Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 października 2015 r.
10:00

Koniec z "dilowaniem". Drożdżówki mają wrócić do szkół. Jest szansa na kawę i sól

0 11 A A

Ministerstwo powoli wycofuje się z kontrowersyjnej ustawy o sklepikach szkolnych. Na początek do szkół mają wrócić drożdżówki. Szansę na powrót ma także kawa i sól

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na szkolnych korytarzach uczniowie handlują drożdżówkami, a na stołówki przemycają sól – tak po miesiącu obowiązywania nowych przepisów wygląda rzeczywistość w polskiej szkole.

Od 1 września, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, w szkołach można sprzedawać tylko zdrową żywność. Na liście produktów zakazanych znalazła się m.in. sól, cukier, biała mąka. Zmiany w przepisach spotkały się z tak szeroką krytyką, że w końcu resort zdrowia się ugiął.

Minister edukacji narodowej poinformowała wczoraj że „wynegocjowała z ministrem zdrowia powrót drożdżówek”. Zapowiedziała też, że będzie jeszcze walczyć o powrót do szkół kawy i zwiększenie ilości dodawanej do potraw soli. Po 6 października ministrowie mają rozmawiać o tym, jak daleko mogą pójść w ustępstwach. Zdecydują m.in. jakie drożdżówki będą sprzedawane w szkolnych sklepikach.

– Wezmą na pewno pod uwagę wyniki ankiet, jakie do końca września wypełniali dyrektorzy szkół. Pisali w nich co myślą, o wprowadzonych zmianach – mówi Anna Szczepińska, lubelska wicekurator oświaty. – Otrzymaliśmy 1800 takich opinii. To gigantyczny materiał, który wczoraj zaczęliśmy opracowywać. Musimy poklasyfikować wszystkie uwagi, ułożyć je i w poniedziałek przesłać do MEN-u.

– Tego typu konsultacje to musztarda po obiedzie. Ministerstwo powinno spytać nas o opinię na etapie powstawania projektu – uważa Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO w Lublinie. – Po ćwiczeniach fizycznych moim uczniom nie wystarcza półlitrowa butelka wody, ale większej w szkolnym sklepiku sprzedawać nie można – denerwuje się dyrektor. – Ludziom, którzy mogą kupować papierosy i alkohol zabroniono kupowania kawy. Podkreślam słowo „kupowania”, bo pić ją mogą. W naszym szkolnym sklepiku można więc kupić wrzątek, a uczniowie sami mieszają z nim kupioną po drodze kawę. Słyszałem też o sklepiku, w którym można kupić kubek. Kawa jest gratis.

Takich absurdów jest więcej. Na szkolnych stołówkach kwitnie nielegalny obrót solą. Dzieci przynoszą ze sobą solniczki, a nauczyciele odwracają wzrok. Co bardziej przedsiębiorczy uczniowie zajęli się też „dilerką” drożdżówek na szkolnych korytarzach. – Po drodze do szkoły kolega robi zakupy w piekarni przy ul. Furmańskiej – opowiada uczennica V LO. – Cena u niego jest nieco wyższa niż w sklepie, ale takie są zasady dilowania – dodaje ze śmiechem.

Z powrotu drożdżówek do szkół najbardziej cieszą się sprzedawcy. – Co z tym złego, że dzieci je lubią? – pyta Tomasz Machoń, który prowadzi sklepik i stołówkę w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie. – To na pewno zdrowsze niż hamburger czy góra cukierków, które zjadają w domu. Musimy promować warzywa i owoce, ale powinniśmy to robić w mądry sposób. Nie narzucając nic na siłę, a tworząc modę.

Kuratorium nie ma danych, ilu ajentów szkolnych sklepików zrezygnowało z ich prowadzenia. Z obserwacji osób dostarczających towar do szkół wynika, że skala problemu jest ogromna.
– Pan, który dowozi mi wodę powiedział, że zamknięto co drugi punkt, który obsługiwał w tamtym roku. Z kolei pani rozwożąca płatki mówi, że ze 160 klientów zostało jej niespełna 60. Inni zwinęli interes, bo stał się nieopłacalny – dodaje Machoń.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 20:06

