piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Rząd da 3 mln zł na most na Ciemiędze

Dodano: 6 czerwca 2016, 18:28
Autor: IAS 24

Powiat lubelski otrzyma z budżetu państwa pieniądze na gruntowną przebudowę mostu na Ciemiędze w Snopkowie. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które właśnie podzieliło środki z rezerwy przeznaczonej na dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych, przyznało na ten cel ponad 3 miliony złotych.

– To potwierdzenie informacji, którą otrzymaliśmy wcześniej, dlatego przygotowaliśmy dokumentację techniczną, uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i już w maju ogłosiliśmy przetarg na wykonanie robót. Jego rozstrzygnięcie powinno być znane w najbliższych dniach, a umowę z wykonawcą chcemy podpisać jeszcze w czerwcu, by najszybciej rozpocząć prace, ponieważ zakres robót jest poważny, a czasu niezbyt wiele – mówi starosta lubelski Paweł Pikula.

Przeprawa na drodze powiatowej Jastków – Snopków ma ponad 50 lat i nigdy nie była gruntownie modernizowana. Teraz zostanie przebudowany nie tylko most, ale również drogi dojazdowe.
Dotacja z budżetu państwa ma wystarczyć na pokrycie połowy kosztów, a resztę zapewnią po połowie powiat lubelski i gmina Jastków.

Wszystkie prace mają być wykonane do 28 października.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 czerwca 2016 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poprzedniej inwestycji powiatu a mianowicie przebudowy mostu i remontu ciągu drogi 2213L w m,Panieńszczyzna powinien przyjrzeć się PROKURATOR .przebudowa mostu na Ciemiędze w Jastkowie jak i remont drogi o w/w nr. to wielka LIPA,widać że wykonawca miał niewielkie doświadczenie w budowie dróg coś mi sie wydaje że remont dróg i mostu w Snopkowie może dokonywać ta sama FIRMA obym się mylił,osoba która dokonywała technicznego odbioru inwestycji Jastków -Panieńszczyzna może miec problemy ze wzrokiem lub z procentami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!