poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Lubelskie

Komputery rosną na wierzbie

Dodano: 11 września 2001, 13:38

Sezon urlopowy nie pozwolił gigantowi komputerowemu na realizację obietnic złożonych władzom Lublina - twierdzi polski przedstawiciel firmy Microsoft. Uczniowie z Lubelszczyzny muszą więc na razie obejść się smakiem.

Obiecanki cacanki

Mimo zapowiedzi koncern dotychczas nie przeprowadził obiecanej komputeryzacji szkół Lubelszczyzny.
- Oczekujemy na odpowiedź Microsoftu - mówi Piotr Semeniuk, sekretarz prezydenta Lublina. - Prawdopodobnie przeszkodą w konkretyzacji umowy były wakacje i sezon urlopowy. Jeżeli firma będzie dalej milczeć, przypomnimy się.
Sprawa ciągnie się od ubiegłego roku. Wtedy Dziennik opisał, że w jednym z największych na świecie multimedialnych atlasów ''Microsoft Encarta Interactive World Atlas'' znalazła się informacja o Lublinie z załączonym zdjęciem. Na fotografii przedstawiono starą furmankę na wiejskiej drodze, opatrzoną podpisem o dziewiętnastowiecznym zacofaniu regionu.
Microsoft przesłał na ręce prezydenta miasta pismo z przeprosinami. Wtedy po raz pierwszy wspomniano o pomocy dla szkolnictwa na Lubelszczyźnie jako rekompensaty za niefortunne zdjęcie. Miała polegać na komputeryzacji szkół, a przede wszystkim na bezpłatnym udostępnianiu oprogramowania. Tak postanowiono podczas spotkania prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego z Michałem Gołębiewskim z Microsoftu.

Wszystko przez urlop

Miesiąc po wpadce ze zdjęciem Microsoft znowu się nie popisał. Na stronach atlasu Encarty oznajmiono całemu światu, że Lublin był niegdyś częścią Litwy. I znowu były przeprosiny, zapewnienia o usunięciu nieprawdziwych informacji i o pomocy. Od tamtej pory o wsparciu dla lubelskich szkół nic nie słychać. Usiłowaliśmy ustalić w warszawskim oddziale firmy, kiedy można spodziewać się obiecanej rekompensaty. Bezskutecznie. Na przeszkodzie w uzyskaniu oświadczenia stoją strefy czasowe i urlopy.
- Sprawą zajmuje się Michał Gołębiewski, niestety przebywa na urlopie - mówi Eryka Gizińska z firmy Sigma International Ltd reprezentującej Microsoft. - Nie oznacza to, że firma zapomniała o obietnicach. Gotowy jest już plan współpracy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24