Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 czerwca 2016 r.
10:48

Od lat chcą zbudować dom, ale nie mogą dostać warunków zabudowy. "To zemsta urzędu"

0 31 A A
Gdyby nie upór urzędów, to w tym miejscu już dawno stałby dom – twierdzi Wanda Kotowska
Gdyby nie upór urzędów, to w tym miejscu już dawno stałby dom – twierdzi Wanda Kotowska

Rodzina Kotowskich z Radawca chce wybudować dom, ale od lat nie może uzyskać warunków zabudowy. – To zemsta za inną sprawę, związaną z wójtem gminy – twierdzą Kotowscy i kierują do sądu sprawę o odszkodowanie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Gdyby nie upór urzędów, to w tym miejscu już dawno stałby dom jak z marzeń – twierdzi Wanda Kotowska, oprowadzając nas po działce w pobliżu drogi.

W 2000 roku Kotowscy kupili w Radawcu w gminie Konopnica gospodarstwo o powierzchni 1,7 ha, na które składało się kilka działek. Rok później rodzina otrzymała informację z wydziału ksiąg wieczystych, że jedna z działek – 20 arowa – została wykreślona z ich księgi i wpisana do księgi innej osoby.

– Wniosek o wykreślenie złożył ojciec wójta Konopnicy, który uprawiał tę działkę – opowiada Kotowska.
Okazało się, że przepisanie działki nastąpiło w wyniku przestępstwa, za co 3 lata temu trzy osoby zostały skazane z warunkowym zawieszeniem wykonania kary więzienia i grzywny. – To, że od 2011 r. nie możemy uzyskać warunków zabudowy, to zemsta za tę sprawę – twierdzi Kotowska.

Dziś działka jest już wpisana do księgi wieczystej Kotowskich, ale wciąż nie jest im wydana. Kotowscy walczą o to w sądzie. – Wójt, któremu ojciec przepisał ziemię, nie stawia się na procesie i sprawa nie może się skończyć. Trwa to już blisko 2 lata – podkreśla Kotowska.

Kolejny termin posiedzenia sądu w tej sprawie wyznaczono na 11 lipca. – Nie wiem, czy tym razem wójt przyjdzie do sądu – mówi Kotowska. – To musiałby być jakiś cud. – Sąd do tych nieobecności podchodzi dość spolegliwie – komentuje mec. Rafał Choroszyński, adwokat Kotowskich.

Oficjalnie Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica, nie chce komentować sprawy. W nieoficjalnej rozmowie twierdzi, że jego obecność w sądzie nie jest konieczna i nie to jest przyczyną, że sąd nie wydał jeszcze decyzji. Twierdzi też, że chodzi o prywatną sprawę, która nie ma nic wspólnego z pełnioną przez niego funkcją. Dotyczy to również wydania Kotowskim warunków zabudowy. Zdaniem wójta, rodzina takich warunków nie uzyskała, bo nie pozwala na to prawo.

Wtóruje mu Adam Kuna, wójt sąsiedniej gminy Niedrzwica Duża, który obecnie zajmuje się tą sprawą i już pięciokrotnie wydał Kotowskim decyzję odmowną. – Powody są takie, że jest to teren zalewowy – wyjaśnia Kuna. – Działka leży pośrodku dwóch cieków wodnych. Rodzina dostała wcześniej zgodę na wybudowanie stawu. To, że państwo Kotowscy podnieśli ten teren, nawożąc ziemię, nie znaczy, że teraz działka nadaje się pod budowę domu. Teren jest zaledwie 40 cm ponad lustrem akwenu. Woda zalewałaby piwnice.

Wójt Niedrzwicy Dużej odpiera też zarzuty o stronniczość. – To nie jest tak, że decyzję administracyjną wydaje się znajomym, a nieznajomym się jej nie wydaje. Robi się to pod kątem zgodności z prawem – podkreśla Kuna.

