Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lutego 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Kwalifikacja wojskowa w woj. lubelskim. 16 tys. osób dostanie wezwanie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
882 26 A A

16 tysięcy osób z naszego województwa, urodzonych w 1996 i wcześniej, dostanie wezwanie od komisji lekarskiej. Kwalifikacja wojskowa rozpoczyna się dziś i potrwa do 30 kwietnia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na badanie stanu zdrowia w całej Polsce musi stawić się 270 tys. osób. W naszym województwie temu obowiązkowi podlega 16 tys. młodych ludzi. Orzeczenia o kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej komisje lekarskie wydawać od 2 lutego do 30 kwietnia.

- Tegoroczna kwalifikacja obejmie mężczyzn urodzonych w 1996 roku oraz w latach 1991-1995, którzy wcześniej nie stawili się przed komisją lekarską - mówi ppłk Zbigniew Tarka, rzecznik prasowy i szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Lublinie.

Na tym nie koniec, bo przed komisją staną też panie urodzone w latach 1991-1996, które posiadają kwalifikacje przydatne w wojsku oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2014/2015 kończą naukę w szkołach lub uczelniach na kierunkach medycznych, weterynaryjnych i psychologicznych. Wezwania mogą spodziewać się zatem panie, które mają dyplom ukończenia studiów z takich kierunków jak analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, a także te, które skończyły naukę w szkołach policealnych na kierunkach farmacja, ratownictwo medyczne czy technik weterynarii.

- Przed komisją lekarską staną także osoby, które ukończyły 18 lat i ochotniczo zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej - dodaje ppłk dr inż. Zbigniew Tarka.
Informacje o terminach i miejscach kwalifikacji wojskowej podawane są do publicznej wiadomości w formie obwieszczeń. Dodatkowo każdy otrzyma wezwanie imienne. Jeżeli komuś nie pasuje wyznaczony termin, to urząd wyznaczy mu inną datę. Co ważne, nieotrzymanie wezwania imiennego wcale nie zwalnia go z konieczności stawienia się przed komisją.

Obowiązkowej kwalifikacji wojskowej nie należy mylić z poborem. - Osoby, które będą miały orzeczoną kategorię zdolności "A” lub "D” zostaną z urzędu przeniesione do rezerwy. Ewentualne powołanie do służby wojskowej osób z kategorią "A”, może nastąpić tylko i wyłącznie w trybie ochotniczym, na wniosek osoby zainteresowanej - dodaje ppłk Zbigniew Tarka.

Niestawienie się przed komisją może skutkować karą grzywny, zaś uporczywe unikanie kwalifikacji wojskowej zagrożone jest karą do 2 lat więzienia

Kategorie wojskowe:

A - zdolny do czynnej służby wojskowej
B - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej przez okres do 24 miesięcy,
D - niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju,
E - całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, w trakcie mobilizacji i w czasie wojny. Osoba taka nie podlega obowiązkowi wojskowemu.
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
A / 17 marca 2015 o 17:48

do woja , kat A !! laseczkami ja się zajmę!!

Dobrze, że same eunuchy zostaną w razie wojny. Laseczki będą bezpieczne :)

Avatar
kpr / 4 lutego 2015 o 15:13

Niech się państwo zajmie kontraktami żołnierzy którzy po kilku misjach i 2-3 kontraktach muszą sami szukać na siłę jednostek aby dopracować do emerytury bo inaczej to do cywila się ich odsyła zamiast mieć przeszkolonych ludzi.

Ten temat sie juz w Polsce walkuje tyle lat. Nic z tym nie zrobia mialem taki sam wybor 12 lat na kontrakcie i wypad wiec sobie po czterech dalem spokoj i to bylo wiele lat temu a do dzis sie nic nie zmienilo.

