poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Miłocin: Wybudowali boiska za pół miliona złotych

  Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Miłocina mogą już korzystać z nowych boisk ( UG Wojciechów)
Mieszkańcy Miłocina mogą już korzystać z nowych boisk ( UG Wojciechów)

Zaledwie w dwa miesiące powstał imponujący kompleks sportowy, z którego będą korzystali mieszkańcy trzech gmin. – Już szykujemy się do organizacji sportowego turnieju miast i gmin – zapowiadają działacze.

Gmina Wojciechów zakończyła już budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej w Miłocinie. W jego skład wchodzą dwa boiska: jedno trawiaste do piłki nożnej, a drugie wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego. Jest też pięciotorowa bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią w dal i plac zabaw dla dzieci.

– Na razie nie można korzystać jedynie z boiska piłkarskiego, na którym jest posiana trwa i musi się ukorzenić. Chcemy oddać go w użytkowanie dopiero po wakacjach 2012 roku – mówi Jan Czyżewski, wójt gminy Wojciechów.

Budowa trwała ponad dwa miesiące i pochłonęła blisko pół miliona złotych. Gmina wyda jednak tylko niespełna 100 tys. zł. Reszta pochodzi ze środków unijnych, pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Zielony pierścień”.

– Bardzo dobrze, że taki obiekt wreszcie u nas powstał, bo jest bardzo potrzebny – uważa Marian Górniak z Miłocina. – Mamy dużo młodzieży, która garnie się do sportu. A przy okazji skorzystamy też i my, starsi.

Dzięki inwestycji zmieniło się też otoczenie szkoły. Na placu przy budynku wyłożono kostką brukową miejsca parkingowe i drogi dojazdowe.

– Z kompleksu mogą korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale również inni mieszkańcy Miłocina i okolicznych miejscowości. Obiekt ma świetne położenie, bo znajduje się na styku gmin Wojciechów, Jastków i Nałęczów – podkreśla Czyżewski.

Swoje imprezy zamierza tam organizować lokalne stowarzyszenie "U Źródeł Ciemięgi”, które zajmuje się m.in. promocją sportu i rekreacji w swojej miejscowości.

– Już szykujemy się do organizacji sportowego turnieju miast i gmin, który planujemy w maju lub czerwcu przyszłego roku – zapowiada Krzysztof Górecki, prezes stowarzyszenia. – Jedyny problem to brak szatni i sanitariatów, ale być może uda się go jakoś rozwiązać.

Podobne obiekty gmina wybudowała też w kilku innych miejscowościach, gdzie znajdują się szkoły, m.in. w Palikijach. Wyjątkiem są Łubki, gdzie nie pozwala na to ukształtowanie terenu. W samym Wojciechowie trwa zaś największa inwestycja sportowa – budowa hali.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!