czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

S17: Drogowcy zepsuli wodociąg i odjechali. Wieś została bez wody

  Edytuj ten wpis

Ostatni raz mieszkańcy zorientowali się, że w kranach nie ma wody w sobotę około południa (Bartłomie
Ostatni raz mieszkańcy zorientowali się, że w kranach nie ma wody w sobotę około południa (Bartłomie

Mieszkańcy wsi Sieprawice w gminie Jastków, przez którą przebiega odcinek budowanej drogi ekspresowej z Lublina do Warszawy, tracą już cierpliwość. Drogowcy już po raz trzeci zafundowali im awarię wodociągu. Ostatni raz w sobotę. Sytuację musieli ratować strażacy.

– Drogowcy zachowują się na naszym terenie niczym mongolska horda – mówi Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków. – Odnoszę wrażenie, że gonieni terminami z nikim i niczym się nie liczą. Po ostatniej awarii najspokojniej w świecie zabrali się do domów, pozostawiając mieszkańców Sieprawic bez wody.
Mieszkańcom wsi wręcz imponuje tempo robót na ich odcinku krajowej "siedemnastki”. Nie godzą się jednak, aby działo się to ich kosztem.

– Najgorsze jest to, że po kolejnych awariach drogowcy nabierali wody w usta – dodaje Paweł Chromcewicz, mieszkaniec Sieprawic. – A przecież mogli nas informować o awariach i ich skutkach chociażby na tablicy ogłoszeń czy przez samochodowe megafony. Tymczasem w kryzysowych sytuacjach niczego nie można się było od nich dowiedzieć.

Ostatni raz mieszkańcy zorientowali się, że w kranach nie ma wody w sobotę około południa. Jak na złość, właśnie tego dnia zużywają tej wody najwięcej. Tymczasem z kurków pociekło dopiero 24 godziny później. Do tej pory wodę po wsi rozwozili zmobilizowani przez wójta strażacy.

– Mam nadzieję, że główny wykonawca robót, czyli Budimex, zrekompensuje nam poniesione koszty – mówi Samoń. – W końcu strażakom za godzinę ich pracy muszę teraz zapłacić po 15 zł.

Podwładni wójta ustalili, że sprawcą awarii była firma zaangażowana przez Budimex do przełożenia sieci telefonicznej.

– Nie dopuszczam myśli, że ktoś mógł doprowadzić do awarii celowo – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Problem w tym, że nie zawsze to, co zostało naniesione na mapy, jest zgodne z tym, co znajduje się pod ziemią. Dlatego też przy takich inwestycjach, jak w Sieprawicach, tego rodzaju sytuacje mogą się zdarzać. Oczywiście, wyjaśnimy, kto w tym przypadku zawinił oraz zadbamy, aby wykonawcy robót liczyli się z interesem mieszkańców.

Rzecznik skontaktował się z jednym z dyrektorów Budimeksu, który stwierdził, że nikt nie sygnalizował mu problemu związanego z awarią. Kiedy w końcu się o tym dowiedział, wysłał do Sieprawic fachowca, aby ten na miejscu rozpoznał sytuację. Także pod tym kątem, aby ważna dla Lubelszczyzny inwestycja była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa dla mieszkańców takich miejscowości, jak Sieprawice.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fish1
Krzysiek
Tomek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fish1
fish1 (3 października 2011 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pro publico bono
Czymże jest maleńka wioseczka z kilkunastoma gospodarstwami w porównaniu z całym regionem który dzięki szybkiemu zbudowaniu S-17 będzie miał szansę na rozwój.
A na wsi i tak maja swoje studnie, więc na te kilka dni mogą wyrzec się luksusów.
Rozwiń
Krzysiek
Krzysiek (3 października 2011 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Tomek' timestamp='1317591649' post='543049']
czy to jak zwykle ukladowcy robili danej parti i CICHO SZA SIE JAKOŚ ZALATWI A NAJLEPIEJ OBECNY WYKONAWCA NIECH PLACI BO PRAWO W POLSCE DLA UKŁADOWCÓW I BOGATYCH.JEZELI SCHRZANILI OBECNI NIECH ODPOWIEDZĄ JEŻELI CI CO ROBILI TEŻ POWINNI NAWET PO ILUŚ LATACH!!!!!!WKOŃCU SIE OBŁOWILI KASĄ JAKIŚCZAS TEMU WIĘC NIECH TERAZ ZAPŁACĄ ZA BUBEL WKOŃCU PŁACI SIE ZA PRACE DOBRZE WYKONANA W POLSCE A NIE ZA BUBLE!!!!!!!!!CHOCIAŻ WĄTPIE W TO CO TERAZ ROBIĄ JAK POSTĘPUJA I BEZ KONSEKWENCJI!!!!!RĄCZKA RACZKE MYJE I TO DRAMAT W POLSCE PRAWA NIE MA ALBO JEST DLA UKŁADOWCOW I BOGATYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

A jak wygra PiS to będzie dobrze? Stop układom i nieuczciwości?? Dobry gospodarz za sterem państwa???
Oj człowieku... Poczytaj więcej o świecie, to i wiedzę będziesz mieć pełniejszą i błędów ortograficznych popełniać będziesz mniej.PS: Nawiązanie od PiS w mojej wypowiedzi w reakcji na pisowe wyrażenie-klucz "BO PRAWO W POLSCE DLA UKŁADOWCÓW I BOGATYCH".
Rozwiń
Tomek
Tomek (2 października 2011 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To po co kierownicy budów zarabiają krocie zeby pużniej sie coś nie zgadzalo! zajrzec do kieszeni kierownikowi budowy i wykonawcy do kieszeni z przed lat nałożyć kare pieniężna!!!!!czy to jak zwykle ukladowcy robili danej parti i CICHO SZA SIE JAKOŚ ZALATWI A NAJLEPIEJ OBECNY WYKONAWCA NIECH PLACI BO PRAWO W POLSCE DLA UKŁADOWCÓW I BOGATYCH.JEZELI SCHRZANILI OBECNI NIECH ODPOWIEDZĄ JEŻELI CI CO ROBILI TEŻ POWINNI NAWET PO ILUŚ LATACH!!!!!!WKOŃCU SIE OBŁOWILI KASĄ JAKIŚCZAS TEMU WIĘC NIECH TERAZ ZAPŁACĄ ZA BUBEL WKOŃCU PŁACI SIE ZA PRACE DOBRZE WYKONANA W POLSCE A NIE ZA BUBLE!!!!!!!!!CHOCIAŻ WĄTPIE W TO CO TERAZ ROBIĄ JAK POSTĘPUJA I BEZ KONSEKWENCJI!!!!!RĄCZKA RACZKE MYJE I TO DRAMAT W POLSCE PRAWA NIE MA ALBO JEST DLA UKŁADOWCOW I BOGATYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!