Avatar
kpr / 4 lutego 2015 o 15:07

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

Odsluz swoje jako zawodowiec a potem trolluj myslisz ze jak przez dwa lata odjebales w rezerwie tupanie kopanie rowow i kilka strzalow z ak47 to juz z ciebie wielki zolnierz? To ludzie potrafia i bez tego nedznego poboru ktory jest nic nie warty. Jakby cie wyslali smieciu na wojne to bys myslal calkiem inaczej. Gdzie on napisal ze sie pcha? Napisal tylko ze chce słuzyc w wojsku i takich ludzi sie chwali w przeciwienstwie to ciebie smieciu jego do wojska nikt nie zmusza tylko jest ochotnikiem a warunki w Polsce sa jakie sa przeczytaj ostatnie zdanie jego komentarza i potem swoje trollowe wypociny i ciekawe kto wychodzi na d e b i l a. Odsluzyłem 4 lata w WP bylem w afganie i dalej musialbym zapieprzac jako starszy szeregowy. Kocham ten zawod ale podjalem inna decyzje - wyjechałem na wyspy w 2006 jak masa Polakow zaczynalem od zera. Po ponad 5 latach w cywilu dostalem obywatelstwo i teraz sluze w BA. Poznalem wielu Polakow co tez sluza w innych jednostkach mielismy szkolenia z Irlandczykami i tam tez Polakow sporo bo nie trzeba miec obywatelstwa Irlandii. Sa lepsze zawody w UK od mundurowki ale jak komus zalezy konkretnie na wojsku to polecam Armie Brytyjska. Kolega po studiach zakladam ze angielski zna to jak chcesz sluzyc w mundurowce nie koniecznie w tej naszej komunie to przyjezdzaj do UK w brytyjskiej policji nie musisz miec obywatelstwa ale musisz mieszkac legalnie i pracowac w jakimkolwiek zawodzie przez 3 lata z rzedu. 

Odsluz swoje jako zawodowiec a potem trolluj myslisz ze jak przez dwa lata odjebales w rezerwie tupanie kopanie rowow i kilka strzalow z ak47 to juz z ciebie wielki zolnierz? To ludzie potrafia i bez tego nedznego poboru ktory jest nic nie warty. Jakby cie wyslali smieciu na wojne to bys myslal calkiem inaczej. Gdzie on napisal ze sie pcha? Napisal tylko ze chce słuzyc w wojsku i takich ludzi sie chwali w przeciwienstwie to ciebie smieciu jego do wojska nikt nie zmusza tylko jest ochotnikiem a warunki w Polsce sa jakie sa przeczytaj ost... rozwiń

Avatar
Rezerwista / 3 lutego 2015 o 22:23

Na te misje też cię nikt na siłę nie wygonił.

Ty mięczaku nawet nie wiesz jak wojsko funkcjonowało , to po grzyba zabierasz głos. Jesteś obeznany z wojskiem tylko z komp.to

 wpisz sobie wyszukarkęR-17 Scud-B już nie ma tych jednostek  w takiej służyłem

zostały rozwiązane dowódca był maj.Alfons Kupis też go znajdziesz w wyszukarce

Avatar
ziom / 3 lutego 2015 o 18:32

Mnie. Rocznik 96, 41 cm w łapie... Szanuj innych, nie wszyscy są tacy sami

A pod brzuchem ?  całe dwanaście, he,he,he.

Avatar
Młody / 3 lutego 2015 o 16:30

Mnie. Rocznik 96, 41 cm w łapie... Szanuj innych, nie wszyscy są tacy sami

Avatar
koko / 3 lutego 2015 o 09:44

Obowiązkowej kwalifikacji wojskowej nie należy mylić z poborem. – Osoby, które będą miały orzeczoną kategorię zdolności "A” lub "D” zostaną z urzędu przeniesione do rezerwy. Ewentualne powołanie do służby wojskowej osób z kategorią "A”, może nastąpić tylko i wyłącznie w trybie ochotniczym, na wniosek osoby zainteresowanej – dodaje ppłk Zbigniew Tarka

A kto im kazał pchać sie do armi????? i podpsywać papiery , Chciwość , na pieniądze i już po 15 latach emeryturka.     Ja też byłem na misji w Kazchstanie , Kapustnyj Jar na poligonie , strzelanie rakietami balistycznymi, służba 2  lata za darmo , dyscyplina Pruska , kto służył w tych czasach to wie o co biega . Ja musiałem , oni NIE.