Tymczasem przed sądem Kotowscy będą się domagać od wójta gminy Konopnica odszkodowania za przewlekłość postępowania w wysokości 250 tys. złotych.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielbiciel / 7 czerwca 2016 o 16:31
Tam gdzie kuna tam kłopoty?
Avatar
Gość / 7 czerwca 2016 o 10:31
Ja czegoś nie rozumiem - jak działka została wykreślona z księgi? Czy to nie przypadkiem właściciel został zmieniony na nowego w Księgach Wieczystych?
Avatar
oinochoe / 7 czerwca 2016 o 00:34
Nie leć ze mną w s i u s i a k a !!!! Nie udawaj wariata!!!! Trąby powietrzne czyhają. Zobaczysz, gdzie je skieruję za moją krzywdę. Zrozumiałeś!!!!
Avatar
coniosis / 7 czerwca 2016 o 00:28
Dom na drzewie też rozwiąże problem. Ale Ci ludzie nie mają w ręku AKTU WŁASNOŚĆI ziemi, na której ma stanąć dom. Nikt nie wie w imię czego giną ludzie, zwykle niewinni. Ayrton Senna - zginął, by dać wykształcenie dwunastu milionom Brazylijczyków. Zbadano dokładnie, co się stanie, gdy kierowca uderzy w silną przeszkodę. Wiadomo było, że wtedy nie ma on żadnych szans. Element zawieszenia miał uderzyć tak, by kierowca odszedł natychmiast. Pod pretekstem zwiększenia miejsca dla kierowcy zmniejszono wymiary drążka kierownicy i dano nań gorszy materiał. Drążek musiał pęknąć. I pekł, ale na zakręcie, który każdy by pokonał bez problemu. To było perfidne morderstwo. Ayrton Senna został zamordowany!!!! Nie leć ze mną w k i n d y b a ł a nadal. Zrozumiałeś!!!!
Dom na drzewie też rozwiąże problem. Ale Ci ludzie nie mają w ręku AKTU WŁASNOŚĆI ziemi, na której ma stanąć dom. Nikt nie wie w imię czego giną ludzie, zwykle niewinni. Ayrton Senna - zginął, by dać wykształcenie dwunastu milionom Brazylijczyków. Zbadano dokładnie, co się stanie, gdy kierowca uderzy w silną przeszkodę. Wiadomo było, że wtedy nie ma on żadnych szans. Element zawieszenia miał uderzyć tak, by kierowca odszedł natychmiast. Pod pretekstem zwiększenia miejsca dla kierowcy zmniejszono wymiary drążka kierownicy i dano nań gorszy... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 22:36
Proszę zbudować dom na kólkach - jak Drzymała. Kólka z taboru kolejowego i po sprawie ;) Na stałe nie przytwierdzony do podłoża nie wymaga urzedniczych pieczątek.
Avatar
slorp / 6 czerwca 2016 o 22:12
Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestepców jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Za tę zbrodnię powinna być bardzo surowa kara. Kto tu kusi los? Mnie jest obojętne. Ma być sprawiedliwie!!!! W przeciwnym razie nastąpi odjazd do Św. Piotra. Na 100%.
Avatar
demonial / 6 czerwca 2016 o 21:32
Jak zwykle nie czytam dokładnie. Ich własność jest wpisana do księgi wieczystej. Jeśli tak, to muszą zdobyć ten dokument. Trzeba ten akt własności wyegzekwować na drodze sądowej. To jest potworna zbrodnia przeciwko ludzkości. Zbrodnie przeciwko ludzkości to nie tylko unicestwianie. Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestępców. Nie pójdę po nich, bo po zbyt wielu musiałbym pójść. Mogę ich wysłać do Św. Piotra bez wychodzenia z domu, ale niem mam przed sobą dowodów wystarczających na odesłanie ich do innej rzeczywistości.
Jak zwykle nie czytam dokładnie. Ich własność jest wpisana do księgi wieczystej. Jeśli tak, to muszą zdobyć ten dokument. Trzeba ten akt własności wyegzekwować na drodze sądowej. To jest potworna zbrodnia przeciwko ludzkości. Zbrodnie przeciwko ludzkości to nie tylko unicestwianie. Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestępców. Nie pójdę po nich, bo po zbyt wielu musiałbym pójść. Mogę ich wysłać do Św. Piotra bez wychodzenia z domu, ale niem mam przed sobą dowodów wystar... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:24
Wójt gminy konopnica robi co chce razem z całą swoją sitwą. Myśli ze jak jest jest wójtem to jest "Panem Bogiem", ale niech wie ze wszystko ma swój początek i koniec. I niech się liczy z tym ze jak jego czas urzędowania się skończy to jego prywatne życie tez się skończy w tej gminie
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:08
Qwerty
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 16:34
Każdy w najbliżej okolicy ma mokro w piwnicy taki teren, i Pan Wójt, I jego Tato każdy... i tyle.
Avatar
wielbiciel / 7 czerwca 2016 o 16:31
