środa, 24 maja 2017 r.

Lubelskie

Nie wpuszczą obcego kapitału

Dodano: 16 stycznia 2002, 21:37

Kupcy zrobią wszystko, aby zablokować budowę największego – mającego mieć nawet 6 tys. mkw. – w mieście supermarketu. Uważają, że inwestor – Quada-Projekt – podpisując akt notarialny dopuścił się nieprawidłowości.
– W jedności siła. Musimy działać szybko i skutecznie. Z końcem roku wyczerpią się nasze możliwości obrony przed powstaniem nowego supermarketu w centrum miasta – uważa Marek Flasiński, wiceprezes Puławskiej Izby Gospodarczej.
Także pięćdziesięciu kupców z tzw. Manhattanu oraz z targowiska przy ul. Piaskowej zastanawia się nad skutecznymi rozwiązaniami, które obronią rodzimy handel przed napływem spekulacyjnego kapitału z Niemiec. W tej sprawie wszyscy się spotkali.
– Domagamy się uzupełnienia projektu przez niemiecką firmę – mówi Tadeusz Jędrzejczyk, członek zarządu PIG. – A koronnym argumentem przeciwko budowie supermarketu na terenie byłej jednostki wojskowej może być brak dokumentów z inwentaryzacji zieleni oraz brak pozwolenia na wycinkę drzew. Wiem, że uzyskanie takiego pozwolenia nie będzie łatwe.
Wiele gorzkich słów padło pod adresem władz miasta, które działkę o pow. 1,24 ha sprzedały wrocławskiej firmie Quada-Projekt, spółce- córce Quada-Baumanagement z Monachium za 1.580 tys. zł. Przedstawiciele izby uważają, że firma wprowadziła sygnatariuszy aktu notarialnego w błąd. W związku z tym PIG złożyła doniesienie do puławskiej prokuratury. – Podpisanie aktu notarialnego odbyło się z niedopełnieniem wszystkich wymaganych obowiązków prawnych przez firmę Quada. Uważam, że na tym etapie istnieje szansa na jego unieważnienie – mówi radny Andrzej Mitruczuk.
Próba skontaktowania się z inwestorem spełzła na niczym. W Urzędzie Miasta w Puławach poinformowano nas, że dysponują jedynie numerem komórkowym, którego nie mogą udostępniać. Udało się nam zdobyć tylko wrocławski adres. Jednak informacja telefoniczna w tym mieście stwierdziła, że pod takim adresem tej firmy nie ma. – No chyba, że numer jest zastrzeżony albo korzystają grzecznościowo z telefonu innego użytkownika – stwierdziła telefonistka.
Zarzutów kupców ani sprawy wiarygodności inwestora nie skomentował nikt z władz Puław. Wczoraj byli nieuchwytni.
– W dziale, który zajmuje się sektorem budowlanym i supermarketami stwierdzili, że nie słyszeli o puławskiej inwestycji Quada-Projekt. Ale firmy nie mają obowiązku zgłaszania się do nas – usłyszeliśmy w biurze prasowym Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych w Warszawie.
Do sprawy wrócimy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24