poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Tomasz czeka na przeszczep płuc. Dostał pomoc od Czytelników

Dodano: 16 września 2015, 12:24

35-latek czeka na przeszczep płuc. Ma 520 zł renty i 4,4 tys. długu w ZUS
35-latek czeka na przeszczep płuc. Ma 520 zł renty i 4,4 tys. długu w ZUS

Jedni wpłacają pieniądze, inni organizują charytatywne marsze. Ludzi gotowych pomóc Tomaszowi Krężołkowi z Niedrzwicy Kościelnej nie brakuje

Skontaktowało się ze mną wiele osób, które zaoferowały swoją pomoc lub już mi pomogły. Po artykule w Dzienniku Wschodnim temat nagłośniły też ogólnopolskie telewizje – cieszy się Tomasz Krężołek z Niedrzwicy Kościelnej koło Lublina, który od dziecka zmaga się z poważną chorobą oskrzeli.

O 35-latku z Niedrzwicy Kościelnej po raz pierwszy napisaliśmy pod koniec sierpnia. Tomasz Krężołek jest pacjentem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Cierpi na przewlekłą całkowitą niewydolnością oddechową (zespół Williamsa-Campbella). Choroba postępuje, Krężołek jest w trakcie kwalifikacji do przeszczepu płuc. Przed nim wiele badań i kosztowne leczenie stomatologiczne. W przeciwnym razie nie zostanie zapisany na listę potencjalnych biorców.

Na to wszystko potrzebne są pieniądze. A tych 35-latek nie ma zbyt wiele. Pan Tomasz utrzymuje się z renty socjalnej. Do lipca, dopóki zdrowie mu na to pozwalało, dorabiał jako pracownik ochrony. Teraz już takiej możliwości nie ma - praktycznie całą dobę jest podłączony do butli tlenowej. Ma też niższą rentę, bo o 24 zł przekroczył limit dochodów. Od 2012 r. spłaca blisko 4,3 tys. zł z tytułu „nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczeń społecznych”. Po potrąceniach dostaje „do ręki” jedynie 520 zł.

Na apel dotyczący pomocy 35-latkowi odpowiedziało wielu naszych czytelników. – Pan Damian z Rabki Zdroju, sponsor mojego przyjaciela Łukasza Jarosza (kickbokser i karateka-red.) obiecał mi 4 tys. zł żebym mógł spłacić ZUS – cieszy się pan Tomasz. – Pomagają mi też stomatolodzy z okolic Warszawy i Lublina, którzy nieodpłatnie mnie leczą. Przychodzą wpłaty na konto fundacji, do której należę. Wiele osób mi pomaga, często anonimowo. Bardzo wszystkim dziękuję.

3 października odbędzie się marsz charytatywny. Trasa liczy 55 kilometrów - wiedzie z Kazimierza Dolnego przez Wąwolnicę, Nałęczów, Wojciechów, Bełżyce, Niedrzwicę Dużą do Niedrzwicy Kościelnej. – Podczas marszu będą rozdawane ulotki z informacją o fundacji, do której Tomasz należy i numerem konta – mówi Rafał Suszek, pomysłodawca marszu.

Suszek wystartuje z Kazimierza Dolnego o godz. 9. Można do niego dołączyć na całej trasie marszu.

Jak możesz pomóc?

Pan Tomasz jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Osoby, które chcą mu pomóc mogą wpłacać darowizny na nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem „na leczenie Tomasza Krężołka 773/K”

Czytaj więcej o: pomoc Tomasz Krężołek
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2015 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tylko państwo zamiast dbac o chorego,cudownie go uzdrawia za 24 zł i kąże zwracac świadczenie. To świadczy o Polsce i jej instytucjach
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2015 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może zamiast na paru uchodźców którzy i tak zwieją do Niemiec przeznaczyć kasę na ratowanie Polaków? O 24 zł przekroczenie.. i ścigany, a tych co robią lepsze przekręty to nawet nie ruszą.... najlepiej zdzierać z tych co nie mogą się bronić bo najłatwiej. Chory kraj.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!