poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Opole Lubelskie: Zabytkowy park zostanie odnowiony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2010, 13:28
Autor: (mm)

Plac zabaw, ścieżka zdrowia i siłownia pod gołym niebem – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w parku miejskim w Opolu Lubelskim. Miasto zdobyło na ten cel blisko 3 mln zł unijnej dotacji.

– Termin rozpoczęcia prac zależy od ostatecznych uzgodnień z lubelskim konserwatorem zabytków, który trzyma pieczę nad naszym parkiem. Ale planujemy ruszyć z projektem jesienią – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.

Blisko 4 miliony złotych będzie kosztować projekt dotyczący utworzenia strefy turystycznej na terenie parku miejskiego. Gminie udało się zdobyć aż 2,7 mln zł dofinansowania na ten cel. – Do tej pory w miarę naszych finansowych możliwości przeprowadzaliśmy konserwacje w parku, pielęgnowaliśmy drzewa, usuwaliśmy samosiewy. Duży zastrzyk gotówki sprawi, że wizerunek tego miejsca bardzo się zmieni – zapewnia burmistrz Wróbel.

Przede wszystkim gmina zadba o stan zieleni w parku. Oczyszczone zostaną też stawy oraz pogłębione ich koryta. Park zostanie ogrodzony, powstaną nowe alejki, tak by można nimi dojść do wszystkich obiektów. Będą one przeznaczone dla pieszych i rowerzystów. Po niektórych będzie można w razie potrzeby przejechać samochodem.

W części północno-zachodniej parku znajdzie się plac zabaw dla małych dzieci, mini boiska dla młodzieży oraz plac fitness dla osób starszych. – Będzie to siłownia na powietrzu. Rodzice będą mogli ćwiczyć i równocześnie mieć oko na swoje dzieci – mówi burmistrz.

Powstanie również tzw. ścieżka zdrowia, czyli trasa biegowa, z rozstawionymi co 150-200 metrów stanowiskami ćwiczebnymi. Park zostanie także wyposażony w nowe oświetlenie na stalowych słupach, ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne i stojaki na rowery.

Po rewitalizacji park będzie dobrze chroniony. Zainstalowany zostanie system monitoringu, system przeciwpożarowy oraz system monitoringu przepływu ludności przy bramie wjazdowej. Zakupiony zostanie też "streamer video”. Urządzenie będzie montowane w trakcie imprez organizowanych w parku, co umożliwi transmisję tych wydarzeń za pośrednictwem Internetu. Zakończenie prac zaplanowano w drugiej połowie 2011 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jaś.
ulla
DD
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jaś.
Jaś. (7 listopada 2011 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ślepy' timestamp='1279001736' post='315183']
normalnie, postawią parkowe ławeczki i osiłki będą lać spacerowiczów nabierając przy tym jakże ważnej tężyzny fizycznej
ahoj
[/quote]
Zgadzam się z w/w wypowiedzią. Co prawda to prawda. Może te pieniążki lepiej przeznaczyć na poprawę estetyki naszego miasteczka.A może na bardziej dopracowane plany jego rozwoju i wyglądu??.Bo jak na razie to co jest dopiero zrobione to zaraz jest robierane bo ktoś zapomniał lub nawet nie zapytał, że przed tym remontem ktoś inny powinien zrobić inny remont.
Rozwiń
ulla
ulla (7 listopada 2011 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Swidniku obok placu zabaw jest właśnie taka siłownia pod chmurką. Byłam pod wrażeniem, że coś takiego może być, ale chyba nie u nas w Opolu. Sprzęty zniszczą, zdewastują nie wierzę zeby to miało rację bytu w Opolu. A pomysł naprawdę super.
Rozwiń
DD
DD (31 października 2011 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest 31 października 2011, zgodnie z opowieściami prace miały ruszyć od połowy roku 2011, owszem ruszyły :-) wycięli parę drzew w parku, wymienili żarówki na nowe (dzięki temu w nocy jest w miarę jasno ...) i TYLE, nic więcej. Pytam się gdzie jest ta kasiora na dotacje do parku, poszła na kampanię przedwyborczą ? a może w kieszenie urzędasów ?
Rozwiń
ślepy
ślepy (13 lipca 2010 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MrImmortalBeast napisał:
ciekawe jak sobie wyobrażają tą siłownię pod gołym okiem, dla mnie to co najmniej dziwne.


normalnie, postawią parkowe ławeczki i osiłki będą lać spacerowiczów nabierając przy tym jakże ważnej tężyzny fizycznej
ahoj
Rozwiń
MrImmortalBeast
MrImmortalBeast (12 lipca 2010 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe jak sobie wyobrażają tą siłownię pod gołym okiem, dla mnie to co najmniej dziwne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!