czwartek, 21 września 2017 r.

Lubelskie

Hojny kapitan

Dodano: 23 sierpnia 2001, 21:40
Autor: (er)

Kapitan z jednostki wojskowej w Dęblinie wykazał w zeznaniu podatkowym, że aż siedmiu osobom wypłacił po 2 tys. zł renty, dzięki czemu mógł odpisać od podatku 2,7 tys. zł. Wobec kogo oficer był taki hojny? Wszyscy rzekomo obdarowani to żołnierze zasadniczej służby wojskowej.

Wczoraj żołnierz stanął przed Wojskowym Sądem Garnizonowym w Lublinie, który za podatkowy przekręt ukarał go grzywną w wysokości 2 tys. zł.

Zeznanie podatkowe kapitan złożył w marcu ub. roku w Urzędzie Skarbowym w Puławach. Wynikało z niego, że siedmiu mężczyznom wypłacił po 2 tys. zł renty, dzięki czemu uzyskał zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Urzędowi skarbowemu zeznanie oficera wydało się podejrzane. Wezwał obdarowanych, którymi okazali się żołnierze z dęblińskiej jednostki. Czterech z nich oświadczyło, że żadnych pieniędzy od kapitana nie dostało, choć podpisali podsunięte przez oficera umowy rentowe i pokwitowania przyjęcia pieniędzy. Trzech utrzymywało, że oficer wypłacił im renty.

Kapitan został oskarżony o popełnienie wykroczenia karno-skarbowego. Bezprawnie pobrał 1,5 tys. zł nadpłaconego podatku, bo w urzędzie skarbowym wykazał, że wypłacił cztery fikcyjne renty.

- Popełniłem wielki życiowy błąd - mówił podczas wczorajszej rozprawy, oznajmiając, że postanowił odejść z wojska. W swojej jednostce był oficerem od spraw wychowawczych.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!