Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 grudnia 2012 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Pani wojewody rok na urzędzie. Jolanta Szołno-Koguc podsumowała rok

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 4 A A
Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc ( Jacek Świerczyński)
Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc ( Jacek Świerczyński)

Wspieranie inwestycji w regionie oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – to część działań, o których przypomniała wczoraj wojewoda Jolanta Szołno-Koguc podsumowując rok swojego urzędowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jestem zwolenniczką dodawania czegoś nowego do tego, co było dotychczas. Pozwala to stworzyć stabilne fundamenty sprawnie funkcjonującej administracji – mówiła wojewoda. Wśród ważnych działań wymieniła wspieranie inwestycji, np. drogowych czy starania o uzyskanie zgody na przedłużenie terminu ukończenia rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Za najważniejsze zadanie uznała zapewnienie bezpieczeństwa na terenie województwa, m. in. podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012 oraz przeciwdziałanie powodziom.

Działania Szołno-Koguc budziły też kontrowersje. Część działaczy PO twierdziła, że jest "skutecznie ukryta w urzędzie”, a powinna spotykać się z samorządowcami i uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym regionu. Związkowcy narzekali natomiast, że nie prowadzi z nimi dialogu.

Wojewoda uczestniczyła wczoraj również w przekazaniu Zespołowi Szkół w Kalinówce m. in. tablicy interaktywnej, notebooków, wizualizerów i projektorów zakupionych w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła”. W naszym województwie w pilotażowej edycji programu uczestniczy 29 szkół – państwo dało na to ponad 3 mln zł.

Szołno-Koguc jest ekonomistką i wykładowcą związanym m.in. z UMCS. Była doradcą minister finansów Zyty Gilowskiej (urzędowała w ekipach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego).

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iat / 21 grudnia 2012 o 18:46
Jestem z Białej Podlaskiej i jednej decyzji Wojewody nie potrafię zrozumieć. Niedawno odbywały się konsultacje w sprawie pociągów z Terespola przez Białą Podlaskę do Warszawy. Sytuacja jest kuriozalna, ponieważ praktycznie nie ma możliwości dogodnie dojechać do stolicy z Białej, która jest oddalona o około 150 km.

Poseł Abramowicz pytał dlaczego przewozy regionalne nie jeżdżą do Siedlec, skąd co godzinę odjeżdżają pociągi do stolicy. Pociągi regionalne jadą tylko do Łukowa i skręcają do Dęblina. Wojewoda odpowiedziała, że nie jest w interesie mieszkańców województwa lubelskiego, żeby pociągi dojeżdżały do Siedlec....

Zupełnie nie rozumiem takiego rozumowania, ponieważ zdecydowana większość Białej Podlaskiej i okolic ma swoje rodziny w Warszawie a nie w Lublinie czy Dęblinie. Większość osób z regionu tam studiuje czy pracuje. Mieszkańcy północy województwa są bardzo mocno powiązani ze stolicą Polski. Tak więc jest nieprawdą, że nie jest to w interesie mieszkańców.

Bardzo mnie ta sytuacja dotyka, tym bardziej że moi znajomi z Polski, głównie z Zachodu nie mogą pociągiem dojechać normalnie do Białej i później wrócić do Warszawy. Muszę jechać specjalnie do Siedlec tylko po to, żeby odebrać gości z pociągu i przyjechać do oddalonej o 60 km Białej. I pytają się czy granica Polski kończy się w Siedlcach?

Zachowanie Pani Wojewody skazuje północy rejon na marginalizację nie tylko w województwie, ale i w całej Polsce. O turystyce w tym rejonie trzeba zapomnieć, bo jak można do niego dojechać?
Jestem z Białej Podlaskiej i jednej decyzji Wojewody nie potrafię zrozumieć. Niedawno odbywały się konsultacje w sprawie pociągów z Terespola przez Białą Podlaskę do Warszawy. Sytuacja jest kuriozalna, ponieważ praktycznie nie ma możliwości dogodnie dojechać do stolicy z Białej, która jest oddalona o około 150 km.

