sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubartów: Narasta konflikt między spółdzielnią mieszkaniową a władzami miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2006, 16:32

Sądem i komornikiem starszy władze miasta spółdzielnia mieszkaniowa, która chce w swoich pomieszczeniach prowadzić komercyjną działalność a nie gościć miejską kulturalną instytucję. Przy Cichej mają się bawić nowożeńcy.

– Jeśli dom kultury się nie wyprowadzi dobrowolnie , to wymienimy zamki i klucze damy nowemu najemcy – zapowiada Jacek Tomasiak, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie. Władze miasta zapowiadają, że ich placówka nie zamierza opuścić spółdzielczego lokalu.
– Przecież na bruk domu kultury nie wyrzucą – liczy Tadeusz Trąbka, zastępca burmistrza Lubartowa. – Wyprowadzimy się, jak zbudujemy dla niego własną siedzibę. Nie mamy żadnego lokalu zastępczego.
Kilka dni temu spółdzielnia zdecydowała ostatecznie, że nie chce dalej wynajmować pomieszczeń Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury. Dyrektor placówki zabiegał jeszcze o to, żeby placówka mogła zostać dwa lata.
– Nie zgodziliśmy się na to – mówi prezes Tomasiak. – Muszą się wyprowadzić do końca roku. Mam już chętnych na te pomieszczenia. Parter będzie wynajmowany dzierżawcy, który będzie prowadził dom weselny. W ciągu tygodnia LOK będzie mógł tam podnajmować sale na własne imprezy. Górę zajmą biura i sklepy.
LOK dzierżawił pomieszczenia od spółdzielni od połowy lat 90. Na parterze budynku przy ul. Cichej miał salę widowiskową i wystawową, na pierwszym piętrze pomieszczenia, w których organizowano zajęcia dla grup uczestników kółek plastycznych i muzycznych. W sumie zajmował 1,2 tys. mkw.
Kilka miesięcy temu nowe władze spółdzielni podniosły czynsz najemcom spółdzielczych lokali. Dla LOK ponad dwukrotnie – do 12 zł miesięcznie za metr. Władze miasta, którym podlega ta placówka, zapowiedziały, że tyle płacić nie będą. Chcą budować własną siedzibę. Ale to potrwa co najmniej dwa lata. Miasto nie ma nawet jeszcze działki pod budowę.
– Negocjujemy kupno gruntu, jeśli do tego dojdzie ogłosimy przetarg na dokumentację – zapowiada burmistrz Trąbka. – Liczymy na pozyskanie środków unijnych. To wszystko potrwa.
Zapowiedziami Urzędu Miejskiego denerwuje się prezes Tomasiak.
– Mówią, że będą nasze lokale zajmować nielegalnie? To pójdziemy na drogę sądową, a potem do komornika – zapowiada.
Prezes liczy, że po wyborach będzie miał do czynienia już z nowymi władzami miasta z którymi dojdzie do porozumienia. Niewykluczone, że sam wystartuje do walki o fotel burmistrza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!