Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 lutego 2016 r.
8:14

Lekarzy jest mniej i są coraz starsi. Najsłabszy dostęp do specjalistów w szpitalach powiatowych

0 15 A A
W Lublinie, gdzie pacjentów obsługuje 11 szpitali, nie ma problemu ze specjalistami. W szpitalach powiatowych deficyt jest wyraźny (fot. Maciej Kaczanowski)
W Lublinie, gdzie pacjentów obsługuje 11 szpitali, nie ma problemu ze specjalistami. W szpitalach powiatowych deficyt jest wyraźny (fot. Maciej Kaczanowski)

Lekarzy jest coraz mniej, a w niektórych specjalnościach tworzą się luki pokoleniowe – alarmuje Naczelna Izba Lekarska. Z dostępnością do specjalistów jest coraz gorzej, na czym cierpią przede wszystkim pacjenci szpitali powiatowych, np. w Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ze statystyk Naczelnej Izby Lekarskiej wynika, że najwięcej specjalistów jest w grupie wiekowej 56–60 lat. Na dziesięciu tylko czterech ma mniej niż 50 lat.

– Wzrost średniej wieku wiąże się m.in. z wyjazdami lekarzy za granicę, gdzie warunki pracy i wynagrodzenie są lepsze niż w Polsce – mówi Marek Stankiewicz, rzecznik Lubelskiej Izby Lekarskiej. – A granica rekrutacji do zagranicznych ośrodków to 50 lat. W związku z tym lekarze w wieku 35–45 lat, którzy są już po specjalizacji, często wybierają pracę za granicą.
W niektórych specjalnościach tworzą się luki pokoleniowe. Dotyczy to m.in. patomorfologów, ginekologów, chirurgów.

Problem jest też ze specjalizacjami w ramach rezydentury. – U nas w tym momencie jest trzech rezydentów, podczas gdy szpitale w Lublinie są oblegane i mają 140–200 rezydentów – mówi Małgorzata Wójcikowska, kierownik ds. medycznych w SPZOZ w Kraśniku. – To problem, z którym zmaga się nie tylko nasz szpital, ale większość szpitali powiatowych. Większość lekarzy chce pracować w dużych ośrodkach (w SPSK4 w Lublinie jest 196 rezydentów – red.).

Ministerstwo przyznaje rezydentury na podstawie zapotrzebowania, które określają konsultanci wojewódzcy w danej dziedzinie. – To zapotrzebowanie często jest sztucznie kreowane i tworzone według własnego widzimisię, co w konsekwencji nie służy zwiększeniu dostępu do specjalistów – zaznacza Stankiewicz. – Na 324 miejsca rezydenckie przyznane w tym roku dla naszego województwa nie ma ani jednego np. dla chirurgii onkologicznej, gastroenterologii czy kardiologii dziecięcej.

Najwięcej – 45 miejsc – zostało przyznanych w dziedzinie chorób wewnętrznych, po 20 w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu, 19 – w kardiologii.

Na dysproporcji w dostępie do specjalistów cierpią pacjenci szpitali powiatowych. – W Lublinie, gdzie pacjentów obsługuje 11 szpitali nie ma z tym problemu, podczas gdy w szpitalach powiatowych deficyt jest wyraźny – mówi Stankiewicz. – Dobrym przykładem jest szpital w Kraśniku, w którym nie ma żadnego urologa.

– Wynika to z braku kontraktacji przez NFZ. Z tego powodu nie działa też poradnia urologiczna. Zatrudniliśmy specjalistę z Lublina, który raz w tygodniu przyjmuje w naszej poradni chirurgicznej pacjentów urologicznych – mówi Wójcikowska. – Mamy też deficyty lekarzy dyżurujących na SORze, a także problem z obsadzeniem dyżurów, m.in. na oddziale kardiologii, wewnętrznym i dziecięcym.

– Aby zapobiec negatywnym tendencjom już teraz należy zwiększyć liczbę studentów uczelni medycznych – mówi Romuald Krajewski, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Dodaje jednak, że przełoży się to na zwiększenie liczby specjalistów dopiero za około 12 lat (6 lat studiów i średnio 6 lat specjalizacji).

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 1 marca 2016 o 08:17

no jak ma nie brakować jak lekarz nie ma czasu pracowac w przychodni czy w szpitalu gdzie płaci NFZ w prywatnych nie ma braków.a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Specjalizacje w Polsce są reglamentowane , nie każdy lekarz absolwent  ma szansę dostać rezydenturę. Polska to nadal biedny kraj i wielu młodych lekarzy pracuje na wolontariatach

i ich rodzice opłacają im kontynuację nauki- specjalizacji ,a ci których nie stać na to wyjeżdżają .Inni wyjeżdżają , bo po tak ciężkich studiach nie chcą przez 10 lat zarabiać po 2000 zł  mając  nawet upragnioną rezydenturę -żenada  

 Problem z NFZ- tem polega na tym, że jest on monopolistą .

Polak nie ma możliwości wybrać ubezpieczyciela . System nie może dobrze funkcjonować , gdy  nie ma konkurencji.

Czekam na czas,  gdy ubezpieczalnie będą biły się o pacjenta by to do nich trafiały jego pieniądze, bo to one chcą zaoferować lepszą ofertę , większy pakiet niż konkurencja .

Czekam też na czas, gdy ubezpieczalnie zdrowotne będą zabiegały  walczyły o dobrych lekarzy, by to z nimi podpisać umowę , kontrakt na świadczenie usług medycznych.

Póki co lekarze coraz częściej rezygnują z pracy dla NFZ-tu

(z resztą bardzo słabo opłacanej )  i tu nie trzeba decyzji !!!    

(  a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

To dzieje się samo. Pacjentom coraz trudniej dostać się  do lekarza i to się pogłębi, bo lekarzy będzie coraz mniej .

Na szczęście obudzimy się i to  już niedługo i wtedy kolejki do lekarza będą naprawdę długie, może przyjadą medycy z Chin i pielęgniarki ...

Jeśli chcemy młode pokolenie lekarzy pielęgniarek naprawdę zatrzymać w naszym kraju musimy zmienić myślenie i zacząć wynagradzać ich odpowiednio tak jak to robią nasi sąsiedzi w Europie

 

Specjalizacje w Polsce są reglamentowane , nie każdy lekarz absolwent  ma szansę dostać rezydenturę. Polska to nadal biedny kraj i wielu młodych lekarzy pracuje na wolontariatach

i ich rodzice opłacają im kontynuację nauki- specjalizacji ,a ci których nie stać na to wyjeżdżają .Inni wyj... rozwiń

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 15:50
Warto przypomnieć, że do niedawna lekarka była premierem rządu, a jej poprzednik z dumą opowiadał, że dzięki niemu młodzi, wykształceni w Polsce lekarze będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe poza granicami kraju. Ale sądząc po dziarskich staruszkach na pochodach szKODników, wszyscy są zadowoleni z tego stanu rzeczy i domagają się kontynuacji.
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 13:50

W Polsce prowadzona jest najprawdopodobniej celowa polityka blokowania dostępu do specjalistów.Sprawdźcie na www.com.edu.pl w zakładce specjalizację lekarskie, egzaminy,wyniki. Z anestezjologii Orlando ostatnio 92% lekarzy - tak bronie jest tzw. Koryto.Popatrzcie na dane z poprzednich lat, nie było dużo lepiej.Nie chcą ujawniać pytań po egzaminie, wiadomo dlaczego...Konsultant krajowy odpowiedzialny za wyniki egzaminów i za pytania nie został odwołany.Pytanie do ministra zdrowia-czemu toleruje patologię?

MINISTREM tzw.zdrowia SIĘ BYWA !!! a kasa nie ŚMIERDZI WIECZNIE , AŻ DO SKOŃCZENIA TEJ CYWILIZACJI ....;-(((