TYLKO TOTALNY DEBIL = URZĘDNIK OPŁACANY Z NASZYCH PODATKÓW , MÓGŁ ZAKAZAĆ SOLI, CUKRU, MĄKI. TAK NAJLEPIEJ NIECH DZIECI JEDZĄ TRAWĘ, OCZYWIŚCIE BEZ PRZYPRAW I PIJĄ TYLKO KRANÓWĘ - Z CHLOREM, KWAŚNYMI WĘGLANAMI Ca I Mg POWODUJĄCYMI TWORZENIE SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO. WODĘ PŁYNĄCĄ PRZEZ RURY PAMIĘTAJĄCE ZABÓR CARSKI LUB Z DOMIESZKĄ AZBESTU. PRZY TAKICH P_O_je***YCH URZĘDNIKACH ZA KILKA LAT ŚREDNIA ŻYCIA POLAKA TO BĘDZIE 30 LAT. PO CO ZŁODZIEJ ZUS MA PŁACIĆ EMERYTURY.

 A zapomniałes o mirabelkach i o szczawiu?

 A zapomniałes o mirabelkach i o szczawiu?

rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 16:15
Chodzi o złagodzenie przepisów czy handel miedzy dziećmi bo skoro uczeń sprzedaje coś i ma zysk to może chodzi nie o drożdżówkę lecz zyski nieopodatkowane. Uwaga aby patrzeć jak CBA lub policja skarbowa wpadnie do szkół i zacznie ścigać uczni.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 15:51
TYLKO TOTALNY DEBIL = URZĘDNIK OPŁACANY Z NASZYCH PODATKÓW , MÓGŁ ZAKAZAĆ SOLI, CUKRU, MĄKI. TAK NAJLEPIEJ NIECH DZIECI JEDZĄ TRAWĘ, OCZYWIŚCIE BEZ PRZYPRAW I PIJĄ TYLKO KRANÓWĘ - Z CHLOREM, KWAŚNYMI WĘGLANAMI Ca I Mg POWODUJĄCYMI TWORZENIE SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO. WODĘ PŁYNĄCĄ PRZEZ RURY PAMIĘTAJĄCE ZABÓR CARSKI LUB Z DOMIESZKĄ AZBESTU. PRZY TAKICH P_O_JEBANYCH URZĘDNIKACH ZA KILKA LAT ŚREDNIA ŻYCIA POLAKA TO BĘDZIE 30 LAT. PO CO ZŁODZIEJ ZUS MA PŁACIĆ EMERYTURY.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 14:14
Kluzik-R, teraz walcz o żeberka !!!!! PS. Dyktatura ciemniaków.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:30
W podstawówce dzieci nie chcą jeść obiadów, całe zwracają do kuchni- nieslone, postne. Po powrocie z pracy, zmęczona mama zabierze do MC Donalda.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:23
Dietetycy wypowiadają się na temat zdrowej żywności tylko gdzie ona jest, jedzenie ryb zgoda ale one też szkodzą gdy są z zanieczyszczonych wód, hodowlane przecież sztucznie karmione paszami i antybiotykami. zwłaszcza panga proponuje fil o hodowli, dieta śrudziemnomorska nie w naszym klimacie. Żywność zdrową można było znaleźć w małych gospodarstwach tylko nie wolno sprzedawać jej rolnikowi, dziś czy wczoraj łaskawie minister rolnictwa podpisał ustawę zezwalając sprzedaż produktów mięsnych z gospodarstwa pozostałe produkty objęte są nadal zakazem. Sól zawsze towarzyszyła człowiekowi jeśli szkodzi to dlaczego dzikie zwierzęta zlizują ja z dróg w zimie. Nadmiar soli to jest we wszystkich produktach przedtworzonych przemysłowo może dietetycy powalczą z koncernami a mu będziemy wreszcie jedli mięso w kiełbasie, chleb bez spulchniaczy czy sztucznych dodatków smakowych w ciemnym chlebach z dodatkami niby miodowe.
Dietetycy wypowiadają się na temat zdrowej żywności tylko gdzie ona jest, jedzenie ryb zgoda ale one też szkodzą gdy są z zanieczyszczonych wód, hodowlane przecież sztucznie karmione paszami i antybiotykami. zwłaszcza panga proponuje fil o hodowli, dieta śrudziemnomorska nie w naszym klimacie. Żywność zdrową można było znaleźć w małych gospodarstwach tylko nie wolno sprzedawać jej rolnikowi, dziś czy wczoraj łaskawie minister rolnictwa podpisał ustawę zezwalając sprzedaż produktów mięsnych z gospodarstwa pozostałe produkty objęte są nada... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 12:25
"dilowaniem" moze dildowanie? - amator ni jednego ni drugiego
Avatar
Mariusz / 2 października 2015 o 11:06

