Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 września 2015 r.
11:14

Pokaż lekarzu ile masz w angażu. Ile zarabiają lekarze w woj. lubelskim?

0 47 A A

Najwyższe pensje w szpitalach – ponad 10 tys. zł brutto miesięcznie – dostają ordynatorzy. Najmniej zarabiają lekarze bez specjalizacji – ponad 6 tys. zł. Dane Ministerstwa Zdrowia nie zawsze są jednak zgodne z rzeczywistością

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z najnowszych danych resortu wynika, że ordynator oddziału szpitalnego w naszym województwie zarabia średnio ponad 10,2 tysiąca zł (średnia krajowa - 11,3 tys. zł). Lekarze z II stopniem specjalizacji w Lubelskiem dostają ok. 7,9 tys. zł (przy średniej krajowej ok. 8 tys. zł), a ci z I stopniem specjalizacji - ok. 6,2 tys. zł (przy średniej krajowej – 6,7 tys. zł).

Najmniejsze pobory mają lekarze bez specjalizacji - ponad 6 tys. zł (średnia krajowa - 5,2 tys. zł). Statystyki dotyczą wynagrodzeń lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę po doliczeniu do pensji zasadniczej dodatków i dyżurów.

Jak to się ma do rzeczywistości? Lekarz ze specjalizacją II stopnia, który pracuje w puławskim szpitalu, przy zasadniczej pensji 2,1 tys. zł netto po doliczeniu sześciu dyżurów może zarobić 4,5 tys. zł „na rękę”, czyli mniej niż podaje raport ministerstwa. 

Podobnie jest z wynagrodzeniem kierownika traktu operacyjnego (lekarza z II stopniem specjalizacji) – po doliczeniu dodatków kierowniczego i stażowego oraz sześciu dyżurów dostaje 6 tys. zł „na rękę”.

– Poza tym w naszym szpitalu już od dłuższego czasu rezydenci opłacani przez Ministerstwo Zdrowia, zarabiają znacznie więcej niż specjaliści. Mimo że są dopiero po studiach – komentuje Paweł Gajek, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy Specjalności Chirurgicznych w puławskim szpitalu. – Mniejsza jest też pensja ordynatora. Różnica w porównaniu z danymi ministerstwa to 2-3 tys. zł.

Na wyższe zarobki niż te, które podaje resort, mogą z kolei liczyć lekarze z SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Według danych szpitala za pierwsze półrocze, wynagrodzenie za pełny etat po doliczeniu dyżurów i dodatków w przypadku ordynatora wyniosło 11,8 tys. zł, lekarza z II stopniem specjalizacji 9,7 tys. zł, a lekarza z I stopniem – 8,9 tys. zł. O blisko 1,5 tys. zł więcej zarabiają też lekarze bez specjalizacji.

Wyższe pensje dostają też lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. – Zasadnicza pensja ordynatora to 8 tys. zł. Po doliczeniu dodatków z tytułu pełnienia funkcji i stażu pracy jego zarobki wzrosną do ok. 10,5 tys. zł – mówi Dariusz Oleński, dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej. – Nie jesteśmy natomiast w stanie uśrednić zarobków lekarzy specjalistów, bo jest ich zbyt wielu i różnice są zbyt duże.

Możemy więc mówić tylko o zasadniczych pensjach, do których dolicza się dodatki za staż pracy, np. za 10 lat – 10 proc., za 20 lat – 20 proc. Są to regulacje ustawowe, a nie wewnętrzne naszego szpitala.

Pobory zasadnicze lekarzy z II stopniem specjalizacji w bialskim szpitalu to 5,4 tys. zł brutto (przy średniej w województwie – 4,1 tys. zł), a lekarzy, którzy nie są specjalistami i tych z I stopniem specjalizacji – 4,3 tys. zł (przy średniej pensji – ok. 3,6 tys. zł).

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
And / 1 lutego 2016 o 10:51

Jestem inżynierem. Ale nie uważam, że zarabianie przez lekarzy 6 czy 8 tyś. złotych to jest jakoś olbrzymia kwota. Biorąc pod uwagę jak ciężkie są studia medyczne, i że lekarze podejmują ważne dla zdrowia czy życia decyzje - to jest to praca wysokiego ryzyka.

Z tą trudnością studiów, nie przesadzał bym. Jak były by takie trudne to 90% osób by ich nie kończyła a 10 %.

Avatar
pacjenci / 18 września 2015 o 03:01

takie artykuły to GŁUPOTA mająca na celu SKŁÓCIĆ naród!

szpitale są różne, zarobki są BARDZO różne. są lekarze zarabiający bez dyżurów ok 3 tys.-3,5 i na tym poprzestają, bo np. młoda lekarka z malutkimi bliźniakami, nie będzie się zażynać tylko chce je WYCHOWAĆ. dobrze jeśli ojciec ma prace. a są lekarze starsi po specjalizacjach, w mniejszych szpitalach nie kilikach i tam się więcej zarabia, ale kosztem znikomej możliwości rozwoju. a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę

.... a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę ...

.... a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę ...

rozwiń
Avatar
znachor / 18 września 2015 o 02:50

Podawanie zarobkow najpierw brutto a później netto ( NA RĘKĘ) to glupota lub manipulacja... a pozniej mowi sie o roznicy w danych ... Rzetelnosc dziennikarska...

Rzetelność dziennikarska i obrażanie się za komentarze.

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 19:53

takie artykuły to GŁUPOTA mająca na celu SKŁÓCIĆ naród!

szpitale są różne, zarobki są BARDZO różne. są lekarze zarabiający bez dyżurów ok 3 tys.-3,5 i na tym poprzestają, bo np. młoda lekarka z malutkimi bliźniakami, nie będzie się zażynać tylko chce je WYCHOWAĆ. dobrze jeśli ojciec ma prace. a są lekarze starsi po specjalizacjach, w mniejszych szpitalach nie kilikach i tam się więcej zarabia, ale kosztem znikomej możliwości rozwoju. a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę

Pani dziennikarka napisała coś ......

Studia medyczne 6 lat + staż po studiach 1 rok + specjalizacja 6 lat = 13 lat po maturze lekarz jest specjalistą i zaczyna zarabiać.

Pani dziennikarko ; jakie studia pani ukończyła ???

Czy ten artykuł to konsekwencja czegoś co się pani nie udało, może kompleksów ???

Wszędzie są znaki zapytania - o takie ?????????

Pani dziennikarka napisała coś ......

Studia medyczne 6 lat + staż po studiach 1 rok + specjalizacja 6 lat = 13 lat po maturze lekarz jest specjalistą i zaczyna zarabiać.

Pani dziennikarko ; jakie studia pani ukończyła ???

Czy ten artykuł to konsekwencja czegoś co się pani nie udało, może kompleksów ???

Wszędzie są znaki zapytania - o takie ?????????

rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 19:47

A doliczamy do tego to co dostają lekarze od pacjentów? dodatkowo prywatną praktykę lekarską?

Kto ci bronił studiować medycynę ??

Jeżeli dałeś coś lekarzowi to zgłoś to na policję lub do prokuratury.

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 16:56
A co do tego mają zarobki dyr szpitali skoro oni często nie są lekarzami przynajmniej wss lublin nie jest.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 19:30

Realne zarobki widać na podstawie oświadczeń majątkowych ( za cały rok brutto) np: 

Dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli  138tys zł oraz w 15. innych miejscach ok 25 tys. zł

Dyrektor. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie z samego tytułu zatrudnienia prawie 149 tys. zł

Dyrektor;Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu 197tys. zł.

Czy to jest dużo? Dla przeciętnego Polaka wydaje się, że dużo, ale pamiętajmy, że w dobrej fabryce na zachodzie zwykły robotnik zarabia podobnie.

Realne zarobki widać na podstawie oświadczeń majątkowych ( za cały rok brutto) np: 

Dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli  138tys zł oraz w 15. innych miejscach ok 25 tys. zł

rozwiń

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 13:12
Ale wy sciemniacie pracuje jako stazysta na jaczewskiego i mam 2354zl na reke a dyzurowac nam nie wolno bo ordynator nie pozwala stazysta. Nie wiem skad wy macie te dane sam chcial bym zarabiac tyle! A jak lekarz zarabia 10 tys to wychodzi w poniedzialek rano do pracy a wraca w niedziele na kolacje bo zapierdala na 10 etatach a nie po8h dziennie wiec nie sciemniajcie bo dane ministerstwa mowia ze srednie zarobki w pl to 3500zl na reke a na srednio 100 znajomych moze 5 zarabia tyle lub wiecej wiec nie sciemniajcie bo szkoda tego czytac
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 12:00
Też chciałabym pracować 8h dziennie, mieć wolne popołudnia, weekendy, święta i gadać jak to innym jest lepiej. Niestety prawda jest taka, że jak ktoś chce żyć na przyzwoitym poziomie to pracuje nie 40 a nawet 100h i więcej tygodniowo, kosztem przede wszystkim rodziny i zdrowia. Nikt nikomu uczyć się nie zabraniał, więc jak ktoś chce zarabiać w ten sposób takie "kokosy" to proponuję iść na studia medyczne.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 23:01

Jedna skrobanka to 4 tysiące,o czym tu w ogóle mowa?????Znajoma pracuje w biurze podróży,egzotyki po kilkanaście tysięcy,kilka razy w roku,kto ?No lekarze.Po kilka mieszkań na wynajem mają,nie wiedzą już co z kasą robić,to od pracownicy szpitala usłyszałem.Niecierpie doktorów bo na ludzkiej krzywdzie się dorabiają,tfuj!

Tak jest ! :angry:

Avatar
And / 1 lutego 2016 o 10:51

Jestem inżynierem. Ale nie uważam, że zarabianie przez lekarzy 6 czy 8 tyś. złotych to jest jakoś olbrzymia kwota. Biorąc pod uwagę jak ciężkie są studia medyczne, i że lekarze podejmują ważne dla zdrowia czy życia decyzje - to jest to praca wysokiego ryzyka.

Z tą trudnością studiów, nie przesadzał bym. Jak były by takie trudne to 90% osób by ich nie kończyła a 10 %.

Avatar
pacjenci / 18 września 2015 o 03:01

takie artykuły to GŁUPOTA mająca na celu SKŁÓCIĆ naród!

szpitale są różne, zarobki są BARDZO różne. są lekarze zarabiający bez dyżurów ok 3 tys.-3,5 i na tym poprzestają, bo np. młoda lekarka z malutkimi bliźniakami, nie będzie się zażynać tylko chce je WYCHOWAĆ. dobrze jeśli ojciec ma prace. a są lekarze starsi po specjalizacjach, w mniejszych szpitalach nie kilikach i tam się więcej zarabia, ale kosztem znikomej możliwości rozwoju. a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę

.... a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę ...

.... a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę ...

rozwiń
Avatar
znachor / 18 września 2015 o 02:50

Podawanie zarobkow najpierw brutto a później netto ( NA RĘKĘ) to glupota lub manipulacja... a pozniej mowi sie o roznicy w danych ... Rzetelnosc dziennikarska...

Rzetelność dziennikarska i obrażanie się za komentarze.

Avatar
Gość / 14 września 2015 o 19:53

takie artykuły to GŁUPOTA mająca na celu SKŁÓCIĆ naród!

szpitale są różne, zarobki są BARDZO różne. są lekarze zarabiający bez dyżurów ok 3 tys.-3,5 i na tym poprzestają, bo np. młoda lekarka z malutkimi bliźniakami, nie będzie się zażynać tylko chce je WYCHOWAĆ. dobrze jeśli ojciec ma prace. a są lekarze starsi po specjalizacjach, w mniejszych szpitalach nie kilikach i tam się więcej zarabia, ale kosztem znikomej możliwości rozwoju. a sadzenie takich artykułów jest tylko po to by jątrzyć ludzi, bo z prawdą ten tekst niewiele ma wspólnego, jest ogólnikowy i naciągany tylko po to żeby zrobić aferę

Pani dziennikarka napisała coś ......

Studia medyczne 6 lat + staż po studiach 1 rok + specjalizacja 6 lat = 13 lat po maturze lekarz jest specjalistą i zaczyna zarabiać.

Pani dziennikarko ; jakie studia pani ukończyła ???

Czy ten artykuł to konsekwencja czegoś co się pani nie udało, może kompleksów ???

Wszędzie są znaki zapytania - o takie ?????????

Pani dziennikarka napisała coś ......

Studia medyczne 6 lat + staż po studiach 1 rok + specjalizacja 6 lat = 13 lat po maturze lekarz jest specjalistą i zaczyna zarabiać.

Pani dziennikarko ; jakie studia pani ukończyła ???

Czy ten artykuł to konsekwencja czegoś co się pani nie udało, może kompleksów ???

Wszędzie są znaki zapytania - o takie ?????????

rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 19:47

A doliczamy do tego to co dostają lekarze od pacjentów? dodatkowo prywatną praktykę lekarską?

Kto ci bronił studiować medycynę ??

Jeżeli dałeś coś lekarzowi to zgłoś to na policję lub do prokuratury.

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 16:56
A co do tego mają zarobki dyr szpitali skoro oni często nie są lekarzami przynajmniej wss lublin nie jest.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 19:30

Realne zarobki widać na podstawie oświadczeń majątkowych ( za cały rok brutto) np: 

Dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli  138tys zł oraz w 15. innych miejscach ok 25 tys. zł

Dyrektor. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie z samego tytułu zatrudnienia prawie 149 tys. zł

Dyrektor;Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu 197tys. zł.

Czy to jest dużo? Dla przeciętnego Polaka wydaje się, że dużo, ale pamiętajmy, że w dobrej fabryce na zachodzie zwykły robotnik zarabia podobnie.

Realne zarobki widać na podstawie oświadczeń majątkowych ( za cały rok brutto) np: 

Dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli  138tys zł oraz w 15. innych miejscach ok 25 tys. zł

rozwiń

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 13:12
Ale wy sciemniacie pracuje jako stazysta na jaczewskiego i mam 2354zl na reke a dyzurowac nam nie wolno bo ordynator nie pozwala stazysta. Nie wiem skad wy macie te dane sam chcial bym zarabiac tyle! A jak lekarz zarabia 10 tys to wychodzi w poniedzialek rano do pracy a wraca w niedziele na kolacje bo zapierdala na 10 etatach a nie po8h dziennie wiec nie sciemniajcie bo dane ministerstwa mowia ze srednie zarobki w pl to 3500zl na reke a na srednio 100 znajomych moze 5 zarabia tyle lub wiecej wiec nie sciemniajcie bo szkoda tego czytac
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 12:00
Też chciałabym pracować 8h dziennie, mieć wolne popołudnia, weekendy, święta i gadać jak to innym jest lepiej. Niestety prawda jest taka, że jak ktoś chce żyć na przyzwoitym poziomie to pracuje nie 40 a nawet 100h i więcej tygodniowo, kosztem przede wszystkim rodziny i zdrowia. Nikt nikomu uczyć się nie zabraniał, więc jak ktoś chce zarabiać w ten sposób takie "kokosy" to proponuję iść na studia medyczne.
Avatar
Gość / 11 września 2015 o 23:01

Jedna skrobanka to 4 tysiące,o czym tu w ogóle mowa?????Znajoma pracuje w biurze podróży,egzotyki po kilkanaście tysięcy,kilka razy w roku,kto ?No lekarze.Po kilka mieszkań na wynajem mają,nie wiedzą już co z kasą robić,to od pracownicy szpitala usłyszałem.Niecierpie doktorów bo na ludzkiej krzywdzie się dorabiają,tfuj!

Tak jest ! :angry:

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!