Tam gdzie kuna tam kłopoty?
Avatar
Gość / 7 czerwca 2016 o 10:31
Ja czegoś nie rozumiem - jak działka została wykreślona z księgi? Czy to nie przypadkiem właściciel został zmieniony na nowego w Księgach Wieczystych?
Avatar
oinochoe / 7 czerwca 2016 o 00:34
Nie leć ze mną w s i u s i a k a !!!! Nie udawaj wariata!!!! Trąby powietrzne czyhają. Zobaczysz, gdzie je skieruję za moją krzywdę. Zrozumiałeś!!!!
Avatar
coniosis / 7 czerwca 2016 o 00:28
Dom na drzewie też rozwiąże problem. Ale Ci ludzie nie mają w ręku AKTU WŁASNOŚĆI ziemi, na której ma stanąć dom. Nikt nie wie w imię czego giną ludzie, zwykle niewinni. Ayrton Senna - zginął, by dać wykształcenie dwunastu milionom Brazylijczyków. Zbadano dokładnie, co się stanie, gdy kierowca uderzy w silną przeszkodę. Wiadomo było, że wtedy nie ma on żadnych szans. Element zawieszenia miał uderzyć tak, by kierowca odszedł natychmiast. Pod pretekstem zwiększenia miejsca dla kierowcy zmniejszono wymiary drążka kierownicy i dano nań gorszy materiał. Drążek musiał pęknąć. I pekł, ale na zakręcie, który każdy by pokonał bez problemu. To było perfidne morderstwo. Ayrton Senna został zamordowany!!!! Nie leć ze mną w k i n d y b a ł a nadal. Zrozumiałeś!!!!
Dom na drzewie też rozwiąże problem. Ale Ci ludzie nie mają w ręku AKTU WŁASNOŚĆI ziemi, na której ma stanąć dom. Nikt nie wie w imię czego giną ludzie, zwykle niewinni. Ayrton Senna - zginął, by dać wykształcenie dwunastu milionom Brazylijczyków. Zbadano dokładnie, co się stanie, gdy kierowca uderzy w silną przeszkodę. Wiadomo było, że wtedy nie ma on żadnych szans. Element zawieszenia miał uderzyć tak, by kierowca odszedł natychmiast. Pod pretekstem zwiększenia miejsca dla kierowcy zmniejszono wymiary drążka kierownicy i dano nań gorszy... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 22:36
Proszę zbudować dom na kólkach - jak Drzymała. Kólka z taboru kolejowego i po sprawie ;) Na stałe nie przytwierdzony do podłoża nie wymaga urzedniczych pieczątek.
Avatar
slorp / 6 czerwca 2016 o 22:12
Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestepców jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Za tę zbrodnię powinna być bardzo surowa kara. Kto tu kusi los? Mnie jest obojętne. Ma być sprawiedliwie!!!! W przeciwnym razie nastąpi odjazd do Św. Piotra. Na 100%.
Avatar
demonial / 6 czerwca 2016 o 21:32
Jak zwykle nie czytam dokładnie. Ich własność jest wpisana do księgi wieczystej. Jeśli tak, to muszą zdobyć ten dokument. Trzeba ten akt własności wyegzekwować na drodze sądowej. To jest potworna zbrodnia przeciwko ludzkości. Zbrodnie przeciwko ludzkości to nie tylko unicestwianie. Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestępców. Nie pójdę po nich, bo po zbyt wielu musiałbym pójść. Mogę ich wysłać do Św. Piotra bez wychodzenia z domu, ale niem mam przed sobą dowodów wystarczających na odesłanie ich do innej rzeczywistości.
Jak zwykle nie czytam dokładnie. Ich własność jest wpisana do księgi wieczystej. Jeśli tak, to muszą zdobyć ten dokument. Trzeba ten akt własności wyegzekwować na drodze sądowej. To jest potworna zbrodnia przeciwko ludzkości. Zbrodnie przeciwko ludzkości to nie tylko unicestwianie. Antypolskie odebranie prawa do własności i prawa do radości z tej własności, która jest zawieszona przez przestępców. Nie pójdę po nich, bo po zbyt wielu musiałbym pójść. Mogę ich wysłać do Św. Piotra bez wychodzenia z domu, ale niem mam przed sobą dowodów wystar... rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:24
Wójt gminy konopnica robi co chce razem z całą swoją sitwą. Myśli ze jak jest jest wójtem to jest "Panem Bogiem", ale niech wie ze wszystko ma swój początek i koniec. I niech się liczy z tym ze jak jego czas urzędowania się skończy to jego prywatne życie tez się skończy w tej gminie
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 18:08
Qwerty
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 16:34
Każdy w najbliżej okolicy ma mokro w piwnicy taki teren, i Pan Wójt, I jego Tato każdy... i tyle.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 0 0

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 1 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 12 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!