czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Jesteśmy coraz hojniejsi dla organizacji pożytku publicznego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2009, 21:10

Ponad 13 milionów złotych z zeszłorocznych podatków przekazali mieszkańcy naszego regionu na szczytny cel. To rekord. Najwięcej pieniędzy trafiło do hospicjów i stowarzyszeń pomagających dzieciom.

Ranking najhojniej obdarowanych organizacji pożytku publicznego w naszym regionie otwiera Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia. Z jednego procenta otrzymało 4 mln zł, z czego większość (3,2 mln zł) przekazali podatnicy z Lubelszczyzny. To dało hospicjum 9 miejsce w kraju na liście najbardziej obdarowanych organizacji.

– Nie inwestowaliśmy w ogólnopolską reklamę, a do ludzi docieraliśmy za pośrednictwem ulotek i billboardów, które firmy zrobiły nam po kosztach. Myślę, że tak wielkie wsparcie to zasługa naszych dzieci w niebie, które o nas dbają – mówi ojciec Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Drugą organizacją w regionie, którą najchętniej wspieraliśmy, było Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum”. W ostatnich 5 latach kwoty otrzymane tą drogą były coraz wyższe: 70, 140, 300, 400, a w tym roku aż 461 tys. zł (z czego 416 tys. przekazali podatnicy z Lubelszczyzny).

– Najlepszą formą marketingu jest opinia przekazywana innym przez rodziny osób, którymi się zajmujemy – twierdzi prezes Justyna Walecz-Majewska.

Kolejne 442 tys. zł powędrowało do Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Na tę organizację pieniądze wpłacali niemal wyłącznie mieszkańcy Lubelszczyzny (418 tys. zł). Na liście najpopularniejszych organizacji znalazło się też Stowarzyszenie na rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie (wspiera Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM w Lublinie).

Otrzymało od podatników 368 tys. zł. Co ciekawe, niemal połowa tej kwoty pochodziła od osób spoza Lubelszczyzny. – Jesteśmy znani w Polsce, ponieważ leczymy dzieci także spoza regionu. W reklamę nie inwestujemy, ponieważ najbardziej skuteczna jest dobra opinia przekazywana z ust do ust – uważa wiceprezes stowarzyszenia Marzena Samardakiewicz.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
fuks
jjj
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (22 listopada 2009 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe ile wydaja na pensje dla zarządu, sekretarek i innych. Ile na cele reprezentacyjne...
Rozwiń
fuks
fuks (21 listopada 2009 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jjj napisał:
A UKS WIDOK ile dostał? Jeśli ktoś wie, to proszę o informację.
A kto o to zabiegał? Jak kiedyś na stronie Orionu Niedrzwica napisałem żeby zrobić taką akcję propagandową to mnie wyśmiali, że to sie nie opłaca bo marne grosze z tego. Inna sprawa, to żeby zabiegać o pieniądze na organizację pożytku publicznego, trzeba nią być w oczach potencjalnych darczyńców, czyli robić coś dla młodzieży, a nie tylko dla wąskiej grupki wybrańców . A UKS Widok miał szanse, na pewno, być taką pożyteczną organizacją w ocenie wielu potencjalnych ofiarodawców. Pewnie za mało się promował... A ile dostał można zobaczyć w sprawozdaniu finansowym, które musi być upublicznione.
Rozwiń
jjj
jjj (21 listopada 2009 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A UKS WIDOK ile dostał? Jeśli ktoś wie, to proszę o informację.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!