a drożdżówki z chipsami, to jest żałosne

Żałosne jest to co piszesz, porównując dzieci i młodzież do istot dwunożnych. Może ich mózgi też porównaj do czegoś, co wydaje się być mniej inteligentne. Moje zdanie: Każdy może sprzedawać lub rozdawać zdrową żywność w szkołach i ją reklamować. Jeśli nikt tego nie robi, niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie sprzedawał rzeczy niezdrowe, łatwiejsze do przechowywania. Proszę osobę, która napisała powyższe slogany, by założyła sklepik w szkole i sprzedawała zdrową żywność dzieciom i młodzieży lub zamknęła swoją durną buźkę. Oczerniać każdy może, ale mieć pomysł i wcielać go w życie, to na pewno nie autor powyższych treści, bo to tylko darmozjad. :)

Żałosne jest to co piszesz, porównując dzieci i młodzież do istot dwunożnych. Może ich mózgi też porównaj do czegoś, co wydaje się być mniej inteligentne. Moje zdanie: Każdy może sprzedawać lub rozdawać zdrową żywność w szkołach i ją reklamować. Jeśli nikt tego nie robi, niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie sprzedawał rzeczy niezdrowe, łatwiejsze do przechowywania. Proszę osobę, która napisała powyższe slogany, by założyła sklepik w szkole i sprzedawała zdrową żywność dzieciom i młodzieży lub zamknęła swoją durną bu... rozwiń

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:16
"To nie żywność, tylko pasza dla istot dwunożnych. Żywność to trzeba kupować na wioskach nie skażonych chemią i propagandą , która zmierza do wyniszczenia tego narodu!!!" Dlaczego pasza ma wrócić do sklepików. Dla dobra sklepikarzy.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:11
A kiedy czpipsy. Wprowadzajcie szybko bo JK zlikwiduje zjadanie rodziny.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 20:06

TYLKO TOTALNY DEBIL = URZĘDNIK OPŁACANY Z NASZYCH PODATKÓW , MÓGŁ ZAKAZAĆ SOLI, CUKRU, MĄKI. TAK NAJLEPIEJ NIECH DZIECI JEDZĄ TRAWĘ, OCZYWIŚCIE BEZ PRZYPRAW I PIJĄ TYLKO KRANÓWĘ - Z CHLOREM, KWAŚNYMI WĘGLANAMI Ca I Mg POWODUJĄCYMI TWORZENIE SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO. WODĘ PŁYNĄCĄ PRZEZ RURY PAMIĘTAJĄCE ZABÓR CARSKI LUB Z DOMIESZKĄ AZBESTU. PRZY TAKICH P_O_je***YCH URZĘDNIKACH ZA KILKA LAT ŚREDNIA ŻYCIA POLAKA TO BĘDZIE 30 LAT. PO CO ZŁODZIEJ ZUS MA PŁACIĆ EMERYTURY.

 A zapomniałes o mirabelkach i o szczawiu?

 A zapomniałes o mirabelkach i o szczawiu?

rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 16:15
Chodzi o złagodzenie przepisów czy handel miedzy dziećmi bo skoro uczeń sprzedaje coś i ma zysk to może chodzi nie o drożdżówkę lecz zyski nieopodatkowane. Uwaga aby patrzeć jak CBA lub policja skarbowa wpadnie do szkół i zacznie ścigać uczni.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 15:51
TYLKO TOTALNY DEBIL = URZĘDNIK OPŁACANY Z NASZYCH PODATKÓW , MÓGŁ ZAKAZAĆ SOLI, CUKRU, MĄKI. TAK NAJLEPIEJ NIECH DZIECI JEDZĄ TRAWĘ, OCZYWIŚCIE BEZ PRZYPRAW I PIJĄ TYLKO KRANÓWĘ - Z CHLOREM, KWAŚNYMI WĘGLANAMI Ca I Mg POWODUJĄCYMI TWORZENIE SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO. WODĘ PŁYNĄCĄ PRZEZ RURY PAMIĘTAJĄCE ZABÓR CARSKI LUB Z DOMIESZKĄ AZBESTU. PRZY TAKICH P_O_JEBANYCH URZĘDNIKACH ZA KILKA LAT ŚREDNIA ŻYCIA POLAKA TO BĘDZIE 30 LAT. PO CO ZŁODZIEJ ZUS MA PŁACIĆ EMERYTURY.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 14:14
Kluzik-R, teraz walcz o żeberka !!!!! PS. Dyktatura ciemniaków.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:30
W podstawówce dzieci nie chcą jeść obiadów, całe zwracają do kuchni- nieslone, postne. Po powrocie z pracy, zmęczona mama zabierze do MC Donalda.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 13:23
Dietetycy wypowiadają się na temat zdrowej żywności tylko gdzie ona jest, jedzenie ryb zgoda ale one też szkodzą gdy są z zanieczyszczonych wód, hodowlane przecież sztucznie karmione paszami i antybiotykami. zwłaszcza panga proponuje fil o hodowli, dieta śrudziemnomorska nie w naszym klimacie. Żywność zdrową można było znaleźć w małych gospodarstwach tylko nie wolno sprzedawać jej rolnikowi, dziś czy wczoraj łaskawie minister rolnictwa podpisał ustawę zezwalając sprzedaż produktów mięsnych z gospodarstwa pozostałe produkty objęte są nadal zakazem. Sól zawsze towarzyszyła człowiekowi jeśli szkodzi to dlaczego dzikie zwierzęta zlizują ja z dróg w zimie. Nadmiar soli to jest we wszystkich produktach przedtworzonych przemysłowo może dietetycy powalczą z koncernami a mu będziemy wreszcie jedli mięso w kiełbasie, chleb bez spulchniaczy czy sztucznych dodatków smakowych w ciemnym chlebach z dodatkami niby miodowe.
Dietetycy wypowiadają się na temat zdrowej żywności tylko gdzie ona jest, jedzenie ryb zgoda ale one też szkodzą gdy są z zanieczyszczonych wód, hodowlane przecież sztucznie karmione paszami i antybiotykami. zwłaszcza panga proponuje fil o hodowli, dieta śrudziemnomorska nie w naszym klimacie. Żywność zdrową można było znaleźć w małych gospodarstwach tylko nie wolno sprzedawać jej rolnikowi, dziś czy wczoraj łaskawie minister rolnictwa podpisał ustawę zezwalając sprzedaż produktów mięsnych z gospodarstwa pozostałe produkty objęte są nada... rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 12:25
"dilowaniem" moze dildowanie? - amator ni jednego ni drugiego
Avatar
Mariusz / 2 października 2015 o 11:06

a drożdżówki z chipsami, to jest żałosne

Żałosne jest to co piszesz, porównując dzieci i młodzież do istot dwunożnych. Może ich mózgi też porównaj do czegoś, co wydaje się być mniej inteligentne. Moje zdanie: Każdy może sprzedawać lub rozdawać zdrową żywność w szkołach i ją reklamować. Jeśli nikt tego nie robi, niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie sprzedawał rzeczy niezdrowe, łatwiejsze do przechowywania. Proszę osobę, która napisała powyższe slogany, by założyła sklepik w szkole i sprzedawała zdrową żywność dzieciom i młodzieży lub zamknęła swoją durną buźkę. Oczerniać każdy może, ale mieć pomysł i wcielać go w życie, to na pewno nie autor powyższych treści, bo to tylko darmozjad. :)

Żałosne jest to co piszesz, porównując dzieci i młodzież do istot dwunożnych. Może ich mózgi też porównaj do czegoś, co wydaje się być mniej inteligentne. Moje zdanie: Każdy może sprzedawać lub rozdawać zdrową żywność w szkołach i ją reklamować. Jeśli nikt tego nie robi, niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie sprzedawał rzeczy niezdrowe, łatwiejsze do przechowywania. Proszę osobę, która napisała powyższe slogany, by założyła sklepik w szkole i sprzedawała zdrową żywność dzieciom i młodzieży lub zamknęła swoją durną bu... rozwiń

Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:16
"To nie żywność, tylko pasza dla istot dwunożnych. Żywność to trzeba kupować na wioskach nie skażonych chemią i propagandą , która zmierza do wyniszczenia tego narodu!!!" Dlaczego pasza ma wrócić do sklepików. Dla dobra sklepikarzy.
Avatar
Gość / 2 października 2015 o 10:11
A kiedy czpipsy. Wprowadzajcie szybko bo JK zlikwiduje zjadanie rodziny.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety 1 0

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do jakiego doszło w niedzielę około godz. 3.30 w miejscowości Kaliłów (pow. bialski).

