sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Nie wyrzucaj jedzenia, oddaj biednym. Uczniowie zrobili specjalny pojemnik

Dodano: 15 kwietnia 2016, 20:06

Sam kontener na żywność, choć bardzo potrzebny, nie rozwiązuje problemu dożywiania w Dęblinie. Tylko w ubiegłym roku tutejszy ośrodek pomocy rozdał blisko 19 ton żywności<br />
Sam kontener na żywność, choć bardzo potrzebny, nie rozwiązuje problemu dożywiania w Dęblinie. Tylko w ubiegłym roku tutejszy ośrodek pomocy rozdał blisko 19 ton żywności

Kupiłeś za dużo jedzenia i już wiesz, że część się może zmarnować? W Dęblinie zbędną żywność można wkładać do specjalnego kontenera dla potrzebujących.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

To jeden z pierwszych w regionie punktów zbiórki żywności. – To bardzo potrzebna inicjatywa, bo w Dęblinie jest blisko tysiąc osób, które korzystają z pomocy społecznej. Dotyczy to w sumie 416 rodzin. Na 16 tysięcy mieszkańców to całkiem sporo – mówi Monika Kośmińska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie.

Chodzi o punkt, w którym zbierana jest żywność dla osób jej potrzebujących. Można tam przynosić m.in. pieczywo oraz produkty z długim terminem ważności. W Dęblinie taki kontener jest już na osiedlu 15 Pułku Piechoty Wilków. Pomysłodawczynią jest Urszula Czarnecka, przewodnicząca zarządu osiedla.

– Takie pojemniki na żywność są już od dawna w większych miastach, więc pomyślałam, że można coś takiego zorganizować również w Dęblinie – mówi Czarnecka. – Inicjatywa się przyjęła, problem jednak z tym, że potrzebujących, którzy korzystają z tej żywności, ciągle przybywa. Dlatego chcemy zachęcić jak najwięcej osób, żeby dzieliły się żywnością.

Pojemnik na żywność wykonali uczniowie Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. – Niestety na początku nie było odzewu jeśli chodzi o wykonanie kontenera. Zwróciłam się więc z prośbą o pomoc do dyrektora tego zespołu. Kontener wykonali uczniowie na zasadzie wolontariatu – opowiada Czarnecka. – Został wykonany bardzo profesjonalnie. Kratki na spodzie pojemnika zapewniają dobrą wentylację żywności. Napisy z zielonej folii odblaskowej i projekt logo – ręka przekazująca serce zostały ufundowane przez firmę Blue Brand z Siedlec.

Szefowa OPS w Dęblinie dodaje, że kolejny kontener może powstać na osiedlu Lotnisko. – Jestem członkiem zarządu tego osiedla i podjęliśmy już pewne kroki, żeby taki kontener stanął także u nas – mówi Kośmińska.

Czytaj więcej o: pomoc charytatywna Dęblin jedzenie
pani od chemii ...
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pani od chemii ...
pani od chemii ... (16 kwietnia 2016 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...zawsze i chętnie dokładam do koszy wystawianych w marketach. Chojnie wynagradzam zaangażowanie wolontariuszy WOŚP . Robię to jednak z coraz bardziej mieszanymi uczuciami. Żaden dotychczasowy rząd nie zabrał się za walkę ze strukturalną biedą. A tak naprawdę potrzeba jest dać wielu tym uzależnionym od wsparcia, szanse na zdobycie zawodu, a więc przybliżyć ich do coraz bardziej wymagającego rynku pracy! Oczywiście to kosztuje wielkie pieniądze, ale nasz drogi Kościół kosztuje jeszcze więcej i politycy chętnie wrzucają tym kanaliom kolejne miliardy ... 

Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sanepid ich zniszczy

to nie miej pretensji do sanepidu tylko do pieprzonego rządu, to oni takie wydają przepisy ab wszystkich uczciwych po drodze niszczyć, sanepid tylko wykonuje to co nakazują przepisy, a jeszcze do tego zawistni ludzie skarzą         

Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl/

nie masz gdzie wsadzić, to w drzwi i na wilka - auuuuuuuu

Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sanepid ich zniszczy
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2016 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteś samotny/samotna? poznajmy się :) http://www.poznajki.pl/

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!