Na te misje też cię nikt na siłę nie wygonił.

je też cię nikt na siłę nie wygonił.

rozwiń
Avatar
rezerwa J89 / 3 lutego 2015 o 01:19

Mam magisterkę z fizyki, licencjat z ratownictwa, pozwolenie na broń, prawo jazdy m.in. na ciężarówkę, kursy ratownicze i sztuk walki. Jestem w bardzo dobrej kondycji fizycznej i mam kategorię A. Wszystkie badania zawsze przechodziłem pozytywnie. Chcę służyć w wojsku bo tym się interesuję. Do szkoły oficerskiej we Wrocławiu dostali się Ci co mieli znajomości, pomimo że zdałem wszystkie egzaminy na piątki i czwórki podobnie jak moi koledzy i wielu innych nieznanych kandydatów. Szkoły podoficerskie wojsk lądowych już nie przyjmują cywilów na szkolenie więc służba w korpusie podoficerów odpada. Zaproponowali mi szeregowego zawodowego - to jest kpina. Tak się traktuje ludzi w Polsce i jednocześnie robi reklamy w stylu "dołącz do najlepszych". Mój starszy kolega służy 10ty rok (10 lat w korpusie szeregowych co w np. armii brytyjskiej czy norweskiej jest niemożliwe bo się automatycznie dostaje awans). Zostało mu dwa lata służby, ponieważ w korpusie szeregowych można na kontrakcie służyć tylko 12 lat. Potem zostanie wyrzucony na bruk tak jak tysiące polskich szeregowców co roku. Dwa razy był w Afganistanie. Chce służyć dalej, ale nie ma szans na awans ponieważ jak np. w jednostce jest 600 ludzi, a komendant może wystawić tylko dwóch kandydatów na podoficera (dopiero wtedy mogą służyć „na stałe”) w ciągu roku, to jaka jest szansa że zostanie wybrany właśnie on? Prawie żadna. To samo dzieje się w każdej jednostce w wojsku. Wykształceni, wyszkoleni i doświadczeni młodzi ludzie są traktowani jak śmiecie, w armiach zachodnich wygląda to kompletnie inaczej. W innych służbach mundurowych w Polsce takiej patologii nie ma, tylko w wojsku. Zmieńcie przepisy żeby ludzie mogli się rozwijać i awansować to na liczbę chętnych i zdolnych nie będziecie narzekać, ale do tego czasu jeszcze nie jesteśmy tak głupi żeby pchać się w to bagno

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

rozwiń
Avatar
jaca / 2 lutego 2015 o 20:26

może być ,że przyjmują po uważaniu do szkół wyższych wojskowych ,tak jak w straży pożarnej ,tylko kto to kurestwo zwane naszym krajem obroni ,jak gnoje rozbroili cała ściane wschodnią,a tu jeszcze te gnoje z koneksjami,bieda

Avatar
w kamasze / 2 lutego 2015 o 19:31

do woja , kat A !! laseczkami ja się zajmę!!

Avatar
A / 17 marca 2015 o 17:48

do woja , kat A !! laseczkami ja się zajmę!!

Dobrze, że same eunuchy zostaną w razie wojny. Laseczki będą bezpieczne :)

Avatar
kpr / 4 lutego 2015 o 15:13

Niech się państwo zajmie kontraktami żołnierzy którzy po kilku misjach i 2-3 kontraktach muszą sami szukać na siłę jednostek aby dopracować do emerytury bo inaczej to do cywila się ich odsyła zamiast mieć przeszkolonych ludzi.

Ten temat sie juz w Polsce walkuje tyle lat. Nic z tym nie zrobia mialem taki sam wybor 12 lat na kontrakcie i wypad wiec sobie po czterech dalem spokoj i to bylo wiele lat temu a do dzis sie nic nie zmienilo.

