wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Procesje przeszły przez Lubelszczyznę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2009, 19:37

W całym regionie odbyły się w czwartek procesje Bożego Ciała. W Lublinie na pl. Litewskim abp Józef Życiński zawierzył mieszkańców ziemi lubelskiej i chełmskiej Bogu. - W 440. rocznicę Unii Lubelskiej zawrzyjmy unię duchową - powiedział w kazaniu.

Nawiązał do wizyty Jana Pawła II sprzed 30 lat, który tak wyjaśniał istotę procesji z Najświętszym Sakramentem: "Są one niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją "wędrowną” obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan”.

Arcybiskup zaprosił mieszkańców na uroczystą mszę św. do archikatedry 1 lipca 2009 r. - O godzinie 11 w obecności prezydentów krajów ościennych będziemy dziękować Boga za Unię Lubelską - powiedział Józef Życiński.

Historia procesji Bożego Ciała w Lublinie nie zawsze wyglądała różowo. Podczas procesji Bożego Ciała w 1564 r. w Lublinie arianin Erazm Otwinowski podszedł do księdza niosącego monstrancję, wyrwał ją z rąk i podeptał. Oskarżonego o świętokradztwo bronił w procesie ojciec literatury polskiej Mikołaj Rej.

Argumentował, że Otwinowski powinien zapłacić poszkodowanemu księdzu odszkodowanie za zniszczone monstrancję i hostię. Ukaranie należy zostawić Panu Bogu. Skoro Bóg nie ukarał go natychmiast, nie należy go wyręczać. Pod wpływem przemowy sędziowie uwolnili Otwinowskiego.

(sz, bk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
LU-bella
Święta
Adam
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

LU-bella
LU-bella (17 czerwca 2009 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BORze CIAŁO:

Wiadomo, że każdy kto żyw leci do Warszawy - najlepiej BUS-ikiem, a po Warszawie chodzą w centrum dziwczyny wzdychajace na widok chlopaków w mundurach z czarnym paskiem:

- ale masz BORze Ciało!

(Lublinianka z warszawy)
Rozwiń
Święta
Święta (12 czerwca 2009 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słowenie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż przed Bożym Ciałem podała informacje o nowej LIŚCIE - TYM RAZEM IPN-owskiej i, że nawet znaleziono TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY.... biorąc zaś pod uwagę stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980-tego, a więc karalne groźby z ust duchownych, wulgaryzmy pod adresem Związku, zakaz opalania budynków zimą 1994 r. i wymrożone małe dzieci Związkowców oraz nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1994 r. jasno wskazywały na SB-ckie powiązania Sług Bożych. Nie na darmo tez kler wypowiadał się na początku SB-ckiej afery, że "NAJLEPIEJ TO SPALIĆ" (teczki), a przecież m.in. w Lublinie duchowieństwo zniszczyło dokumenty o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW. I powstaje zasadnicze pytanie kierowane do IPN-u: Czy Karol Wojtyła czyli Ojcicec Święty Jan Paweł II ma tylko JEDNĄ TECZKĘ (w odniesieniu do GLEMPA i KOWALCZYKA).
Jak z tego widać KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby po szumnych procesjach z CIAŁEM PAŃSKIM w złotej monstrancji przez całą OKTAWĘ nosić w miejsce monstrancji TECZKĘ SB-cką KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIĘTEGO... i zamiast 3x w koło kościoła zapier...niczać jak w Boże Ciało....
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ogłasza też Krajową Akcję dla Narodu:
PRZECHODZĄC OBOK WIELKICH PLAKATÓW Z JANEM PAWŁEM II i JEGO POMNIKÓW, PRZECHODZĄC KOLO KOŚCIOŁÓW czy BĘDĄC W KOŚCIELE, PRZECHODZĄC KOŁO KUL-awych, PAT-ologicznych „uczelni” na wzór ATK I INNYCH KATOLICKICH GLOŚNO POCIĄGAĆ NOSEM - COŚ TU PRZECIEŻ ŚMIERDZI... - czy ktoś ma jeszcze jakieś wąty, bo KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ich nie ma.
Trudno sobie nawet wyobrazić co będzie działo się w Warszawie, Krakowie... przecież to "święte" miasta!
A może Turyści westchną tylko: "Nycz się nie sztalo"!
I tak tez w Lublinie KUL-awy plakat ogłasza nawet KONCERT Z ŁASKI, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC oddając cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z łaski śpiewa wspólnie z ludem "TWOJA CZEŚĆ, (ch)WAŁA"...

Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.**


Zostańcie z B(L)OGIEM....

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Adam
Adam (12 czerwca 2009 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bol napisał:
KAŻDY ZWYKŁY OBYWATEL ZA ZAŚMIECANIE ULICY DOSTAŁ BY MANDAT,A KLEROWI UCHODZI TO NA SUCHO,MAŁO TEGO, TO JESZCZE JEST ZTRUDNIONA FIRMA DO SPRZĄTANIA TEGO BAŁAGANU.
BO WIELKI KAPŁAN MUSI CHODZIĆ ULICAMI I PO KWIATKACH,TAK JAKBY BYŁY ZA CIASNE KOŚCIOŁY DLA TYCH PANÓW.

A KTO CIĘ ZROBIŁ? TAKIEGO BEZMÓZGOWCA!!!!!!!
Rozwiń
bol
bol (12 czerwca 2009 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KAŻDY ZWYKŁY OBYWATEL ZA ZAŚMIECANIE ULICY DOSTAŁ BY MANDAT,A KLEROWI UCHODZI TO NA SUCHO,MAŁO TEGO, TO JESZCZE JEST ZTRUDNIONA FIRMA DO SPRZĄTANIA TEGO BAŁAGANU.
BO WIELKI KAPŁAN MUSI CHODZIĆ ULICAMI I PO KWIATKACH,TAK JAKBY BYŁY ZA CIASNE KOŚCIOŁY DLA TYCH PANÓW.
Rozwiń
abcd
abcd (12 czerwca 2009 o 00:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MPO to w Boże Ciało dało popis.Trwała Msza na Placu Litewskim a panowie z MPO zamiatali kwiatki które to dziewczynki sypały.Zgroza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!