Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2015 r.
14:25

Wyniki matury 2015: Poszło lepiej niż w ubiegłym roku

0 14 A A
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

Co czwarty maturzysta w Lubelskiem nie zdał egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju. Gorzej poszło absolwentom techników, bo aż 42 procent z nich na maturze podwinęła się noga.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wyniki z egzaminu maturalnego mamy nawet lepsze niż w ubiegłym roku – cieszy się Marzenna Modrzewska-Michalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie. – W tym roku – maturę według nowej formuły zdawało 90 licealistów. Jedna osoba nie zdała. Jest też kilka poprawek z matematyki. Zaś w technikum (uczniowie zdawali maturę na „starych” zasadach-red.) do egzaminu maturalnego przystąpiło 78 osób. Nie zdała jedna. Też jest kilka poprawek z matematyki i jedna z języka niemieckiego. Ogólne rzecz biorąc jest dobrze.

We wtorek CKE i OKE podały wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego, który uczniowie w zależności od szkoły zdawali w dwóch formułach. Jako pierwsi egzamin w nowej formule przystąpili kończący licea ogólnokształcące. Dla absolwentów technikum egzamin dojrzałości się nie zmienił. Do egzaminu w maju przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości jak też ci, którzy maturalny wynik chcieli poprawić.

Ogólnie wyniki tegorocznych matur są lepsze niż w ubiegłym roku. W 2014 r. w Lubelskiem matury nie zdało 30 procent maturzystów, w 2015 r. egzamin maturalny zakończył się sukcesem dla 73 procent zdających. 27 procent – czyli 4762 osoby matury nie zdały, w tym 21 procent absolwentów LO i 42 proc. uczniów, którzy pisali maturę na starych zasadach w tej grupie są absolwenci techników.

Nie dla wszystkich zdających wynik egzaminu był powodem tego, że egzaminu dojrzałości oblali. – 14 prac w Lubelskiem unieważniono na wniosek egzaminatora sprawdzającego – podaje Renata Janicka z lubelskiego biura OKE Kraków. – Dziewięciu uczniów ściągało na egzaminie z matematyki, zaś pięciu uczniów na egzaminie z języka polskiego korzystało z telefonów komórkowych aby spisywać odpowiedzi z opracowań. W większości przypadków chodzi o prywatne licea dla dorosłych. To były pojedyncze przypadku m.in. w Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie czy też Hucie Dąbrowa.

Z kolei w lubelskim „Paderewskim” 28 maturzystom unieważniono egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, bo na sali były słowniki. Uczniowie napisali egzamin z tego przedmiotu jeszcze raz – w czerwcu. – Wszyscy dobrze ten angielski zdali – mówi Adam Kalbarczyk, dyrektor Międzynarodowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Lublinie.

Jak poszło naszym maturzystom? (odsetek sukcesów z wybranych przedmiotów na poziomie podstawowym)*

Nowa formuła

Język polski – 98 proc.

Matematyka – 81 proc.

Język angielski – 96 proc.

Język francuski – 100 proc.

Język niemiecki – 97 proc.

Język rosyjski – 96 proc.

Stara formuła

Język polski – 98 proc.

Matematyka – 63 proc.

Język angielski – 85 proc.

Język francuski – 100 proc.

Język niemiecki – 84 proc.

Język rosyjski – 92 proc.

*Dane OKE w Krakowie

Najlepsi wg Perspektyw

We wtorek portal edukacyjny Perspektywy opublikował Ranking Liceów STEM czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Lista obejmuje 200 najlepszych szkół w Polsce. „Ranking wskazuje licea, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych” – piszą pomysłodawcy.

Nasi w pierwszej setce: Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie (19 miejsce), I LI im. Stanisława Staszica w Lublinie (24 miejsce), I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu (39 miejsce), Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie (70 miejsce), II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (71 miejsce).

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 3 lipca 2015 o 20:57

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

rozwiń
Avatar
ja / 3 lipca 2015 o 20:56

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

rozwiń
Avatar
Antoni / 1 lipca 2015 o 14:36

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

"My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów"  Co to za budowa zdania tłuku?? Masz maturę??

"My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów"  Co to za budowa zdania tłuku?? Masz maturę??

rozwiń
Avatar
absolwent UMCS / 1 lipca 2015 o 14:25

Nie popadajmy w paranoję. Spośród 428 tysięcy osób urodzonych w 1996 roku do matury przystapiło 275 tysięcy osób (w grupie tej są też absolwenci techników z 1995 roku, rocznik podobnie liczny i niewielka liczba osób dorosłych   uzupełniająca wykształcenie). Nie zdała 1/4. Tym samym 206 tysięcy osób zyskało prawo studiowania na uczelni wyższej (prawie połowa rocznika. Zestawmy te liczby z okresem  przedwojennym (koniec lat 30-tych) gdzie maturę uzyskiwało kilkanaście procent rocznika a studiowała z tego niewielka liczba. Teraz uczelnie  biją się o studentów, każdy posiadający maturę ma zagwarantowane miejsce na uczelni wyższej (choć niekoniecznie na wymarzonym kierunku).

Nie popadajmy w paranoję. Spośród 428 tysięcy osób urodzonych w 1996 roku do matury przystapiło 275 tysięcy osób (w grupie tej są też absolwenci techników z 1995 roku, rocznik podobnie liczny i niewielka liczba osób dorosłych   uzupełniająca wykształcenie). Nie zdała 1/4. Tym samym 206 tysięcy osób zyskało prawo studiowania na uczelni wyższej (prawie połowa rocznika. Zestawmy te liczby z okresem  przedwojennym (koniec lat 30-tych) gdzie maturę uzyskiwało kilkanaście procent rocznika a studiowała z tego niewie... rozwiń

Avatar
absolwent UMCS / 1 lipca 2015 o 14:10

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Żałosny jesteś. Wariaci są wszędzie...

Żałosny jesteś. Wariaci są wszędzie...

rozwiń
Avatar
WSEI Lublin / 1 lipca 2015 o 13:46

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...Serdecznie

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów techników. W swojej ofercie dydaktycznej posiadamy również kierunki techniczne: mechanika i budowa maszyn, transport, informatyka. Serdecznie zapraszamy!!!!!

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów techników. W swojej ofercie dydaktycznej posiadamy również kierunki techniczne: mechanika i budowa maszyn, transport, informatyka. Serdecznie zapraszamy!!!!!

rozwiń
Avatar
WSEI Lublin / 1 lipca 2015 o 13:37

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

rozwiń
Avatar
mc2 / 1 lipca 2015 o 08:32

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

Jeżeli poziom matematyki i fizyki będzie w tych szkołach akademicki - to masz rację.

A jeśli nie, po pierwszym roku studiów będzie kłopot z zapełnieniem sal na ćwiczeniach, bo większa część roku ukończy studiowanie bezinżynieryjnie.

A czy wie ktoś, ile osób w technikach nie podchodzi do matury w ogóle? Dlaczego??? Bo jest za trudna np na poziomie podstawowym matematyka? :D

Jeżeli poziom matematyki i fizyki będzie w tych szkołach akademicki - to masz rację.

A jeśli nie, po pierwszym roku studiów będzie kłopot z zapełnieniem sal na ćwiczeniach, bo większa część roku ukończy studiowanie bezinżynieryjnie.

A czy wie ktoś, ile osób w technikach nie podchodzi do matury w ogóle? Dlaczego??? Bo jest za trudna np na poziomie podstawowym matematyka? :D

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:13
W Paderewskim pisali już maturę ponowną... proszę o sprostowanie informacji.
Avatar
Sulima / 30 czerwca 2015 o 20:16

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

rozwiń
Avatar
ja / 3 lipca 2015 o 20:57

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

rozwiń
Avatar
ja / 3 lipca 2015 o 20:56

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

Nie  zgadzam  się .............nie  wszyscy  muszą mieć  maturę i   też nie wszyscy powinni studiować . Teraz każdy kto  ma   pieniądze może studiować bez względu na to  jak się uczył i jak  zdał maturę . Studia powinny być  dla tych , którzy  naprawdę coś z siebie  dają  a   nie tylko  są  na liscie  studenów. Płacę  i  wymagam -  tak  jest teraz. 

rozwiń
Avatar
Antoni / 1 lipca 2015 o 14:36

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

"My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów"  Co to za budowa zdania tłuku?? Masz maturę??

"My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów"  Co to za budowa zdania tłuku?? Masz maturę??

rozwiń
Avatar
absolwent UMCS / 1 lipca 2015 o 14:25

Nie popadajmy w paranoję. Spośród 428 tysięcy osób urodzonych w 1996 roku do matury przystapiło 275 tysięcy osób (w grupie tej są też absolwenci techników z 1995 roku, rocznik podobnie liczny i niewielka liczba osób dorosłych   uzupełniająca wykształcenie). Nie zdała 1/4. Tym samym 206 tysięcy osób zyskało prawo studiowania na uczelni wyższej (prawie połowa rocznika. Zestawmy te liczby z okresem  przedwojennym (koniec lat 30-tych) gdzie maturę uzyskiwało kilkanaście procent rocznika a studiowała z tego niewielka liczba. Teraz uczelnie  biją się o studentów, każdy posiadający maturę ma zagwarantowane miejsce na uczelni wyższej (choć niekoniecznie na wymarzonym kierunku).

Nie popadajmy w paranoję. Spośród 428 tysięcy osób urodzonych w 1996 roku do matury przystapiło 275 tysięcy osób (w grupie tej są też absolwenci techników z 1995 roku, rocznik podobnie liczny i niewielka liczba osób dorosłych   uzupełniająca wykształcenie). Nie zdała 1/4. Tym samym 206 tysięcy osób zyskało prawo studiowania na uczelni wyższej (prawie połowa rocznika. Zestawmy te liczby z okresem  przedwojennym (koniec lat 30-tych) gdzie maturę uzyskiwało kilkanaście procent rocznika a studiowała z tego niewie... rozwiń

Avatar
absolwent UMCS / 1 lipca 2015 o 14:10

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

Żałosny jesteś. Wariaci są wszędzie...

Żałosny jesteś. Wariaci są wszędzie...

rozwiń
Avatar
WSEI Lublin / 1 lipca 2015 o 13:46

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...Serdecznie

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów techników. W swojej ofercie dydaktycznej posiadamy również kierunki techniczne: mechanika i budowa maszyn, transport, informatyka. Serdecznie zapraszamy!!!!!

Zapraszamy serdecznie wszystkich absolwentów techników. W swojej ofercie dydaktycznej posiadamy również kierunki techniczne: mechanika i budowa maszyn, transport, informatyka. Serdecznie zapraszamy!!!!!

rozwiń
Avatar
WSEI Lublin / 1 lipca 2015 o 13:37

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

To są nasze postulaty. Od dawna zgłaszane. Też uważamy, że należy dać młodym ludziom szansę. Dziś od dyplomu wyższej uczelni ważniejsze są praktyka i doświadczenie. My dzięki praktykom wypuszczamy na rynek pracy dobrze przygotowanych do pracy absolwentów. Znane są przypadki ludzi, którzy pokończyli UMCS nigdzie nie mogą znaleźć pracy, bez celu wałęsają się po mieście, pokończyli jako narkomani czy alkoholicy, wylądowali w szpitalach  psychiatrycznych. Naszych absolwentów to nie dotyczy.

rozwiń
Avatar
mc2 / 1 lipca 2015 o 08:32

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

Jeżeli poziom matematyki i fizyki będzie w tych szkołach akademicki - to masz rację.

A jeśli nie, po pierwszym roku studiów będzie kłopot z zapełnieniem sal na ćwiczeniach, bo większa część roku ukończy studiowanie bezinżynieryjnie.

A czy wie ktoś, ile osób w technikach nie podchodzi do matury w ogóle? Dlaczego??? Bo jest za trudna np na poziomie podstawowym matematyka? :D

Jeżeli poziom matematyki i fizyki będzie w tych szkołach akademicki - to masz rację.

A jeśli nie, po pierwszym roku studiów będzie kłopot z zapełnieniem sal na ćwiczeniach, bo większa część roku ukończy studiowanie bezinżynieryjnie.

A czy wie ktoś, ile osób w technikach nie podchodzi do matury w ogóle? Dlaczego??? Bo jest za trudna np na poziomie podstawowym matematyka? :D

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:13
W Paderewskim pisali już maturę ponowną... proszę o sprostowanie informacji.
Avatar
Sulima / 30 czerwca 2015 o 20:16

Czas skończyć ze zdawalnością matury. Powinna ona wygladać jak egzamin gimnazjalny. Każdy absolwent szkoły średniej powinien mieć obowiązek do niej przystąpić jednocześnie nie móc jej nie zdać. Powinniśmy dać młodym ludziom szansę równocześnie chroniąc kadrę naukową. Zresztą po ch...rę studentowi AWF czy Akademii Sztuk Pięknych matura. Ktoś może mieć talent nie mając jednocześnie głowy do nauki...Ps. Powinniśmy dać wszystkim młodym ludziom, którzy skończyli szkoły średnie możliwość studiowania. Niech i studiuje te 80% populacji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek.

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

Pełna racja. Wystarczy popatrzeć na zdawalność matury w technikach. Zamiast ludzie po technikum być z urzędu przyjmowani na politechnikę to muszą pisać jakąś głupią maturę a jak się na studia dostaną to są tak samo traktowani jak ludzie po LO...

rozwiń