piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Ilu jest bezdomnych w woj. lubelskim? Dzisiaj będą liczeni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2013, 17:15
Autor: (aa)

Według szacunków urzędników na terenie województwa lubelskiego jest ok. tysiąca bezdomnych. (Archiwu
Według szacunków urzędników na terenie województwa lubelskiego jest ok. tysiąca bezdomnych. (Archiwu

Wiek, przyczyna bezdomności, źródła utrzymania – m.in. o to będą pytani bezdomni z naszego województwa. Akcja liczenia osób, które nie mają domu, odbędzie się w nocy w całej Polsce.

W nocy z czwartku na piątek policjanci, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i strażnicy odwiedzą miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. – To też strychy czy piwnice – mówi Monika Bednarczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Zamościu. Jak szacuje, w Zamościu jest ok. 30 bezdomnych. – Podczas ostatnich mrozów zdarzało się, że takie osoby trzeba było odwieźć do schroniska im. Brata Alberta.

Informacje dotyczące danej osoby są wpisywane na specjalnej ankiecie. – Pytania dotyczą wieku czy też przyczyny bezdomności – mówi Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

W Lublinie w akcji pomagają wolontariusze. – Robimy to niejako przy okazji, ponieważ codziennie w naszym punkcie przy ul. 1 Maja wydajemy takim osobom bezpłatne posiłki. Nasz punkt odwiedza codziennie ok. 60 osób – mówi Renata Dobrzyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Według danych szacunkowych na terenie województwa lubelskiego może przebywać około tysiąca bezdomnych. – Mówimy tu o osobach, które korzystają z pomocy np. jadłodajni lub schronisk – precyzuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody lubelskiego.

To druga już próba oszacowania liczby bezdomnych w Polsce. Pierwszą taką akcję przeprowadzono w styczniu 2010 r. Ustalono wówczas, że w całej Polsce jest ok. 30 tys. takich osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
realista
Chełmianin N
Chełmianin N
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

realista
realista (9 lutego 2013 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1360257144' post='731136']
bezdomni pogońcie, ich, niech dadzą wam mieszkania i pracę, a nie będą sobie wami uzupełniać statystki, które i tak niczego nie zmienią.
[/quote]Kazdy by brał za darmo a kupić sobie jakiś kąt to nie łaska.Uczciwy,porządny człowiek jakoś bezdomnym nie jest tylko się martwi jak sobie dach nad głową zapewnić.Daj swoje jak taki litościwy jesteś.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (8 lutego 2013 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radio Lublin dziś godz 12 Pan Brzozowiec:w nocy policzono bezdomnych na Lubelszczyźnie,natomiast Pan Smerdel udzielił wypowiedzi i poprawnie się wypowiedział o bezdomnych województwa lubelskiego.Panie Brzozowiec trzeba być delikatnie mówiąc głąbem,żeby nie rozumieć tekstu.który pan dobrze zna i stanowiska rzecznika jak i osoby nie szanuje w eterze w tym samym radiowym czasie.
Lublin,2012-10-11
BW-I.0330.423.12
Szanowny Panie Ryszardzie
Pański list pozwolił mi odzyskać wiarę w fakt,że są w naszym województwie ludzie, którym,podobnie jak mi,szeroko rozumiana kultura żywego słowa,leży na sercu.Absolutnie i z całą stanowczością zgadzam się z tym ,że Województwa Lubelskiego nie można nazywać Lubelszczyzną.Zapewniam jednocześnie,iż w kontaktach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na tę zasadę zwracam uwagę.
Ludziom takim jak my,którzy szanują mowę ojczystą i zasady posługiwania się językiem trudno pogodzić się z faktem,że tak rażące błędy się pojawiają.Pozostaje tylko zwracać na nie uwagę i mieć nadzieję,że Ci którzy je popełniają przestaną być w końcu odporni na życzliwe uwagi.Tych z mojej strony,jako osoby odpowiedzialnej za komunikację w Urzędzie z mediami,nie zabraknie.Na zakończenie pragnę poprosić o wyrozumiałość co do czasu udzielonej Szanownemu Panu odpowiedzi.Nie wynika to z faktu.iż tak ważnego i poważnego problemu nie dostrzegam,ale z wielu codziennych,absorbujących spraw.
Z wyrazami najwyższego szacunku i podziękowaniami za troskę o kulturę naszego języka
Rzecznik Prasowy
Wojewody Lubelskiego
Kamil Smerdel
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (8 lutego 2013 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radio Lublin dnia 8.ii.2013 godz 11 Pan Kurator mówi o dzieciach z województwa lubelskiego,zaś Pani Barańska gada o dzieciach z Lubelszczyzny,a zatem grupa MĄDRYCH MATOŁÓW się zwiększa.Pani Magdalena Lipiec w swoim programie,także stwierdziła traper z Lubelszczyzny, natomiast Pan Kasprzak opowiada historyjki o Lublinie i zadaje zagadki,a ja temu Panu zadałem zagadkę,żeby mi wyjaśnił:GDZIE TA LUBELSZCZYZNA W LUBELSKIEM LEŻY i odpowiedzi do dnia dzisiejszego nie otrzymałem.
Rozwiń
katar
katar (8 lutego 2013 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czym różni się bezdomny od wódki?
Wódka nie zamarza.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (8 lutego 2013 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech policzą "MĄDRYCH MATOŁÓW",którzy nazywają Lubelskie Lubelszczyzną,poczynając od RADIA LUBLIN,a pierwszym nr.powinien być ten,który swoje artykuły podpisuje szyfrem "TSpi"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!