środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Planują nowe centrum Bełżyc. Jak może zmienić się park miejski?

Dodano: 10 marca 2017, 13:10
Autor: aa

Przebudowa alejek i fontanny, rozbudowa placu zabaw czy też stworzenie miejsca na organizację imprez i zakup przenośnej sceny. Wszystko to w parku miejskim w Bełżycach. Być może już podczas marcowej sesji radni z Bełżyc podejmą uchwałę w sprawie programu rewitalizacji centrum Bełżyc na najbliższe lata.

W projekcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Centrum Bełżyc na lata 2017-2023 znalazły się m.in. propozycje dotyczące przebudowy parku miejskiego. Chodzi zarówno o alejki jak też oświetlenie tego terenu, przebudowę fontanny i rozbudowę placu zabaw. Planowane są też nowe nasadzenia. Więcej ma być też miejsc parkingowych.

Wśród przygotowanych trzech wariantów przebudowy parku miejskiego radnym najbardziej przypadł do gustu ten, w którym został zaprojektowany plac widowiskowy. W obrębie projektowanego terenu znajduje się obecnie fontanna.

– Ok. 20 procent powierzchni parku chcemy utwardzić, żeby powstało miejsca na scenę. W ten sposób można byłoby organizować w tym miejscu niewielkie imprezy – mówi Ryszard Góra, burmistrz Bełżyc.

Poza sceną ma placu zostało zaplanowane też miejsce na wystawy i pergolę. Władze Bełżyc zastanawiają się również nad stworzeniem w parku miejskim kina letniego.

– Taki jest pomysł – potwierdza burmistrz Bełżyc. – W tym roku, z okazji 600-lecia Bełżyc chcemy już takie projekcje robić i sprawdzić jakie będzie zainteresowanie tego typu propozycją. Kino letnie planujemy na 9 czerwca. Tego też dnia będzie otwarcie ronda 600-lecia.

W związku z rewitalizacja centrum Bełżyc planowana jest też m.in. przebudowa ulic – Bednarskiej, Grażewiczej, Szpitalnej, Krętej, Zielonej, Krakowskiej, Rynek, Orzechowej. Mają powstać też ścieżki rowerowe.

W projekcie Lokalnego Programu Rewitalizacji Centrum Bełżyc na lata 2017-2023 znalazł się również przebudowa 35 kamienic w centrum Bełżyc. – Chodzi o prywatne budynki znajdujące się w strefie ochrony konserwatorskiej – wyjaśnia burmistrz Bełżyc. – Właścicieli kamienic chcielibyśmy w jakiś sposób zachęcić do przeprowadzenia remontów. Wspólnie z radnymi szykujemy dla tych osób jakieś ulgi. Będziemy jeszcze zastanawiać się jaka będzie to dokładnie forma pomocy.

Program rewitalizacji centrum Bełżyc nie został jeszcze uchwalony. Radni zajmą się tym tematem albo na sesji pod koniec marca lub na posiedzeniu w kwietniu.

Czytaj więcej o: Bełżyce rewitalizacja
baca
pieszy bełżycok
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

baca
baca (24 marca 2017 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale bedzie piknie
Rozwiń
pieszy bełżycok
pieszy bełżycok (22 marca 2017 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zgadzam sie z powyższym wpisem, projekt jest pod publiczke a nie w zgodzie z potrzebami, kino letnie bedzie dla menelików, beton żeby wiatr zwiewał śmiecie to już całkiem nie trzeba będzie sprzatać i zamiatać. a taka letnia kawiarenka by sie przydała, wypic kawke , zjeśc lody, a co do parkingu to jest już ich i tak dużo - koło kościoła, na starym przystanku, ale większośc kierowców i ich pasażerki z wielkimi du..... kami najlepiej jakby pod same drzwi do sklepu podjeżdżali a co do gminy to te pomysły to bardziej są pod przyszłoroczne wybory niż pod potrzeby mieszkańców, to ostatnia próba żeby im jeszcze we łbach namieszać
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patrząc na sam plan już widzę wady. Projekt jest nie przemyślany nie uwzględnia żadnych analiz komunikacyjnych, funkcjonalnych i przestrzennych. Już patrząc na niego widać że nie bierze się pod uwagę nawychow samych mieszkańców. Park jest miejscem zieleni która widać chcą nam zabrać wycinając już i tak ubogi drzewostan. Plac wybetonowany??? Komu to? Używany raz do roku, jest czymś zupełnie niepotrzebnym i tworzy tylko nagrzana betonowa przestrzeń których i tak mamy już pełno. Park w Bełzycach jest często schronieniem przed upalnym słońcem. Niech nasza władza pomyśli i zatrudni profesjonalnego projektanta architektury krajobrazu a nie kogoś po budownictwie czy ogrodnictwie bo nie ma taką osobą potrzebnej wiedzy. Już studenci architektury krajobrazu w Lublinie , 3 i 4 roku studiów mają bardziej kreatywne pomysły niż ten tutaj. Mam nadzieję że gmina wkoncu zrobi coś dla mieszkańców a nie dla siebie.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2017 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
plac zabaw najlepiej jakby byl wylozony korkiem, na tym piachu wcale nie jest bezpiecznie, puscic dziecko boso to zaraz szklo mu wejdzie w stopke, a tak na korku nawet jak sie przewroci to sie nic bardzo nie stanie bo jest mieciutki
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2017 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za darmo na okres próbny. Jeżeli to wypali , można będzie negocjować warunki. Spróbujmy takiej formy jak jest już sprawdzone w wielu miastach. Fujara:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!