sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Kontrole busów na Lubelszczyźnie - 165 mandatów na ponad 12 tys. złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2010, 20:37
Autor: Paweł Puzio

Rekordzista wiózł pasażerów z prędkością 130 km/h. Ale to wyjątek. Po kilkunastu dniach intensywnych kontroli busów, ich kierowcy zdejmują nogę z gazu.

Od 12 kwietnia do wczoraj inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili 159 kontroli. W pierwszych dniach wpadało po kilkunastu kierowców jadących zbyt szybko.

– Dzisiaj są to już rzadkie przypadki – mówi Władysław Mitręga, dyrektor ITD w Lublinie. I pokazuje tarczę z tachografu busa zatrzymanego kilka dni temu.

– Wyraźnie widać, że na terenie woj. mazowieckiego kierowca jechał z prędkością 100–110 km/h. W Lubelskiem zwolnił do 70 km/h w ternie niezabudowanym i 50 km/h w zabudowanym.

– Faktycznie, kierowcy jeżdżą spokojniej. We wtorek po południu wracałem Contbusem z Warszawy i nie było wyprzedzania na trzeciego a podróż trwała blisko 3 godziny – mówi Paweł Kasprzykowski z Lublina

Inspektorzy prowadzą kontrole przy użyciu nieoznakowanych wideorejestratrów, motocykli i laserowych mierników prędkości od godz. 7 do 22 na trasie Lublin–Warszawa, Biała Podlaska–Warszawa i Lublin–Zamość.

– Ujawniliśmy nie tylko przekroczenia prędkości, ale także wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i w miejscach niedozwolonych – dodaje Mitręga. Od 12 kwietnia inspektorzy wypisali 165 mandatów na ponad 12 tys. zł.

Inspekcja zapowiada, że to nie koniec. – Teraz badamy, czy busy na trasie Warszawa–Lublin jeżdżą zgodnie z czasami zapisanymi w rozkładzie. – Skoro jadą wolniej, to nie dotrzymują założonego rozkładu. To także grozi karą – mówi dyrektor Mitręga.

Nikt nie ukrywa, że chodzi o zmuszenie przewoźników do wprowadzenia nowych rozkładów, według zmienionego czasu przejazdu na tej trasie czyli 3 godziny 20 minut w dni powszednie i 3 godziny w świąteczne.

– Większość z 12 firm obsługujących trasę Lublin–Warszawa już zgodziła się do końca kwietnia wprowadzić nowe czasy przejazdu. Mamy jedynie problemy z PKS Chełm, firmą rodzinną Przywara i Contbus – mówi Adrianna Iwan, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Contbus jest także na cenzurowanym w Zarządzie Transportu Miejskiego w Lublinie, który zawiaduje m.in. przystankiem przy ul. Ruskiej w Lublinie. Stamtąd odjeżdżają busy m.in. do Warszawy.

– Mieliśmy wiele skarg. Zarzuty dotyczyły znacznego przedłużania czasu postoju pojazdów, niewłaściwego zachowania się kierowców, zajmowania tego przystanku równocześnie przez kilka pojazdów. Kontrole potwierdziły te zarzuty. Zdecydowaliśmy o rozwiązaniu w trybie natychmiastowym umowy z tą firmą o korzystaniu z tego przystanku – informuje Justyna Góźdź, podinspektor w ZTM w Lublinie.

Właściciel Contbus nie odbiera pisma w tej sprawie. Nie odbierał także telefonu od nas.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sna...
Gość
Jotgie
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sna...
sna... (3 czerwca 2010 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konkurencja pracuje.MO im wtóruje!
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2010 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludziska, po co te chore komentarze. Jeżeli wam coś nie pasi w busach to po co jeżdzicie-przecież macie jeszcze PPKS. Czepiacie się prędkości-zrozumcie oni mają taki krótki czas dojazdów w rozkładachi muszą się tego trzymać. I tu znowu przytoczę PPKS-oni jeżdzą wooooolno, ale "bezpiecznie" to dlaczego są w nich pustki-wszyscy idą na busa
Rozwiń
Jotgie
Jotgie (23 kwietnia 2010 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmmm, 72 zł za sztukę?! Coś maławo! Wychodzi, że ok. 6/10 było za 50 zł, a 4/10 za 100 zł!!! Dziwne!
Za co te mandaty?! Za brak krawatu?!
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2010 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na miescie standardowo wymuszaja pierwszeństwo, zajeżdzaja drogę i aby wyprzedzić spychają na pobocze. Może policja powinna się im przyjrzeć. Przykład: "Pasażer" LUB 80 MH.
Rozwiń
czytelniczka
czytelniczka (23 kwietnia 2010 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drastyczne zdjęcia z katastrofy w Smoleńsku 10.04.2010r., Rosjanie opublikowali na swojej stronie

forum gk24.pl Koszalin

Przerażające!!.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!