MINISTREM tzw.zdrowia SIĘ BYWA !!! a kasa nie ŚMIERDZI WIECZNIE , AŻ DO SKOŃCZENIA TEJ CYWILIZACJI ....;-(((

rozwiń
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 12:23
W Polsce prowadzona jest najprawdopodobniej celowa polityka blokowania dostępu do specjalistów.Sprawdźcie na www.com.edu.pl w zakładce specjalizację lekarskie, egzaminy,wyniki. Z anestezjologii Orlando ostatnio 92% lekarzy - tak bronie jest tzw. Koryto.Popatrzcie na dane z poprzednich lat, nie było dużo lepiej.Nie chcą ujawniać pytań po egzaminie, wiadomo dlaczego...Konsultant krajowy odpowiedzialny za wyniki egzaminów i za pytania nie został odwołany.Pytanie do ministra zdrowia-czemu toleruje patologię?
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 11:42
Jest tylu mlodych chętnych na akademie medyczną , 80% odpada na starcie a niekoniecznie z powodu braku wiedzy. Nie każdy lekarz musi zostać chirurgiem . Zdecydowana większość lekarzy pracuje poniżej swoich możliwości i umiejętności . Ci słabsi mogli by pracować w przychodniach i mniej wymagających specjalizacjach , wrócić np na wieś i do małych miasteczek. Mafia lekarska broni jednak dostępu do swojego patologicznego systemu!!!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 11:13
no jak ma nie brakować jak lekarz nie ma czasu pracowac w przychodni czy w szpitalu gdzie płaci NFZ w prywatnych nie ma braków.a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 10:55

bo lekarskie klany blokują i ograniczają miejsca na specjalizacjach !!!

Rzeczowa i bardzo trafna odpowiedź , tylko prosta gawiedź ma rozterki ...;-)))Wasi Ojcowie wybrali socjalistów, ale wy jesteście zbyt tępi , aby ich zrozumieć...;-((( !!! 

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 10:29
bo lekarskie klany blokują i ograniczają miejsca na specjalizacjach !!!
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 09:34

A nowi po studiach nie mają pracy o co chodzi? :)))

O pieniądze kochany /a,  o pieniądze !!! Fenicjanie gdy wynaleźli ten element gospodarki , powinni byli zapisać -POD ŻADNYM WARUNKIEM NIE DAWAĆ GO LACHOM !!! Bo to co dla innych jest lekarstwem , dla nich będzie trucizną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 09:14
A nowi po studiach nie mają pracy o co chodzi? :)))
Avatar
zibi / 1 marca 2016 o 08:17

no jak ma nie brakować jak lekarz nie ma czasu pracowac w przychodni czy w szpitalu gdzie płaci NFZ w prywatnych nie ma braków.a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Specjalizacje w Polsce są reglamentowane , nie każdy lekarz absolwent  ma szansę dostać rezydenturę. Polska to nadal biedny kraj i wielu młodych lekarzy pracuje na wolontariatach

i ich rodzice opłacają im kontynuację nauki- specjalizacji ,a ci których nie stać na to wyjeżdżają .Inni wyjeżdżają , bo po tak ciężkich studiach nie chcą przez 10 lat zarabiać po 2000 zł  mając  nawet upragnioną rezydenturę -żenada  

 Problem z NFZ- tem polega na tym, że jest on monopolistą .

Polak nie ma możliwości wybrać ubezpieczyciela . System nie może dobrze funkcjonować , gdy  nie ma konkurencji.

Czekam na czas,  gdy ubezpieczalnie będą biły się o pacjenta by to do nich trafiały jego pieniądze, bo to one chcą zaoferować lepszą ofertę , większy pakiet niż konkurencja .

Czekam też na czas, gdy ubezpieczalnie zdrowotne będą zabiegały  walczyły o dobrych lekarzy, by to z nimi podpisać umowę , kontrakt na świadczenie usług medycznych.

Póki co lekarze coraz częściej rezygnują z pracy dla NFZ-tu

(z resztą bardzo słabo opłacanej )  i tu nie trzeba decyzji !!!    

(  a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

To dzieje się samo. Pacjentom coraz trudniej dostać się  do lekarza i to się pogłębi, bo lekarzy będzie coraz mniej .

Na szczęście obudzimy się i to  już niedługo i wtedy kolejki do lekarza będą naprawdę długie, może przyjadą medycy z Chin i pielęgniarki ...

Jeśli chcemy młode pokolenie lekarzy pielęgniarek naprawdę zatrzymać w naszym kraju musimy zmienić myślenie i zacząć wynagradzać ich odpowiednio tak jak to robią nasi sąsiedzi w Europie

 

Specjalizacje w Polsce są reglamentowane , nie każdy lekarz absolwent  ma szansę dostać rezydenturę. Polska to nadal biedny kraj i wielu młodych lekarzy pracuje na wolontariatach

i ich rodzice opłacają im kontynuację nauki- specjalizacji ,a ci których nie stać na to wyjeżdżają .Inni wyj... rozwiń

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 15:50
Warto przypomnieć, że do niedawna lekarka była premierem rządu, a jej poprzednik z dumą opowiadał, że dzięki niemu młodzi, wykształceni w Polsce lekarze będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe poza granicami kraju. Ale sądząc po dziarskich staruszkach na pochodach szKODników, wszyscy są zadowoleni z tego stanu rzeczy i domagają się kontynuacji.
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 13:50

W Polsce prowadzona jest najprawdopodobniej celowa polityka blokowania dostępu do specjalistów.Sprawdźcie na www.com.edu.pl w zakładce specjalizację lekarskie, egzaminy,wyniki. Z anestezjologii Orlando ostatnio 92% lekarzy - tak bronie jest tzw. Koryto.Popatrzcie na dane z poprzednich lat, nie było dużo lepiej.Nie chcą ujawniać pytań po egzaminie, wiadomo dlaczego...Konsultant krajowy odpowiedzialny za wyniki egzaminów i za pytania nie został odwołany.Pytanie do ministra zdrowia-czemu toleruje patologię?

MINISTREM tzw.zdrowia SIĘ BYWA !!! a kasa nie ŚMIERDZI WIECZNIE , AŻ DO SKOŃCZENIA TEJ CYWILIZACJI ....;-(((

MINISTREM tzw.zdrowia SIĘ BYWA !!! a kasa nie ŚMIERDZI WIECZNIE , AŻ DO SKOŃCZENIA TEJ CYWILIZACJI ....;-(((

rozwiń
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 12:23
W Polsce prowadzona jest najprawdopodobniej celowa polityka blokowania dostępu do specjalistów.Sprawdźcie na www.com.edu.pl w zakładce specjalizację lekarskie, egzaminy,wyniki. Z anestezjologii Orlando ostatnio 92% lekarzy - tak bronie jest tzw. Koryto.Popatrzcie na dane z poprzednich lat, nie było dużo lepiej.Nie chcą ujawniać pytań po egzaminie, wiadomo dlaczego...Konsultant krajowy odpowiedzialny za wyniki egzaminów i za pytania nie został odwołany.Pytanie do ministra zdrowia-czemu toleruje patologię?
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 11:42
Jest tylu mlodych chętnych na akademie medyczną , 80% odpada na starcie a niekoniecznie z powodu braku wiedzy. Nie każdy lekarz musi zostać chirurgiem . Zdecydowana większość lekarzy pracuje poniżej swoich możliwości i umiejętności . Ci słabsi mogli by pracować w przychodniach i mniej wymagających specjalizacjach , wrócić np na wieś i do małych miasteczek. Mafia lekarska broni jednak dostępu do swojego patologicznego systemu!!!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 11:13
no jak ma nie brakować jak lekarz nie ma czasu pracowac w przychodni czy w szpitalu gdzie płaci NFZ w prywatnych nie ma braków.a może należało by rozdzielić ETATY albo robisz w Funduszu albo prywatnie jedna decyzja załatwi wszystkie problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 10:55

bo lekarskie klany blokują i ograniczają miejsca na specjalizacjach !!!

Rzeczowa i bardzo trafna odpowiedź , tylko prosta gawiedź ma rozterki ...;-)))Wasi Ojcowie wybrali socjalistów, ale wy jesteście zbyt tępi , aby ich zrozumieć...;-((( !!! 

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 10:29
bo lekarskie klany blokują i ograniczają miejsca na specjalizacjach !!!
Avatar
crx / 29 lutego 2016 o 09:34

A nowi po studiach nie mają pracy o co chodzi? :)))

O pieniądze kochany /a,  o pieniądze !!! Fenicjanie gdy wynaleźli ten element gospodarki , powinni byli zapisać -POD ŻADNYM WARUNKIEM NIE DAWAĆ GO LACHOM !!! Bo to co dla innych jest lekarstwem , dla nich będzie trucizną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 09:14
A nowi po studiach nie mają pracy o co chodzi? :)))
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 0

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 12

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 7

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!