piątek, 22 maja 2015 r.

Dziś sprawdzian szóstoklasisty 2009 Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi

Dodano: 2 kwietnia 2009, 10:51

Którędy bociany odlatują do Afryki? Jaki pensjonat wybrać na wakacje, jeśli jedziemy z psem? Na takie i inne pytania odpowiadali uczniowie klas VI piszący test kompetencji 2009.Zobacz jak wyglądał test szóstoklasisty 2009

WIDEO

Efekt? Wszystkie drzwi do szkoły zostały zamknięte na klucz. Wejść mogły tylko osoby upoważnione. A wszystkie gabloty na korytarzu zostały zasłonięte. - Są tam różne informacje tematyczne, np. przyrodnicze i matematyczne - wyjaśnia Noskiewicz. - Gabloty mogłyby więc posłużyć piszącym jako ściągawka.

Tym bardziej, że - jak się później okazało - większość pytań dotyczyła właśnie przyrody. W pierwszej części, na podstawie tekstu o bocianach, uczniowie musieli odpowiedzieć na kilka pytań, m.in. o trasę przelotu ptaków do Afryki, o rozpiętość ich skrzydeł i długość lotu. Druga część to opowieść o koniu i kilka pytań na jej temat. Dalej: kilka zadań matematycznych.

- To było najtrudniejsze - przyznaje Maja Święs, szóstoklasistka ze Świdnika. - Musieliśmy policzyć, ile będzie kosztował przejazd samochodem do stadniny, gdy znaliśmy odległość, cenę litra paliwa i wiedzieliśmy, ile spala samochód - wyjaśnia Maja.

Na koniec uczniowie musieli napisać własne opowiadanie o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem.

Wyniki będą ogłoszone pod koniec maja. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeżeli uczeń chce kontynuować naukę w gimnazjum spoza jego rejonu, liczba uzyskanych punktów może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły.

Odpowiedzi do testów pochodzą ze strony www.echodnia.eu


Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje