sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Wicewojewoda później


Lublin. Nie dojdzie do dzisiejszego spotkania wojewody Andrzeja Kurowskiego z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofem Janikiem w sprawie powołania wicewojewody. – Nie znam kolejnego terminu spotkania – mówi Kurowski.
Nieoficjalnie wiadomo, że dzisiaj wojewoda miał przedstawić kandydaturę swojego zastępcy. O stanowisko to ubiegają się: były wicewojewoda Wiesław Brodowski, wicemarszałek Lubelszczyzny Mirosław Złomaniec i były poseł Piotr Miszczuk (wszyscy SLD). Także PSL ma swoich kandydatów. Są nimi: Edward Wojtas, wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Henryk Makarewicz i Edward Hunek, były wojewoda.
Z rywalizacji wycofał się Tadeusz Sławecki, wicemarszałek Sejmiku Wojewódzkiego, który wczoraj odebrał nominację na stanowisko sekretarza stanu w resorcie edukacji. (osta)

Pogrzeb „Pingwina”


Zamość. Wczoraj odbył się pogrzeb Bolesława Sobieszczańskiego, długoletniego prezesa Zarządu Okręgowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Zamościu.
Płk B. Sobieszczański, ps. „Pingwin”, brał udział w wojnie obronnej kraju w 1939 roku, a później walczył na Zamojszczyźnie w partyzanckim oddziale „Ciąga”. Zmarł we wtorek, przeżywszy 84 lata. Spoczął na cmentarzu komunalnym na zamojskiej Karolówce. (lew)

Samobójstwo bezrobotnego


Dzierążnia (pow. tomaszowski). Wczoraj targnął się na własne życie tegoroczny maturzysta. Prawdopodobną przyczyną tego desperackiego kroku były problemy związane ze znalezieniem zatrudnienia. 21-latek powiesił się w stodole. (lew)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!