czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Radni sejmiku województwa zatwierdzili budżet na ten rok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2011, 19:47
Autor: (rp)

Jedna z planowanych inwestycji to długi na kilometr i szeroki na 20 metrów most na Wiśle w Kamieniu.
Jedna z planowanych inwestycji to długi na kilometr i szeroki na 20 metrów most na Wiśle w Kamieniu.

Jest budżet województwa z pieniędzmi na budowę lotniska w Świdniku, Centrum Spotkania Kultur i drogę 747 wraz z mostem przez Wisłę. Radni głosowali wczoraj "za”, choć przyznają, że boją się rosnącego zadłużenia województwa lubelskiego.

Budżet przeszedł głosami 26 radnych PO, PSL i jednego opozycyjnego PiS. Nikt nie był przeciwny, a czterech radnych SLD wstrzymało się.

W tym roku województwo chce wydać 1,217 mld zł, ale jego dochód wyniesie tylko 991 mln zł. Województwo pożyczy więc 239 mln zł. Zadłużenie sięgnie 47 proc. (dopuszczalne to 60 proc.).

– Rosnący deficyt budzi niepokój. Obyśmy w przyszłych latach nie stracili płynności finansowej – przestrzegał Jacek Czerniak szef klubu radnych SLD.

– Nie możemy zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeśli chcemy realizować inwestycje to musimy mieć na nie pieniądze. Przez najbliższe trzy lata wydamy na to potężne sumy. Ale ten budżet nie spowoduje kłopotów dla finansów województwa – zapewniał marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL).

Mowa m. in. o budowie drogi 747 z przeprawą przez Wisłę w Kamieniu, lotniska pod Świdnikiem, Centrum Spotkania Kultur w Teatrze w Budowie, Lubelskiego Centrum Kongresowego, dostęp do szerokopasmowego internetu czy rozbudowie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Można dywagować, czy warto wydawać tyle pieniędzy na inwestycje. Jednak te inwestycje przyczynią się do rozwoju województwa i wpłyną na zwiększenie dochodów województwa – stwierdził Sławomir Sosnowski wicemarszałek i szef radnych PSL.

PiS obawiał się, że i tak pieniędzy może nie wystarczyć. – Trzeba zwiększyć nacisk na najważniejsze przedsięwzięcia takie jak droga 747 oraz zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Poprzemy ten budżet, bo chcemy dać szansę nowemu marszałkowi i zarządowi – mówił radny Andrzej Pruszkowski (PiS).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
A.....j
Gość
as
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

A.....j
A.....j (15 stycznia 2011 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za nieodpowiedzialna władza centralna ustawodawcza,że uchwaliła przepis pozwalający samorządom zadłużać się aż do 60% budżetu! tzn żyć na kredyt czyli na koszt Państwa czylina koszt nas wszystkich.Kto to i z czego będzie póżniej spłacał? Który DOBRY gospodarz wydaje znacznie więcej niż ma dochodu? Musi liczyć się z tym,że jak weżmie kredyt tomusi mieć go z czego spłacić. Czy samorządy i rząd martwią się o to? Czy tylko chcą pokazać,że za mojej kadencji coś się zrobiło,niewazne jakim kosztem,bo po nas choćby potop.
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2011 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='as' timestamp='1295097719' post='423314']
Co tu dużo mówić ,wybrano słuszne i najważniejsze zadania dla rozwoju lubelszczyzny i tak trzymać Panowie z PSL-u!!
[/quote]
A co z pozostałą częścią województwa:ZIEMIA ŁUKOWSKA,PODLASIE POŁUDNIOWE,ZIEMIA CHEŁMSKA.
Rozwiń
as
as (15 stycznia 2011 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co tu dużo mówić ,wybrano słuszne i najważniejsze zadania dla rozwoju lubelszczyzny i tak trzymać Panowie z PSL-u!!
Rozwiń
OBSERWATOR
OBSERWATOR (15 stycznia 2011 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może najwyższa pora zacząć oszczędzać w samym Urzędzie Marszałkowskim. Myslę, ze sami pracownicy dużo by na ten temat mogli powiedzieć. kumpela mi mówiła, ze w departamencie kontroli dyrektor zafundował sobie gabinet 70 m w którym stoi tylko biurko. Ile kosztuje opłata tego gabinetu miesięcznie ? 300, 500 zł? Bogaty Urząd. A ile takich gabinetów jest w Urzędzie szczególnie w tych budynkach wynajmowanych przez Urząd.
Rozwiń
Mario
Mario (15 stycznia 2011 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie radny Andrzeju Pruszkowski trzeba było "się wykazywać w pracy" jak Pan byłeś Prezydentem Lublina 8 lat,
a nie tylko jeździć na zagraniczne wycieczki. Pana tzw. prezydentura to 8 straconych lat dla Lublin, a Pan ośmielasz się jeszcze brać pieniądze z naszych podatków.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!