niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Nie będzie hucznego otwarcia mostu w Kamieniu. Przecięcie wstęgi dopiero po wyborach

Autor: Paweł Puzio

Fot. Andrzej Gwozda/ZDW<br />
Fot. Andrzej Gwozda/ZDW

Miał być minister, marszałkowie i grupowe przecinanie wstęgi. Uroczystego otwarcia mostu w Kamieniu jednak w sobotę nie będzie. Powód? Nadchodzące wybory.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Uroczystości z okazji otwarcia nowej przeprawy przez Wisłę w sobotę nie będzie. W czwartek wieczorem marszałek Sławomir Sosnowski wycofał się z tego pomysłu.

– W związku z tym, że oddanie do użytku mostu w miejscowości Kamień, jest przez wiele osób wykorzystywane do zbijania kapitału politycznego i pozyskiwania poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski zdecydował o przesunięciu tego wydarzenia na inny termin – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Beatę Górka, rzeczniczki marszałka. – Za głęboko niewłaściwe marszałek uważa wikłanie w konteksty polityczne inwestycji tak ważnej i wyczekiwanej zarówno przez mieszkańców regionu, jak i gmin Łaziska i Solec. Most to coś, co łączy, a nie dzieli.

Na szczęście termin i godzina otwarcia nie zmieniły się. W sobotę o godz.15 znikną barierki i kierowcy będą mogli pojechać nową przeprawą.

– Muszą zachować czujność, bo po stronie mazowieckiej nie dokończono jeszcze prac przy budowie 1,7-kilometrowego dojazdu. Kierowcy będą formalnie jechać po placu budowy. O zwężeniu i ograniczeniu prędkości będą informować odpowiednie znaki– mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Marszałek z przecinania wstęgi jednak nie rezygnuje. Uroczystość na nowym moście będzie. Tylko po wyborach.

Most czekał na drogę

Nowa przeprawa ponownie połączy oba brzegi Wisły – poprzednią drewnianą spaliły we wrześniu 1939 roku wycofujące się wojska polskie. Budowa rozpoczęła się 31 sierpnia 2012 r. Most był gotowy już w czerwcu br., jednak kierowcy nie mogli z niego korzystać, bo po stronie mazowieckiej wciąż nie było przejazdu. Koszt budowy to ponad 215 mln zł (unijne dofinansowanie - 179 mln zł).

Gość
Gość
jolanta
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2015 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za kilka dni
Rozwiń
Gość
Gość (31 października 2015 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za miesiąc wojna !
Rozwiń
jolanta
jolanta (22 października 2015 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nazwa mostu jest najmniej istota, ale kampania rządzi się swoimi prawami. Po wyborach ani Soboń, ani Rodzik nie będą pamiętali, że taki most istnieje. Niemniej jest to sygnał, że nadchodzi era nazywania wszystkiego imieniem świętych i wielce zasłużonych dla Polski. Nie wiem tylko czy cieszyć się czy płakać.

Rozwiń
Gość
Gość (18 października 2015 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwne, ale przedstawiciele mazowieckiego twierdzą, że w całości sfinansowali inwestycję. Zatem: ktoś "przytulił" parę groszy?
Rozwiń
Rubin
Rubin (18 października 2015 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Koszt budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z budową dróg dojazdowych, wynoszący ponad 236 mln zł, sfinansowany został przez województwo lubelskie (66,16 mln zł), województwo mazowieckie ("ledwie" 50 mln zł) oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (120 mln zł) - mazowieckie nawet nie zdążyło z budową drogi dojazdowej.

czyli jak by nie patrzeć lubelskie wydało więcej niż mazowieckie. Ale że przed wyborami nie otworzyli to dziwne. choć może i dobrze zaraz by jakieś kłutnie  były a po 25 do następnych wyborów 3 lata to nie trzeba się pyszczyć jak sobor przed kamerami.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!