Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 maja 2013 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Google Street View znów na drogach naszego województwa

0 7 A A
 (Google)
(Google)

Miejscowości w powiatach bialskim, radzyńskim i lubelskim – tam teraz można spotkać samochód Google Street View. Światowy gigant internetowy znów fotografuje nasz region.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pojazdy Google możemy ponownie spotkać na drogach naszego województwa od połowy maja. By ponownie ruszyć w trasę ekipa czekała na stabilną pogodę. Zdjęcia do internetowych map powstają tylko w słoneczne dni.

– W zeszłym roku mogliśmy w Polsce robić zdjęcia tylko przez 5-6 miesięcy – mówi Piotr Zalewski z Google Polska. – Gdy pada deszcz, kierowcy przerywają jazdę i zabezpieczają sprzęt.

O tym, gdzie auto pojawi się danego dnia, decyduje kierowca. W swoich planach uwzględnia m.in. pogodę, ruch czy utrudnienia na drogach. Nie wolno mu pokazywać sprzętu ani nikomu o nim opowiadać. Nie jest etatowym pracownikiem Google, pracuje na zlecenie. Ogłoszenia o pracy w takim charakterze Google zamieszcza w lokalnej prasie i w Internecie.

Prawdopodobnie efekty pracy zobaczymy w połowie 2014 roku. – Fotografowanie ulic dużego miasta może zająć nawet parę miesięcy. Kolejnych kilka miesięcy trwa obrabianie i przygotowywanie zdjęć do publikacji – tłumaczy Piotr Zalewski. – Staramy się sfotografować wszystkie miejsca, które są na mapach, w tym również mniejsze miejscowości w całym województwie lubelskim – dodaje.

Pod koniec kwietnia w mapach Google Street View pojawiło się m.in. Opole Lubelskie, Lubartów, Krasnystaw, Nałęczów, Świdnik, Łęczna, Bełżyce itd. Zdjęcia te zostały wykonane latem 2012 r.

Wirtualny spacer
Samochód wyposażony jest w urządzenie z 15 obiektywami, który robi zdjęcia w formacie 360 stopni. Tak powstają mapy Google Street View, dzięki którym każdy internauta może wybrać się na wirtualną wycieczkę w dowolne miejsce na świecie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LOP / 24 maja 2013 o 15:25
opole jest tylko główne ulice...
Avatar
Marek / 24 maja 2013 o 14:48
Ile razy Wam trzeba powtarzać, że Opola Lubelskiego nie ma na mapach Street View ?! Eksperty...
Avatar
crai / 24 maja 2013 o 14:03
Auto od zeszłego tygodnia jeździ po ulicach Lublina, co ciekawe na ulicach Lublina można spotkać także podobnie wyposażone w aparaturę auto oflagowane logo TOM TOM.
Avatar
los cebulos / 24 maja 2013 o 13:26
Do dfghjkjhg - Burak jesteś.
Avatar
de33 / 24 maja 2013 o 12:58
dajcie spokój z tymi prywatnościamy.. w majty i do kibla ci nikt nie ma zamiaru zaglądać ... ta technologia jest naprawdę bardzo przydatna, przekonałem się sam np. używając nawigacji w moim telefonie, jest bardzo przydatka korzysta z niej miliardy osób a tobie to przeszkadza... twoja mordka i tak zostanie zamazana.
Avatar
Franek / 24 maja 2013 o 12:54
No i co ci to przeszkadza? Nie wchodzą ci przecież do domu.
Avatar
dfghjkjhg / 24 maja 2013 o 12:38
Tak jest, pokażmy wszystko, nawet najmniejszy zakamarek. A na co komu prywatność? Zajrzyjmy w okna, ogródki, na osiedlowe uliczki, wszędzie! Google nioecj fotografuje ile się da i co się da. A teraz, rodacy, zobaczcie sobie na ile Googlom pozwoliły Niemcy. Tylko większe miasta są obfotografowane. Jak ja bym chciał by i u nas tak było...
Avatar
LOP / 24 maja 2013 o 15:25
opole jest tylko główne ulice...
Avatar
Marek / 24 maja 2013 o 14:48
Ile razy Wam trzeba powtarzać, że Opola Lubelskiego nie ma na mapach Street View ?! Eksperty...
Avatar
crai / 24 maja 2013 o 14:03
Auto od zeszłego tygodnia jeździ po ulicach Lublina, co ciekawe na ulicach Lublina można spotkać także podobnie wyposażone w aparaturę auto oflagowane logo TOM TOM.
Avatar
los cebulos / 24 maja 2013 o 13:26
Do dfghjkjhg - Burak jesteś.
Avatar
de33 / 24 maja 2013 o 12:58
dajcie spokój z tymi prywatnościamy.. w majty i do kibla ci nikt nie ma zamiaru zaglądać ... ta technologia jest naprawdę bardzo przydatna, przekonałem się sam np. używając nawigacji w moim telefonie, jest bardzo przydatka korzysta z niej miliardy osób a tobie to przeszkadza... twoja mordka i tak zostanie zamazana.
Avatar
Franek / 24 maja 2013 o 12:54
No i co ci to przeszkadza? Nie wchodzą ci przecież do domu.
Avatar
dfghjkjhg / 24 maja 2013 o 12:38
Tak jest, pokażmy wszystko, nawet najmniejszy zakamarek. A na co komu prywatność? Zajrzyjmy w okna, ogródki, na osiedlowe uliczki, wszędzie! Google nioecj fotografuje ile się da i co się da. A teraz, rodacy, zobaczcie sobie na ile Googlom pozwoliły Niemcy. Tylko większe miasta są obfotografowane. Jak ja bym chciał by i u nas tak było...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!