Avatar
kpr / 4 lutego 2015 o 15:07

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

Odsluz swoje jako zawodowiec a potem trolluj myslisz ze jak przez dwa lata odjebales w rezerwie tupanie kopanie rowow i kilka strzalow z ak47 to juz z ciebie wielki zolnierz? To ludzie potrafia i bez tego nedznego poboru ktory jest nic nie warty. Jakby cie wyslali smieciu na wojne to bys myslal calkiem inaczej. Gdzie on napisal ze sie pcha? Napisal tylko ze chce słuzyc w wojsku i takich ludzi sie chwali w przeciwienstwie to ciebie smieciu jego do wojska nikt nie zmusza tylko jest ochotnikiem a warunki w Polsce sa jakie sa przeczytaj ostatnie zdanie jego komentarza i potem swoje trollowe wypociny i ciekawe kto wychodzi na d e b i l a. Odsluzyłem 4 lata w WP bylem w afganie i dalej musialbym zapieprzac jako starszy szeregowy. Kocham ten zawod ale podjalem inna decyzje - wyjechałem na wyspy w 2006 jak masa Polakow zaczynalem od zera. Po ponad 5 latach w cywilu dostalem obywatelstwo i teraz sluze w BA. Poznalem wielu Polakow co tez sluza w innych jednostkach mielismy szkolenia z Irlandczykami i tam tez Polakow sporo bo nie trzeba miec obywatelstwa Irlandii. Sa lepsze zawody w UK od mundurowki ale jak komus zalezy konkretnie na wojsku to polecam Armie Brytyjska. Kolega po studiach zakladam ze angielski zna to jak chcesz sluzyc w mundurowce nie koniecznie w tej naszej komunie to przyjezdzaj do UK w brytyjskiej policji nie musisz miec obywatelstwa ale musisz mieszkac legalnie i pracowac w jakimkolwiek zawodzie przez 3 lata z rzedu. 

Odsluz swoje jako zawodowiec a potem trolluj myslisz ze jak przez dwa lata odjebales w rezerwie tupanie kopanie rowow i kilka strzalow z ak47 to juz z ciebie wielki zolnierz? To ludzie potrafia i bez tego nedznego poboru ktory jest nic nie warty. Jakby cie wyslali smieciu na wojne to bys myslal calkiem inaczej. Gdzie on napisal ze sie pcha? Napisal tylko ze chce słuzyc w wojsku i takich ludzi sie chwali w przeciwienstwie to ciebie smieciu jego do wojska nikt nie zmusza tylko jest ochotnikiem a warunki w Polsce sa jakie sa przeczytaj ost... rozwiń

Avatar
Rezerwista / 3 lutego 2015 o 22:23

Na te misje też cię nikt na siłę nie wygonił.

Ty mięczaku nawet nie wiesz jak wojsko funkcjonowało , to po grzyba zabierasz głos. Jesteś obeznany z wojskiem tylko z komp.to

 wpisz sobie wyszukarkęR-17 Scud-B już nie ma tych jednostek  w takiej służyłem

zostały rozwiązane dowódca był maj.Alfons Kupis też go znajdziesz w wyszukarce

Avatar
ziom / 3 lutego 2015 o 18:32

Mnie. Rocznik 96, 41 cm w łapie... Szanuj innych, nie wszyscy są tacy sami

A pod brzuchem ?  całe dwanaście, he,he,he.

