piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Parkingowe na tomograf

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2005, 20:45
Autor: Fabian Plapis

Dyrekcja szpitala kilka dni temu wprowadziła opłaty za korzystanie z przyszpitalnego parkingu. Każdy wjeżdżający musi zapłacić dwa złote bez względu na to jak długo będzie parkował.

- Przywoziłem pacjentkę wczoraj na oddział. Stałem może dziesięć minut, ale i tak musiałem płacić. Nie po to jechałem samochodem siedemdziesiąt kilometrów, by potem jeszcze szukać miejsca w okolicach szpitala. Żebym jeszcze tutaj stał godzinami, ale zaraz wyjeżdżam - bulwersuje się pan Stefan z Turobina.
- Opłaty funkcjonują dopiero kilka dni, ludzie muszą się do tego przyzwyczaić i wszystko musi się dotrzeć. Nie my pierwsi wymyśliliśmy płatny parking. W Lublinie też tak jest - argumentuje Zbigniew Widomski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim.
Dyrektor Widomski twierdzi, że ZOZ ponosi ogromne koszty związane z utrzymaniem szpitala. Dlatego szuka pieniędzy, gdzie się da. Te z płatnego parkingu zamierza przeznaczyć na nowy tomograf komputerowy. - Tylko w pierwszym dniu parkingowi zebrali 380 zł. W ciągu roku powinniśmy mieć około 80 tys. zł - podkreśla.
- Ale dlaczego kupują sprzęt naszym kosztem? - denerwuje się Zbigniew Koszałka z Kondrat. - Przywożę matkę na zabiegi. Miała ich już dziewięć i za każdym razem płaciłem.
- Jeśli pacjenci mają skierowania na fizjoterapię, to od kierownika powinni otrzymywać zlecenie wjazdu. Podobnie jest w przypadku dializoterapii - wyjaśnia Widomski.
Za darmo ze szpitalnego parkingu mogą korzystać pacjenci pogotowia ratunkowego i pracownicy szpitala. - Wpuszczamy za darmo tylko wtedy, gdy ktoś jest ciężko chory - usłyszeliśmy od parkingowych.
Pomysł pobierania opłat na szpitalnym parkingu nie podoba się mieszkańcom pobliskich bloków. - Teraz wszyscy szukają miejsca na osiedlowym parkingu. Trudno znaleźć wolne. Może i my powinniśmy wprowadzić opłaty - mówi jedna z mieszkanek sąsiadującego ze szpitalem bloku. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!