiada za przygotowanie polskiej części mistrzostw, oglądali na Lubelszczyźnie potencjalne miejsca pobytu dla drużyn narodowych z Europy. Najpierw obejrzeli multimedialny pokaz walorów Puław, Kazimierza i Nałęczowa.

- To chyba najbardziej profesjonalnie przygotowana prezentacja, którą do tej pory zobaczyliśmy - chwalił Rafał Rosiejak, koordynator krajowy ds. hoteli i zakwaterowania w PL.2012. - I jestem pewien, że to będzie jedna z najciekawszych ofert. Bo ekipy piłkarskie szukają miejsc z dala od wielkich miast.

W Puławach wizytatorzy obejrzeli stadion MOSiR. Dziś to ruina, ale już w 2010 roku ma tu być nowoczesny obiekt z trybunami na ponad 4 tys. miejsc. Mogliby na nim trenować uczestnicy mistrzostw.

- A pieniądze na budowę już macie? - dopytywał się Tomasz Szulc z PZPN.
- Połowę sumy wyłoży miasto, a drugą połowę zdobędziemy na zewnątrz. A jeśli się nie uda, to weźmiemy kredyt - zapewniał prezydent Puław, Janusz Grobel.

Po Puławach przyszła kolej na bazę hotelową w Kazimierzu Dolnym oraz ośrodek odnowy biologicznej w Uzdrowisku Nałęczów.

- Najważniejsze w całej ofercie jest to, że nie robimy niczego jedynie pod kątem Euro 2012. Te obiekty sportowe, turystyczne i uzdrowiskowe i tak by powstały - przekonywał Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa.

Skrupulatnie zanotowane uwagi posłużą teraz wizytatorom do stworzenia listy rankingowej wszystkich ośrodków.

- Po Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii do wszystkich miejsc przyjadą kolejne delegacje, tym razem złożone z przedstawicieli UEFA. I to oni wybiorą 16 najlepszych ośrodków - zapowiada Katarzyna Meller, rzeczniczka spółki PL.2012. - Ostateczna decyzja będzie należała do każdej z drużyn.

Wizytatorzy zdradzili nam również, że po wizycie w Puławach, Kazimierzu i Nałęczowie mieli odwiedzić także aspirujący do rangi centrum pobytowego Lublin. Ale Juliusz Szajnocha, szef Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta, który przygotowywał ofertę, nic nie wiedział o takiej wizycie.

ZE STOPEREM W RĘKU

Wczorajsza wizyta delegatów piłkarskiej centrali i spółki PL.2012 była pierwszą "na żywo”. Do tej pory znali jedynie suche dokumenty, które przygotowały dla nich miasta, chcące być centrami pobytowymi dla drużyn piłkarskich. Delegaci ze stoperem w ręku sprawdzali np., czy czas dojazdu z hotelu na boisko treningowe jest taki, jak zadeklarowano na papierze.

Konkurencja jest duża. Do tego etapu przeszło 110 miejsc z całej Polski.

Czytaj więcej o:
Przemek
Stalker
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemek
Przemek (28 sierpnia 2008 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Weż po co piszesz na te głupoty. Mieszkasz w którymś z tych miast. Bo ja w Puławach. Tam sie buduje. Po h--j wchodzisz na te strone? leczyć kompleksy?
Rozwiń
Stalker
Stalker (27 maja 2008 o 05:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To tylko multimedialne prezentacje które nigdy nie przeobraża się w rzeczywistość.Euro 2012 i tak odbęda się we Włoszech, a raczej nieopłacalne by były dojazdy na noclegi po kilka tys. km.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!