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole
galeria

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole 1 0

To jeszcze nie finał, ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karmanowicach mogą poczuć się zwycięzcami. Zebrali tyle plastikowych butelek, że w całej ich gminie zrobiło się czysto. Postawę szkolnej społeczności docenili organizatorzy akcji „Drzewko za butelkę”.

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA Kujawiak Stanin, LZS Dobryń i Bizon Jeleniec nie składają broni w walce o utrzymanie. Tylko Niwa Łomazy zdecydowanie odstaje

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków
film

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków 3 7

Nawet 1,5 mln Polaków może się stać właścicielami nieruchomości, na których stoją ich domy i bloki. Rząd chce zlikwidować prawo użytkowania wieczystego i zastąpić je prawem własności. Za przekształcenie trzeba będzie zapłacić. Zmiany obejmą także grunty komercyjne, o ile zgodzi się na to Komisja Europejska.

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły 3 9

Rowerzysta został przewieziony do szpitala po potrąceniu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Nadbystrzycką w Lublinie.

Elektryczna rewolucja w Baranowie

Elektryczna rewolucja w Baranowie 6 1

Koniec z „drutami” wiszącymi nad dachami domów. Jeszcze w tym roku prąd do domów przy pięciu ulicach w Baranowie dostarczą przewody wkopane w ziemię. Do końca sierpnia przebudowane zostaną w ten sposób ponad dwa kilometry sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia.

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu"
film

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu" 0 15

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych zawiesili protest po 40 dniach i wraz ze swoimi dziećmi opuścili budynek Sejmu.

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco
film

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco 4 0

Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek 28 maja i następne dni dla woj. lubelskiego.

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego?

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego? 4 6

Od lipca spadnie wynagrodzenie prezydenta Puław oraz jego zastępców. Mniej zarobi także starosta puławski, wicestarosta, członkowie zarządu powiatu, burmistrzowie Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, wójtowie wszystkich gmin oraz ich zastępcy.

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli 0 1

II liga futbolu amerykańskiego Tytani Lublin pokonali Rzeszów Rockets i z dużą przewagą liderują rozgrywkom

Pomoc i motywacja. Spotkanie z artystą i zbiórka dla małego Dawidka

Pomoc i motywacja. Spotkanie z artystą i zbiórka dla małego Dawidka 0 0

Mariusz Kędzierski, niepełnosprawny artysta i mówca motywacyjny był w sobotę gościem specjalnym charytatywnej konferencji zorganizowanej przez Fundację W Dobrych Rękach wspólnie z Centrum Pozytywnych Przemian.

Były wójt Piszczaca w radzie powiatu bialskiego

Były wójt Piszczaca w radzie powiatu bialskiego 0 0

Rada powiatu bialskiego ma nowego radnego. To Jan Kurowski, w przeszłości wieloletni wójt gminy Piszczac. Zastąpił zmarłego niedawno Jana Bajkowskiego z SLD.

Chełm: Przystań dla ludzi z problemami

Chełm: Przystań dla ludzi z problemami 1 1

Miasto Chełm podpisało umowę z miejscowym Stowarzyszeniem Integracji Rodzin „Przystań” na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Prowadzenie punktu konsultacyjnego udzielającego pomocy psychospołecznej i prawnej osobom uzależnionym lub zagrożonym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz członkom ich rodzin.”

ASF. Nie wszystkim rolnikom wypłacono pieniądze

ASF. Nie wszystkim rolnikom wypłacono pieniądze 0 3

Ministerstwo rolnictwa obiecywało że rolnicy poszkodowani w związku z ASF do 15 maja dostaną rekompensaty i odszkodowania za wybite świnie. Jednak wciąż wielu z nich nie dostało pieniędzy.

Powstaje nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Pociągi wrócą na trasę Nałęczów-Puławy-Dęblin
film

Powstaje nowy przystanek kolejowy w Lublinie. Pociągi wrócą na trasę Nałęczów-Puławy-Dęblin 35 9

Zaczęła się budowa nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód na wysokości Czubów. Rozpoczęły się też przymiarki do nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w grudniu. Wtedy pociągi mają wrócić z wygnania, gotowy powinien być też nowy przystanek wraz z przejściem podziemnym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.