Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lipca 2010 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Sanepid: W trzech zalewach nie można się kąpać. Jeziora czyste

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 5 A A

Sanepid opublikował kolejne wyniki badań wody w najpopularniejszych kąpieliskach Lubelszczyzny. Woda nie spełnia norm w trzech kąpieliskach w powiecie chełmskim. W zbiorniku Starosiele i w zalewach w Parypsem i Sawinie woda jest mętna i nie spełnia wymogów niezbędnych do dopuszczenia kąpielisk do użytku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bezpiecznie można natomiast pływać w najpopularniejszych jeziorach i kąpieliskach Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego: w Rivierze nad Jeziorem Krasnym, nad w jeziorach Zagłębocze, Łukcze i Rogoźno, Firlej. Czyste jest także jezioro Białe w Okunince jak również zalew "Rudka” w Zwierzyńcu, zalew w Krasnobrodzie, Janowie Lubelskim oraz zbiornik w Majdanie Sopockim. Czysty jest także Zalew Zemborzycki w Lublinie na kąpieliskach Marina i Wrotków.

Wyniki badań wody w kąpieliskach regionu będą publikowane na bieżąco co tydzień. Raporty są dostępne w Serwisie Kąpieliskowym na stronie www.pzh.gov.pl. Wystarczy kliknąć na województwo lubelskie i w pliku PDF znajdziemy wszelkie informacje na temat kąpieliska.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara / 20 marca 2011 o 12:43
[quote name='dave' timestamp='1279206231' post='316230']
A ile razy podmywalo cmentarz w Firleju? Ja nie kąpię się tam!! Z czystego obrzydzenia. A poza tym - jak wielka jest władza katoli, że założyli cmentarz w takiej likalizacji; jak można kąpać się widząc groby?? Ale - większośc inetligencji już wyjechała (a wcseśniej rozprawił się z nimi Stalin Hitler i zaborcy).
[/quote]
Avatar
Gość / 15 lipca 2010 o 18:28
"Rivierze nad Jeziorem Krasnym, nad w jeziorach Zagłębocze" kolejne błędy Dziennika Wschodniego, po co oni trzymają tego pseudodziennikarza DW, który to pisał? :/

W Zwierzyńcu nie tylko jest zalew Rudka, jest też Staw Echo w Zwierzyńcu bardzo dużo ludzi wypoczywa szczególnie w weekendy, również polecam zalew w Krasnobrodzie ale tam jest płytko niż w Stawie Echo
Avatar
dave / 15 lipca 2010 o 17:03
A ile razy podmywalo cmentarz w Firleju? Ja nie kąpię się tam!! Z czystego obrzydzenia. A poza tym - jak wielka jest władza katoli, że założyli cmentarz w takiej likalizacji; jak można kąpać się widząc groby?? Ale - większośc inetligencji już wyjechała (a wcseśniej rozprawił się z nimi Stalin Hitler i zaborcy).
Avatar
rybka / 15 lipca 2010 o 14:45
Strach pomyslec jaki brud jest w tych trzech zalewach, w których sanepid nie dopuścił do kapieli, skoro takie szambo jak Zalew Zemborzycki uważany jest za czysty
Avatar
~CHełmianin~ / 15 lipca 2010 o 13:22
POWIAT CHEŁMSKI<TO NIE LUBELSZCZYZNA>
Avatar
Barbara / 20 marca 2011 o 12:43
[quote name='dave' timestamp='1279206231' post='316230']
A ile razy podmywalo cmentarz w Firleju? Ja nie kąpię się tam!! Z czystego obrzydzenia. A poza tym - jak wielka jest władza katoli, że założyli cmentarz w takiej likalizacji; jak można kąpać się widząc groby?? Ale - większośc inetligencji już wyjechała (a wcseśniej rozprawił się z nimi Stalin Hitler i zaborcy).
[/quote]
Avatar
Gość / 15 lipca 2010 o 18:28
"Rivierze nad Jeziorem Krasnym, nad w jeziorach Zagłębocze" kolejne błędy Dziennika Wschodniego, po co oni trzymają tego pseudodziennikarza DW, który to pisał? :/

W Zwierzyńcu nie tylko jest zalew Rudka, jest też Staw Echo w Zwierzyńcu bardzo dużo ludzi wypoczywa szczególnie w weekendy, również polecam zalew w Krasnobrodzie ale tam jest płytko niż w Stawie Echo
Avatar
dave / 15 lipca 2010 o 17:03
A ile razy podmywalo cmentarz w Firleju? Ja nie kąpię się tam!! Z czystego obrzydzenia. A poza tym - jak wielka jest władza katoli, że założyli cmentarz w takiej likalizacji; jak można kąpać się widząc groby?? Ale - większośc inetligencji już wyjechała (a wcseśniej rozprawił się z nimi Stalin Hitler i zaborcy).
Avatar
rybka / 15 lipca 2010 o 14:45
Strach pomyslec jaki brud jest w tych trzech zalewach, w których sanepid nie dopuścił do kapieli, skoro takie szambo jak Zalew Zemborzycki uważany jest za czysty
Avatar
~CHełmianin~ / 15 lipca 2010 o 13:22
POWIAT CHEŁMSKI<TO NIE LUBELSZCZYZNA>
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!