Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 listopada 2014 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Rowerem przez pięć województw. Powstanie szlak "Green Velo"

Autor: Zdjęcie autora (pap)
18 6 A A

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego zaprezentowała wczoraj plany promocji 2 tys. km ścieżek rowerowych przebiegających przez pięć województw. W Lubelskiem będziemy mieli do dyspozycji 353,6 km szlaku "Green Velo - bo pod taką marką będzie reklamowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasi sąsiedzi z Świętokrzyskiego zajmują się promocją całości projektu Wschodniego Szlaku Rowerowego w pięciu województwach (świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie). Na ten cel przewidziano ok. 24 mln zł. Pierwsze fragmenty szlaku będą gotowe w czerwcu 2015 r.

- Wiosną ukaże się spot telewizyjny promujący szlak; zdjęcia do niego zostały nakręcone latem - mówi prezes ROT WŚ Jacek Kowalczyk. Powstanie m.in. 45-sekundowy spot telewizyjny oraz pięć spotów regionalnych.

Województwa ustaliły, że podczas wystaw targowych będą promowały się wspólnie, pod jednym logotypem i na jednym stoisku. - Debiut zaplanowaliśmy na 27 listopada na jednych z największych targach turystycznych w kraju, TT Warsaw - poinformował Kowalczyk.

W ramach działań promocyjnych powstanie m.in. portal internetowy, a także 2 mln egzemplarzy przewodników, map i folderów na temat szlaku, który zostanie podzielony na 12 tematycznych "królestw”, np. "Dolina Bugu” czy "Góry Świętokrzyskie”.

Planowana łączna długość szlaku wynosi 1980 km, z czego przez woj. warmińsko-mazurskie będzie przebiegało 415,9 km, podlaskie - 594,9 km, lubelskie - 353,6 km, świętokrzyskie - 195,9 km i podkarpackie - 451,1 km. Turyści będą mogli skorzystać z niektórych odcinków tras w czerwcu przyszłego roku. Cały szlak ma być gotowy do grudnia 2015 r.

Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknie się kwotą 274 mln zł, z czego znaczna część będzie pochodziła z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej”.
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wkr / 8 lutego 2015 o 20:17

270 mln z cały projekt a 24 mln za promocję - czy to nie przesada z tą promocją. Wygląda na to, że ktoś ma się obłowić.

Avatar
Josef / 7 listopada 2014 o 09:41

Ciekawe ilu znajdzie się chętnych na podrozowanie rowerem,mając puste kieszenie i ronie pusty  żołądek? Kazdego dnia  w naszym województwie traci pracę 150-200 osób,a tu władza proponuje nam imprezy zamiast pracy.Chleb dla wybrańców.Dokąd tak będzie.Dokąd złodzieje będą na s okradac i oszukiwać???Czas już się zastanowić.Nie tworzy się stanowisk pracy produkcyjnych,tylko stadiony.Do lotniska tylko miasto ma dopłacić 5 milionów,a województwo 15 ?? ITd,itd.

Avatar
Fang / 6 listopada 2014 o 16:46

Czemu w Lubelskim trasa jest prawie dwukrotnie mniejsza niż w Podlaskim?Co nie zrobiła władza Lubelska że jest aż taka różnica.

Avatar
pierdzik / 6 listopada 2014 o 16:46

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

100%racji! Dobrze że są tacy co nie boją się o tym powiedzieć
Avatar
Lublinianin / 6 listopada 2014 o 15:17

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

Jesteś głupi fallus.

Avatar
Pan Kierowca / 6 listopada 2014 o 14:37

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

Avatar
wkr / 8 lutego 2015 o 20:17

270 mln z cały projekt a 24 mln za promocję - czy to nie przesada z tą promocją. Wygląda na to, że ktoś ma się obłowić.

Avatar
Josef / 7 listopada 2014 o 09:41

Ciekawe ilu znajdzie się chętnych na podrozowanie rowerem,mając puste kieszenie i ronie pusty  żołądek? Kazdego dnia  w naszym województwie traci pracę 150-200 osób,a tu władza proponuje nam imprezy zamiast pracy.Chleb dla wybrańców.Dokąd tak będzie.Dokąd złodzieje będą na s okradac i oszukiwać???Czas już się zastanowić.Nie tworzy się stanowisk pracy produkcyjnych,tylko stadiony.Do lotniska tylko miasto ma dopłacić 5 milionów,a województwo 15 ?? ITd,itd.

Avatar
Fang / 6 listopada 2014 o 16:46

Czemu w Lubelskim trasa jest prawie dwukrotnie mniejsza niż w Podlaskim?Co nie zrobiła władza Lubelska że jest aż taka różnica.

Avatar
pierdzik / 6 listopada 2014 o 16:46

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

100%racji! Dobrze że są tacy co nie boją się o tym powiedzieć
Avatar
Lublinianin / 6 listopada 2014 o 15:17

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

Jesteś głupi fallus.

Avatar
Pan Kierowca / 6 listopada 2014 o 14:37

Żeby niezbędna infrastruktura dla samochodów była budowana z takim samym zrozumieniem i żarliwością co zachcianki faszystów na dwóch kółkach...

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 8

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria