czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lubelskie

„Terytorialsi” pójdą w las. Szkolenie ze sztuki przetrwania

Dodano: 23 stycznia 2017, 16:17
Autor: pp

Jak donosi specjalistyczny portal Defence24.pl, żołnierze Obrony Terytorialnej przejdą obowiązkowe szkolenie ze sztuki przetrwania.

Każdy z członków OT będzie musiał przejść szkolenie SERE. To skrót od pierwszych liter angielskich słów Survival (przetrwanie w niesprzyjającym środowisku), Evasion (przeciwdziałanie przechwyceniu przez nieprzyjaciela), Resistance (przeciwdziałanie wykorzystaniu w przypadku wzięcia do niewoli) oraz Escape (ucieczka lub dotarcie do macierzystego oddziału).

W zależności od specjalności i czasu służby, żołnierze będą szkoleni na jednym z trzech – A, B lub C – poziomów zaawansowania. Początkowo „terytorialsów” będą szkolić polscy komandosi wspomagani przez fachowców z USA. Potem na kursy instruktorów SERE będą kierowani żołnierze OT. Będą oni także przechodzić szkolenie w warunkach polowych.

Przypomnijmy, że pierwsza z czterech brygad OT powstaje w naszym regionie. Docelowo w nowej formacji ma służyć 50 tys. żołnierzy.

Czytaj więcej o: wojsko obrona terytorialna
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wracamy do sprawdzonych formacji PRL-u tak krytykowanego.Ta formacja to nic innego jak Nawiślańskie Jednostki MSW i BCP?Bataliony Centralnego Podporządkowania służące miedzy innymi do zaprowadzania porządku np: z demonstracjami ONI przed nikim z zewnątrz NAS nie będą bronić>Szkoli ich ŻANDARMERIA czego więc są uczenii??? Ano WŁAŚNIE CZEGO???????????????????????????????
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 08:36) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
hołota (zbieranina nieudaczników) idzie w las i tam niechaj już zostanie po wsze czasy ... to takie wojskowe ZOMO, czyli zbiór onanistycznych pojebów.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 07:43) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość Przetrwają jak będą wyciągać świnie z obór rolnikom na wsi jak to robili wyklęci po wojnie.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W większości smutne komentarze prymitywny h ludzi
Rozwiń
Gość
Gość (23 stycznia 2017 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomysł sam w sobie dobry ,bo wielu żołnierzy zawodowych (często doskonałych specjalistów) idąc "do cywila" bezpowrotnie pozbawia armię wartości obronnych.Ale w obecnej sytuacji politycznej to bardziej przypomina histeryczną organizację zaciężnych bojówek dla użytku władzy a nie faktycznej regionalnej struktury obronnej.Taka organizacja powinna powstać już dawno ale na zasadzie bardziej sumiennych okresowych ćwiczeń rezerw z niewielkim dodatkiem procentowym "świeżej" krwi która też nie powinna być "łowiona" bezkrytycznie w stylu "kto chętny" ale wywodzić powinna się z działających dotychczas organizacji strzeleckich i harcerskich.Ale co ja tam głupi kapral rezerwy mogę wiedzieć... Politycy są widać mądrzejsi...Oby faktycznie tak było bo wtedy będę spokojniejszy ale jak dotąd niewiele na to wskazuje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!