Avatar
Młody / 3 lutego 2015 o 16:30

Mnie. Rocznik 96, 41 cm w łapie... Szanuj innych, nie wszyscy są tacy sami

Avatar
koko / 3 lutego 2015 o 09:44

Obowiązkowej kwalifikacji wojskowej nie należy mylić z poborem. – Osoby, które będą miały orzeczoną kategorię zdolności "A” lub "D” zostaną z urzędu przeniesione do rezerwy. Ewentualne powołanie do służby wojskowej osób z kategorią "A”, może nastąpić tylko i wyłącznie w trybie ochotniczym, na wniosek osoby zainteresowanej – dodaje ppłk Zbigniew Tarka

A kto im kazał pchać sie do armi????? i podpsywać papiery , Chciwość , na pieniądze i już po 15 latach emeryturka.     Ja też byłem na misji w Kazchstanie , Kapustnyj Jar na poligonie , strzelanie rakietami balistycznymi, służba 2  lata za darmo , dyscyplina Pruska , kto służył w tych czasach to wie o co biega . Ja musiałem , oni NIE.

Na te misje też cię nikt na siłę nie wygonił.

je też cię nikt na siłę nie wygonił.

rozwiń
Avatar
rezerwa J89 / 3 lutego 2015 o 01:19

Mam magisterkę z fizyki, licencjat z ratownictwa, pozwolenie na broń, prawo jazdy m.in. na ciężarówkę, kursy ratownicze i sztuk walki. Jestem w bardzo dobrej kondycji fizycznej i mam kategorię A. Wszystkie badania zawsze przechodziłem pozytywnie. Chcę służyć w wojsku bo tym się interesuję. Do szkoły oficerskiej we Wrocławiu dostali się Ci co mieli znajomości, pomimo że zdałem wszystkie egzaminy na piątki i czwórki podobnie jak moi koledzy i wielu innych nieznanych kandydatów. Szkoły podoficerskie wojsk lądowych już nie przyjmują cywilów na szkolenie więc służba w korpusie podoficerów odpada. Zaproponowali mi szeregowego zawodowego - to jest kpina. Tak się traktuje ludzi w Polsce i jednocześnie robi reklamy w stylu "dołącz do najlepszych". Mój starszy kolega służy 10ty rok (10 lat w korpusie szeregowych co w np. armii brytyjskiej czy norweskiej jest niemożliwe bo się automatycznie dostaje awans). Zostało mu dwa lata służby, ponieważ w korpusie szeregowych można na kontrakcie służyć tylko 12 lat. Potem zostanie wyrzucony na bruk tak jak tysiące polskich szeregowców co roku. Dwa razy był w Afganistanie. Chce służyć dalej, ale nie ma szans na awans ponieważ jak np. w jednostce jest 600 ludzi, a komendant może wystawić tylko dwóch kandydatów na podoficera (dopiero wtedy mogą służyć „na stałe”) w ciągu roku, to jaka jest szansa że zostanie wybrany właśnie on? Prawie żadna. To samo dzieje się w każdej jednostce w wojsku. Wykształceni, wyszkoleni i doświadczeni młodzi ludzie są traktowani jak śmiecie, w armiach zachodnich wygląda to kompletnie inaczej. W innych służbach mundurowych w Polsce takiej patologii nie ma, tylko w wojsku. Zmieńcie przepisy żeby ludzie mogli się rozwijać i awansować to na liczbę chętnych i zdolnych nie będziecie narzekać, ale do tego czasu jeszcze nie jesteśmy tak głupi żeby pchać się w to bagno

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

No widzisz - takie straszne bagno - a ty się pchasz do tego bagna na chama i choć cię nie chcą w tym bagnie, boś ciota a nie chłop - to jeszcze żale w gazecie wylewasz!

Niezły z ciebie d e b i l

Btw - wiem już. czemu cię tam nie chcieli: po prostu czubów do woja nie biorą! :lol: :lol: :lol:

rozwiń
Avatar
jaca / 2 lutego 2015 o 20:26

może być ,że przyjmują po uważaniu do szkół wyższych wojskowych ,tak jak w straży pożarnej ,tylko kto to kurestwo zwane naszym krajem obroni ,jak gnoje rozbroili cała ściane wschodnią,a tu jeszcze te gnoje z koneksjami,bieda

Avatar
w kamasze / 2 lutego 2015 o 19:31

do woja , kat A !! laseczkami ja się zajmę!!

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!