Poseł Abramowicz pytał dlaczego przewozy regionalne nie jeżdżą do Siedlec, skąd co godzinę odjeżdżają pociągi do stolicy. Pociągi regionalne jadą tylko do Łukowa i skręcają do Dęblina. Wojewoda odpowiedziała, że nie je... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 o 20:36
Myślę, że wszystkie komentarze zostały już zamieszczone w Kurierze Lubelskim (artykuł wczorajszy). Co do treści podsumowania pracy - szkoda czasu i prundu.
Avatar
mikuś / 20 grudnia 2012 o 17:50
Od wspierania inwestycji to jest marszałek, nie wojewoda.To on się powinien chwalić!
Avatar
Josef / 20 grudnia 2012 o 17:15
Ile kosztuje nas urząd wojewody i jakie są jego wymierne korzyści dla obywateli? Pani wojewoda nie raczyła powiedzieć ile ona kosztuje na swoim urzędzie???Załóżmy,żeby tego urzędu nie było?Coś by się stało,albo było inaczej?Nie! Urząd marszałkowski z powodzeniem wszystkie sprawy załatwi,a papierów będzie mniej.To są dwa urzędy o zdublowanych jednorodnych zadaniach!Jak w jednym tak w drugim niepodzielnie rządzą hazardziści i gumo filcowi!!!
Avatar
iat / 21 grudnia 2012 o 18:46
Jestem z Białej Podlaskiej i jednej decyzji Wojewody nie potrafię zrozumieć. Niedawno odbywały się konsultacje w sprawie pociągów z Terespola przez Białą Podlaskę do Warszawy. Sytuacja jest kuriozalna, ponieważ praktycznie nie ma możliwości dogodnie dojechać do stolicy z Białej, która jest oddalona o około 150 km.

Poseł Abramowicz pytał dlaczego przewozy regionalne nie jeżdżą do Siedlec, skąd co godzinę odjeżdżają pociągi do stolicy. Pociągi regionalne jadą tylko do Łukowa i skręcają do Dęblina. Wojewoda odpowiedziała, że nie jest w interesie mieszkańców województwa lubelskiego, żeby pociągi dojeżdżały do Siedlec....

Zupełnie nie rozumiem takiego rozumowania, ponieważ zdecydowana większość Białej Podlaskiej i okolic ma swoje rodziny w Warszawie a nie w Lublinie czy Dęblinie. Większość osób z regionu tam studiuje czy pracuje. Mieszkańcy północy województwa są bardzo mocno powiązani ze stolicą Polski. Tak więc jest nieprawdą, że nie jest to w interesie mieszkańców.

Bardzo mnie ta sytuacja dotyka, tym bardziej że moi znajomi z Polski, głównie z Zachodu nie mogą pociągiem dojechać normalnie do Białej i później wrócić do Warszawy. Muszę jechać specjalnie do Siedlec tylko po to, żeby odebrać gości z pociągu i przyjechać do oddalonej o 60 km Białej. I pytają się czy granica Polski kończy się w Siedlcach?

Zachowanie Pani Wojewody skazuje północy rejon na marginalizację nie tylko w województwie, ale i w całej Polsce. O turystyce w tym rejonie trzeba zapomnieć, bo jak można do niego dojechać?
Jestem z Białej Podlaskiej i jednej decyzji Wojewody nie potrafię zrozumieć. Niedawno odbywały się konsultacje w sprawie pociągów z Terespola przez Białą Podlaskę do Warszawy. Sytuacja jest kuriozalna, ponieważ praktycznie nie ma możliwości dogodnie dojechać do stolicy z Białej, która jest oddalona o około 150 km.

Poseł Abramowicz pytał dlaczego przewozy regionalne nie jeżdżą do Siedlec, skąd co godzinę odjeżdżają pociągi do stolicy. Pociągi regionalne jadą tylko do Łukowa i skręcają do Dęblina. Wojewoda odpowiedziała, że nie je... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 o 20:36
Myślę, że wszystkie komentarze zostały już zamieszczone w Kurierze Lubelskim (artykuł wczorajszy). Co do treści podsumowania pracy - szkoda czasu i prundu.
Avatar
mikuś / 20 grudnia 2012 o 17:50
Od wspierania inwestycji to jest marszałek, nie wojewoda.To on się powinien chwalić!
Avatar
Josef / 20 grudnia 2012 o 17:15
Ile kosztuje nas urząd wojewody i jakie są jego wymierne korzyści dla obywateli? Pani wojewoda nie raczyła powiedzieć ile ona kosztuje na swoim urzędzie???Załóżmy,żeby tego urzędu nie było?Coś by się stało,albo było inaczej?Nie! Urząd marszałkowski z powodzeniem wszystkie sprawy załatwi,a papierów będzie mniej.To są dwa urzędy o zdublowanych jednorodnych zadaniach!Jak w jednym tak w drugim niepodzielnie rządzą hazardziści i gumo filcowi!!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 3

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 7

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 69 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 12 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria