Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 lipca 2008 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Pomogą dręczonym zwierzakom

0 6 A A

Nawet 50 tys. zł grzywny i dożywotni zakaz posiadania zwierząt - takich kar dla oprawców chcą przedstawiciele organizacji broniących praw czworonogów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za zmianą przepisów prawa są też posłowie PO. W poniedziałek poinformowali o swoim projekcie.

Płonący pies skamle i ucieka. Scenę nagrywa trzech nastolatków i chwali się egzekucją, rozsyłając film znajomym. Te wydarzenia rozegrały się pod Lublinem i wstrząsnęły Polską.

Przypomnijmy. Trzej chłopcy, którzy zakatowali szczeniaka husky, przyznali się w piątek do winy. Ale ani 11-letni Damian S. i jego 16-letni brat Stanisław S., ani ich kolega - 15-letni Piotr D. - nie potrafili powiedzieć, dlaczego to zrobili. - W tym tygodniu dokumentację tej sprawy przekażemy do sądu rodzinnego. On zadecyduje o losie sprawców - mówi Witold Laskowski z lubelskiej policji.

Tymczasem w Sejmie trwają prace nad zaostrzeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami. Pilotuje je lubelska posłanka PO Joanna Mucha. Projekt przygotowują przedstawiciele ok. 20 organizacji walczących o prawa zwierząt. Chcą wprowadzenia nawet 50 tys. zł grzywny dla oprawców i dożywotniego zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt.

- Projekt zakłada odebranie okrutnemu właścicielowi prawa własności. Tak, aby zwierzak mógł trafić do adopcji - mówi Joanna Mucha. - Teraz to się prawie nie zdarza.

Nowe przepisy miałyby także zapewnić większą kontrolę nad schroniskami i nad psami ras agresywnych. Konsultacje mają się zakończyć w tym tygodniu. Po wakacjach autorzy tych propozycji będą szukać dla nich większości parlamentarnej.

Kara do dwóch lat więzienia dla oprawców miałaby pozostać bez zmian. - "Bacik prawny” jest w porządku, ale pamiętajmy o edukacji - apeluje Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja, który od lat walczy m.in. o prawa zwierząt i prowadzi akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży. - Bez edukacji młodzi traktują zwierzę jak rzecz. Spalenie ławki nie jest już dla nich tak atrakcyjne, jak spalenie żywej istoty. Jeśli nie nałożymy im do serc, że zwierzę też czuje ból, to trudno będzie stosować prawo.

Tymczasem oprawcy spod Lublina czekają na wyrok w domach. Sąd rodzinny nie zdecydował się na umieszczenie ich w izbie dziecka. Grozi im dozór kuratora albo umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 0

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 6

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 6 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!