poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nie wpuszczą obcego kapitału

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2002, 21:37

Kupcy zrobią wszystko, aby zablokować budowę największego – mającego mieć nawet 6 tys. mkw. – w mieście supermarketu. Uważają, że inwestor – Quada-Projekt – podpisując akt notarialny dopuścił się nieprawidłowości.
– W jedności siła. Musimy działać szybko i skutecznie. Z końcem roku wyczerpią się nasze możliwości obrony przed powstaniem nowego supermarketu w centrum miasta – uważa Marek Flasiński, wiceprezes Puławskiej Izby Gospodarczej.
Także pięćdziesięciu kupców z tzw. Manhattanu oraz z targowiska przy ul. Piaskowej zastanawia się nad skutecznymi rozwiązaniami, które obronią rodzimy handel przed napływem spekulacyjnego kapitału z Niemiec. W tej sprawie wszyscy się spotkali.
– Domagamy się uzupełnienia projektu przez niemiecką firmę – mówi Tadeusz Jędrzejczyk, członek zarządu PIG. – A koronnym argumentem przeciwko budowie supermarketu na terenie byłej jednostki wojskowej może być brak dokumentów z inwentaryzacji zieleni oraz brak pozwolenia na wycinkę drzew. Wiem, że uzyskanie takiego pozwolenia nie będzie łatwe.
Wiele gorzkich słów padło pod adresem władz miasta, które działkę o pow. 1,24 ha sprzedały wrocławskiej firmie Quada-Projekt, spółce- córce Quada-Baumanagement z Monachium za 1.580 tys. zł. Przedstawiciele izby uważają, że firma wprowadziła sygnatariuszy aktu notarialnego w błąd. W związku z tym PIG złożyła doniesienie do puławskiej prokuratury. – Podpisanie aktu notarialnego odbyło się z niedopełnieniem wszystkich wymaganych obowiązków prawnych przez firmę Quada. Uważam, że na tym etapie istnieje szansa na jego unieważnienie – mówi radny Andrzej Mitruczuk.
Próba skontaktowania się z inwestorem spełzła na niczym. W Urzędzie Miasta w Puławach poinformowano nas, że dysponują jedynie numerem komórkowym, którego nie mogą udostępniać. Udało się nam zdobyć tylko wrocławski adres. Jednak informacja telefoniczna w tym mieście stwierdziła, że pod takim adresem tej firmy nie ma. – No chyba, że numer jest zastrzeżony albo korzystają grzecznościowo z telefonu innego użytkownika – stwierdziła telefonistka.
Zarzutów kupców ani sprawy wiarygodności inwestora nie skomentował nikt z władz Puław. Wczoraj byli nieuchwytni.
– W dziale, który zajmuje się sektorem budowlanym i supermarketami stwierdzili, że nie słyszeli o puławskiej inwestycji Quada-Projekt. Ale firmy nie mają obowiązku zgłaszania się do nas – usłyszeliśmy w biurze prasowym Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych w Warszawie.
Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!