Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 stycznia 2018 r.
9:49

Lubelskie: Dominacja PiS, fatalny wynik PO. Jest nowy sondaż

231 143 A A
Radość w lubelskim sztabie PiS po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku
Radość w lubelskim sztabie PiS po wygranych wyborach parlamentarnych w 2015 roku (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się pod koniec grudnia, Prawo i Sprawiedliwość miałoby w naszym województwie dwudziestu posłów – wynika z jednego z najnowszych sondaży. Partia rządząca zdobyłaby w każdym z dwóch okręgów w Lubelskiem po jednym mandacie kosztem Platformy Obywatelskiej

Sondaż dla portalu DoRzeczy.pl przeprowadziła pracownia Estymator. Z badania wynika, że PiS może liczyć na 45,7 proc. poparcia, co w skali kraju przełożyłoby się 265 mandatów.

Obecnie klub partii rządzącej liczy 237 posłów. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska (23,4 proc.), a na trzecim Kukiz’15 (8,3 proc.).

Do Sejmu weszłyby także Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

PiS zyskałoby kosztem PO, która w naszym regionie miałaby tylko trzech posłów

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 143

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:37
+2
Patologia i przyglupy.
Avatar
gość / 3 stycznia 2018 o 10:31
+2
I trzydzieści tysięcy cieluchów znowu zagłosuje na Mazurek, której nie przeszkadzają nawet dzikie bandy, lejące ludzi w mordę na ulicy. Masakra.  Z biedy głosują na biedę intelektualną. Nigdy im się nie poprawi.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 11:27
+1
A gzie ten sondaż był robłony pod kościołem?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 11:23
+1
ha ha ha ha ... to dlaczego przegrywają wszystkie realne wybory uzupełniające ????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 11:10
+1
Znowu propaganda i kłamstwo.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 11:05
+1
Polityka towarzysza Włodzimierza "a ch z tą Polską Wschodnią" przynosi efekty!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:25
+1
socjal robi swoje. a co się stanie jak socjal zabiorą?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:21
+1
Czym was tam na wschodzie przekonali PISowcy? oczywiście ,że Smoleńskiem. Posłuchajcie czasami mądrych ludzi a nie pseudo katolików z PISu. Podoba się wam jak Kaczyński przyjmuje CIAŁO CHRYSTUSA a za chwilę pluje jadem na Polaków? To teraz katolicy są tacy????
Avatar
Ja / 3 stycznia 2018 o 10:15
+1
Przewodniczącym PO na Lubelszczyźnie jest Żuk - prezydent Lublina - jednego z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Nic dziwnego że PO ma u nas tak słaby wynik. Jak Żuk inwestuje przez co jest dług to źle ale jak PiS zadłuża kraj nie robiąc nic oprócz rozdawnictwa nierobom to już jest super.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 10:06
+1
aż dziwne że PiS nie dostał 101%
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 o 11:09
co za stronniczy artykuł ile wam zapłacili za promowanie pisuarów, czy tylko chcecie sie podlizać władzy centralnej? przecież karzdy dobrze wie , że PiS na niczym sie nie zna, jeno 500 plus za które przekupił polaków, a tak to każda ustawa jest bublem prawnym np: zakaz handlu - ponad 30 wyjątków, prawie każdy sie łapie na wyjątek; zakup ziemi- polak musi być ubezpieczony w krus. Niemiec nie bo tam niema krus i możne kupować bez przeszkód wojowanie z Rosją, machanie szabelką a uzależnienie się od rosyjskiego węgla, a może by tak nie robić pod górkę nowej kopalni na Lubelszczyźnie
co za stronniczy artykuł ile wam zapłacili za promowanie pisuarów, czy tylko chcecie sie podlizać władzy centralnej? przecież karzdy dobrze wie , że PiS na niczym sie nie zna, jeno 500 plus za które przekupił polaków, a tak to każda ustawa jest bublem prawnym np: zakaz handlu - ponad 30 wyjątków, prawie każdy sie łapie na wyjątek; zakup ziemi- polak musi być ubezpieczony w krus. Niemiec nie bo tam niema krus i możne kupować bez przeszkód wojowanie z Rosją, machanie szabelką a uzależnienie się od rosyjskiego węgla, a może by tak nie robić p... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 o 21:07
Scyzorykom o sokolych oczach dziekujemy. Jarubasy to cieniasy. Wynik 1,7% = porazka "działaczy" i naszego gwiazdora eurobusola, jako "kompaniero" i prezydent "0".
Avatar
gadzina / 26 stycznia 2018 o 17:18
Ja w to w wojsku dupa a wiezieniu cwel, wiec cwelu morda w kubel
Avatar
Gość / 26 stycznia 2018 o 12:41
PIS jest jak niegdysiejsze Biuro Polityczne partii na niczym się nie zna a do wszystkiego się wcina
Avatar
m / 26 stycznia 2018 o 10:36
ZSL głosów nie zdobyło, a sobie dopisało.
Avatar
lubię swoją wieś / 26 stycznia 2018 o 10:35
undefined napisał:
do gościa z 20.46 widziałeś poparcie 25% PSL w Świętokrzyskiem ? Przekręt jak ..ch..j
 w Świetokrzyskim PSL z Jarubasem wygrywa w cuglach, w ostatnich wyborach samorządowych woj. lubelskiego PSL zdobył o 4 tysiące głosów więcej od PIS, PO się już nie liczy. A przekręconym ch.... to sam jesteś.
Avatar
młody endokrynolog ... / 25 stycznia 2018 o 20:25
...jakoś nie jestem za***ony takimi sondażami! w tym regionie się urodziłem, wychowałem i ukończyłem studia. tak więc posiadłem ogląd sytuacji oraz wiedzę o tutejszych mieszkańcach. na szczęście już mnie to nie dotyczy z powodu planowanej wkrótce emigracji, a więzy rodzinne uległy kompletnemu rozluźnieniu! innymi słowy...oby 'wam się wiodło, ale nie na mój koszt!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 o 18:43
do gościa z 20.46 widziałeś poparcie 25% PSL w Świętokrzyskiem ? Przekręt jak ..ch..j
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 o 08:24
no i jak tu żyć towarzysze?
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 o 20:46
Każde wybory, w których nie przegrywa PIS są najmniej sfałszowane, bo zdrajcy narodu, lewactwo i cykliści, zawsze jakieś lody ukręca - chociaż nigdy nikt nie wie jak :)
Zobacz wszystkie komentarze 143

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 124 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 81 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 8 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 88 24

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach